Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37
Like Tree5Одобрявам

Проблем с 49XF8505 и CA модул

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #1

    Проблем с 49XF8505 и CA модул

    Бях писал по въпроса и мислех че проблема се е оправил но не, не се е оправил. Та по въпроса, вдъхновен от безкабелния дизайн на крачетата на телевизора махнах сет топ бокса на оператора и сложих кам модул. Да ама не, откакто съм го сложил само проблеми, когато стартирам телевизора и той не е работил дълго време изписва "Услугата не е налична понеже канала е кодиран или с променена честота" бави се известно време и все пак стартира. Много често обаче след това стартиране телевизора спира да приема сигнали от дистанционното, трябва да му извадя кабела за захранване и да го сложа, телевизора рестартира и дистанционното работи, обаче всичко това е много изнервящо. Един нов телевизор вече върнах, това е втория с проблем в рамките на няколко дена. Някакъв съвет?
    Този пост е редактиран от felipe; 23-10-18 в 19:53.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    В рамките на няколко месеца при този режим на работа, телевизорът ще се брикне и няма да може повече да се оправи. Вариантът е да се пробва с друг модул или да се ъпдейтне фърмуера на сегашния, с надеждата да проработи. Смяна на фърмуера на телевизора би поправила грешките на сегашния, възникнали от несъвместимия модул.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    нов модул е 20 лв ,пробва ли да го смениш ?

  5. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #4

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    Ами това е втори модул, който пробвам и с двата един и същ проблем.Втория го взех от друг мой телевизор, който работи, пак показва такива надписи, но е без ОС и захапва. И двата модула са на оператора едни и същи на вид. За ъпдейт на фърмуера на модула говорите, кой трябва да го направи? Проблема в телевизора ли е или в модула?
    Този пост е редактиран от felipe; 23-10-18 в 09:34.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #5

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    А телевизора обновен ли е до последната версия на АндроидТВ?

  7. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #6

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    Аз го имам от десетина дена, като го взех имаше нови софтуери и за дистанционното и за телевизора, ъпдейтнах, но не съм връщал фабрични настройки. Чудя се да ходя ли да мрънкам в магазина, един телевизор ми смениха, защо да не сменят и втори.Предишния филипс май нямаше такива проблеми.Филипса бе 1100 лв този е 1900 ебаси, Писна ми от проблеми, от 15 20 дни само с телевизори се занимавам.
    Този пост е редактиран от felipe; 23-10-18 в 10:48.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Ами това е втори модул, който пробвам и с двата един и същ проблем.Втория го взех от друг мой телевизор, който работи, пак показва такива надписи, но е без ОС и захапва. И двата модула са на оператора едни и същи на вид. За ъпдейт на фърмуера на модула говорите, кой трябва да го направи? Проблема в телевизора ли е или в модула?
    Колега, прочете ли какво ти написах по-горе? Вече изхвърлих един телевизор, точно по този начин. Модулът не струва 20 лева, а 60. Четири са постовете до тук, а още не си ни казал какъв е модула. Друг модул означава модул на друг производител. Ъпдейт на фърмуера на телевизора едва ли би помогнал. Единствено този на модула би могъл!
    podredko одобрява това.

  10. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #8

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    Извинявам се... модула е на оператора(DCC Асеновград) с негови лепенки,нищо друго не пише. Вчера се обаждах на съпорта, само такива модули имали. Ужас.Да ги питам дали могат да ъпдейтнат фърмуера на модула ми, така ли? Нещо взех да се припотявам...
    Този пост е редактиран от felipe; 23-10-18 в 11:47.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #9

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Ами това е втори модул, който пробвам и с двата един и същ проблем.Втория го взех от друг мой телевизор, който работи, пак показва такива надписи, но е без ОС и захапва. И двата модула са на оператора едни и същи на вид. За ъпдейт на фърмуера на модула говорите, кой трябва да го направи? Проблема в телевизора ли е или в модула?
    Да,проблема е в модула,не в телевизора,пробвай да направиш ъпдейт на модула,ако е много стар,както например един моите е от 2009г. няма да успееш да го ъпдейтнеш.Тогава се обаждаш на оператора ти,и ако модула ти е от него,ги караш да ти го сменят с нов.Ако не е от опрератора ти,си купуваш друг за около 60лв. и си в играта

    - - - - - - - - - -

    Направи си ъпдейта сам:настройки>настройки на каналите>цифрова настройка>настройка на CA модула>AboutCA или нещо подобно ако пише>Update , и виж после как е положението.
    dodo_pv одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    Тия DCC в Асеновград не ползват ли конакс?

  13. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #11

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    Конакс не знам какво е, дадоха ми едно цялото метално и се пъха в дупката на ка модула. Довечера ще видя дали мога да ъпдейтна. Влизал съм в меню "настройки на ка модула" но ме беше страх да пипам и не помня имаше ли опция "ъпдейт", дано да се получи.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #12

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    Потвърждавам, че и моето Сони модел 2015 год. не се хареса с един модул и се наложи да слагам друг - само трябва да погледна по-късно какъв беше - май с Неотион-а работи сега , а Смит-а не го хареса...

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #13

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Бях писал по въпроса, почистих пинчетата на модула и мислех че се оправи но не, не се е оправил проблема. Та по въпроса, вдъхновен от без кабелния дизайн на крачетата на телевизора махнах сет топ бокса на оператора и сложих кам модул. Да ама не, откакто съм го сложил само проблеми, когато стартирам телевизора и той не е работил дълго време изписва "Услугата не е налична понеже канала е кодиран или с променена честота" бави се известно време и все пак стартира. Много често обаче след това стартиране телевизора спира да приема сигнали от дистанционното, трябва да му извадя кабела за захранване и да го сложа, телевизора рестартира и дистанционното работи, обаче всичко това е много изнервящо. Един нов телевизор вече върнах, това е втория с проблем в рамките на няколко дена. Някакъв съвет?
    Проблемът вероятно не е в модула а в пренапрежение течащо по кабела от кабелната.
    Вземи и си постави един галваничен разделител на кабела преди телевизора. Може да извикаш техниците на кабелната, да дойдат и да ти го монтират - те би трябвало да разполагат с такъв.
    После пиши какво става.
    Опитай и с ъпдейт на модула, но ме съмнява....
    svetlio1 и werti55 харесват това.

  17. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #14

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    Не може да е пренапрежение понеже до мен идва оптика. Сега видях какво е конакс модул, та моя може и такъв да е, какво следва от това?

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #15

    Отговор: Проблем с 49XF8505 и CA модул

    От това следва, че като си купиш нов модул, с ъпдейтнат фърмуер, телевизорът ще заработи нормално, ако още не се е скапал от калпавия модул. Проверката се прави с изваден модул и кабел. Телевизорът се връзва по HDMI към сет топ бокс и се следи в рамките на няколко дни, дали стартира винаги нормално и дали приема редовно командите от дистанционното. Забележи ли се аномалия, задължително следва ПОДМЯНА на дънната платка с процесора. Никакво префлашване, дори със сервизния фърмуер, няма да гарантира по-нататъшната нормална работа на телевизора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с CA модул на 49UH8507
    От Joper във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 04-10-17, 10:28
  2. Toshiba 40TL838 - проблем с CAM модул
    От coOkies във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-05-17, 08:27
  3. Проблем с CA модул на SONY KDL-55W807CSAEP
    От CecyMecy във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-15, 21:15
  4. Проблем с CA модул на Samsung F6670
    От d_alexiev във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-14, 10:02
  5. Проблем с кам модул! Моля дайте съвет.
    От milchomarkov във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 21-09-12, 18:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе