Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 54
Like Tree11Одобрявам

Проблем с Атмос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #16

    Отговор: Проблем с Атмос

    Май Nvidia-та ми допада, но мога да добавя хард диск само през USB 3, май. Това дали ще създаде някакъв проблем? Ще може ли торент клиент да пише на диска, вързан към плеъра по този начин? И я намирам само в OLX

    Иначе, Dune HD PRO 4K II не го намирам. Пише, че чакат доставка. Има някакъв Dune HD Solo 4K, по-евтин. Той зле ли е?

    Zidoo има при румънците, но малко алуминиевият дизайн не ми допада. Иначе с вътр. хард е мн.ок

    А има ли драма с шум от охлаждане при някой от моделите, че това ми е важно?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #17

    Отговор: Проблем с Атмос

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    Май Nvidia-та ми допада, но мога да добавя хард диск само през USB 3, май. Това дали ще създаде някакъв проблем? Ще може ли торент клиент да пише на диска, вързан към плеъра по този начин? И я намирам само в OLX

    Иначе, Dune HD PRO 4K II не го намирам. Пише, че чакат доставка. Има някакъв Dune HD Solo 4K, по-евтин. Той зле ли е?

    Zidoo има при румънците, но малко алуминиевият дизайн не ми допада. Иначе с вътр. хард е мн.ок

    А има ли драма с шум от охлаждане при някой от моделите, че това ми е важно?
    https://www.amazon.de/-/en/Streaming...7047838&sr=8-4

    https://androidpctv.com/review-mecoo...eluxe-opinion/
    Този пост е редактиран от gogogogov; 29-03-21 в 23:19.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #18

    Отговор: Проблем с Атмос

    Nvidia не се предлага в България. Трябва да го поръчаш от чужбина.
    На DUNE съм закачил два диска по 4ТБ на двата USB 3 порта.
    За торент клиент ползвам добавката ELEMENTUM в KODI, като съм указал да сваля видео файловете (филм или епизод от сериал) в определени папки на единия диск.
    За субтитри ползвам добавката BGSUBS в KODI.
    За възпроизвеждане, обаче, ползвам вградения плеър на DUNE, тъй като KODI транскодира звука в LPCM 5.1 (7.1).
    Пробвах PRIME VIDEO. Както и NETFLIX не поддържа многоканално аудио.
    Охлаждането е пасивно, няма драма с шум

    Dune HD Solo 4K е доста по-стар модел.
    Zidoo е само с Андроид (предполагам таблет версията, като на останалите тв боксове). Няма вграден плеър.
    DUNE DUO са с възможност за вътр.диск, но цените са доста по-високи.

    https://dune-hd.com/eng/products/ful...dia_players/50

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #19

    Отговор: Проблем с Атмос

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Nvidia не се предлага в България. Трябва да го поръчаш от чужбина.
    На DUNE съм закачил два диска по 4ТБ на двата USB 3 порта.
    За торент клиент ползвам добавката ELEMENTUM в KODI, като съм указал да сваля видео файловете (филм или епизод от сериал) в определени папки на единия диск.
    За субтитри ползвам добавката BGSUBS в KODI.
    За възпроизвеждане, обаче, ползвам вградения плеър на DUNE, тъй като KODI транскодира звука в LPCM 5.1 (7.1).
    Пробвах PRIME VIDEO. Както и NETFLIX не поддържа многоканално аудио.
    Охлаждането е пасивно, няма драма с шум

    Dune HD Solo 4K е доста по-стар модел.
    Zidoo е само с Андроид (предполагам таблет версията, като на останалите тв боксове). Няма вграден плеър.
    DUNE DUO са с възможност за вътр.диск, но цените са доста по-високи.

    https://dune-hd.com/eng/products/ful...dia_players/50
    Тези всички добавки могат да се с сложат и на бокс за 60лв.Зидоо е по скоро с Андроид тв,има и плеар добър при това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #20

    Отговор: Проблем с Атмос

    Зная, тези всички добавки могат да се с сложат и на бокс за 60лв. Не върху това ми беше акцента. Човека пита за торент клиент.
    Разгледах сайта на ZIDOO - Z10 PRO е с Андроид 9.0, като гледам интерфейса си е модифицирана таблет версия, а не AndroidTV)
    Dune HD PRO 4K II е и с AndroidTV, има си и Google Play и предварително инсталиран AptoideTV.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #21

    Отговор: Проблем с Атмос

    То че могат могат. Но въпроса е, че хардуера и софтуера на евтините noname боксове са доста проблемен
    От евтините само Mi Box. Скоро се очаква да пуснат новата глобална версия:
    https://brosbg.com/xiaomi-mi-tv-box-...-product-19782
    Този пост е редактиран от tek; 30-03-21 в 10:09.
    podredko одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #22

    Отговор: Проблем с Атмос

    NVIDIA SHIELD Android TV Pro 4K

    - - - - - - - - - -

    Аз лично, ако трябваше да избирам между ZIDOO и NVIDIA SHIELD Android TV Pro 4K, бих предпочел NVIDIA-та

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #23

    Отговор: Проблем с Атмос

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    NVIDIA SHIELD Android TV Pro 4K



    - - - - - - - - - -

    Аз лично, ако трябваше да избирам между ZIDOO и NVIDIA SHIELD Android TV Pro 4K, бих предпочел NVIDIA-та
    Вероятно и аз.Чистият андроид има и плюсове пред андроид тв.
    podredko одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #24

    Отговор: Проблем с Атмос

    Гледах сравнения м/у Зиду и Дюн и там споменаха, че през USB 3 и двете устройства, не могат да пуснат блу рей от хард. Те обаче, имат и sata. А Нвидия-та няма. Иначе и на мен, като че ли, най-много тя ми допада. Ако не се справя с блу рей от хард
    диск, не е ок. Някой, който я има, може ли да потвърди?
    Андройд тв не съм ползвал и не знам плюсове и минуси, спрямо чистия.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #25

    Отговор: Проблем с Атмос

    Не знам какви сравнения си гледал, но Дюн чете блу рей (пълно копие, ISO и 3D включително) от хард.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #26

    Отговор: Проблем с Атмос

    За 600лв няма ли да е по добре някакъв бюджетен компютър който ще пуска всичко през HDMI?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #27

    Отговор: Проблем с Атмос

    И аз това се замислих, но за тия пари, ми се струва трудно. Процесор, видео и аудио карти и парите не стигат. Пък и размера е доста различен. За това сложих саундбар, да не претрупвам интериора с колони.
    Всъшност, бюджета не е ограничен до тая сума, просто толкова ми се стори разумно, на база цените на плеърите, които прегледах. А и останалача част от системата е бюджетeн.

    podredko, един руснак показваше разликите между Dune hd pro 4k ll и Zidoo z9x и обясняваше, че по форма и размери са точно копие. Производителност- също. Само дето Dune има слот за карта и през USB 3 насича доста по-малко, на 20-30 сек. а Zidoo буквално го караше покадрово. Това се виждаше на екрана, не е само негово мнение. За блурей, от диск през USB 3. Нито каза какъв е блурей-а, нито какъв е диска. Но през SATA беше ок. Не помня кой клип гледах, иначе ще го посоча. На теб също вярвам и даже Дюн ми е фаворит, но го няма в България. С Амазон не ми са занимава. Нвидия има в олх, неотвраряна, та се замислям за нея. Гаранция няма, но и от Амазон ще е почти така.
    Този пост е редактиран от chepkata; 31-03-21 в 07:33.
    podredko одобрява това.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #28

    Отговор: Проблем с Атмос

    Щом, ще слушаш Атмос на саундбар, вземай първия бокс, който си харесаш.
    Защото и без това няма да слушаш микро детайли на него, както и Атмос ефекта, ще е спорен.
    Което ще рече, че с пускането на оригиналните блурей имиджи няма да получиш
    голям ефект сравнен с приличен рип.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #29

    Отговор: Проблем с Атмос

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    И аз това се замислих, но за тия пари, ми се струва трудно. Процесор, видео и аудио карти и парите не стигат. Пък и размера е доста различен. За това сложих саундбар, да не претрупвам интериора с колони.
    Всъшност, бюджета не е ограничен до тая сума, просто толкова ми се стори разумно, на база цените на плеърите, които прегледах. А и останалача част от системата е бюджетeн.

    podredko, един руснак показваше разликите между Dune hd pro 4k ll и Zidoo z9x и обясняваше, че по форма и размери са точно копие. Производителност- също. Само дето Dune има слот за карта и през USB 3 насича доста по-малко, на 20-30 сек. а Zidoo буквално го караше покадрово. Това се виждаше на екрана, не е само негово мнение. За блурей, от диск през USB 3. Нито каза какъв е блурей-а, нито какъв е диска. Но през SATA беше ок. Не помня кой клип гледах, иначе ще го посоча. На теб също вярвам и даже Дюн ми е фаворит, но го няма в България. С Амазон не ми са занимава. Нвидия има в олх, неотвраряна, та се замислям за нея. Гаранция няма, но и от Амазон ще е почти така.
    Ако ползваш платени услуги Нвидия,до преди 5-6 дена е имаше на 400лв в ОЛХ,обявата може да е изтекала.Има го на 450лв.Ако ти харесва Дюне-Амазон 300 долара.Може да пробваш и евтин бокс за 110лв в ОЛХ-ТОХ1 ще ти свърши работа.Филми може да гледаш и без да ги сваляш и с Коди и с Торсерв и други.Ако интернета е 50мбпс-до 30Гб,ако е 100мбпс-до 50Гб.Има и приложения за свалене на флашка или диск,При мен ставаше бавно и не съм пробвал.
    tolostoi одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #30

    Отговор: Проблем с Атмос

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    ... Дюн ми е фаворит, но го няма в България. С Амазон не ми са занимава. Нвидия има в олх, неотвраряна, та се замислям за нея. Гаранция няма, но и от Амазон ще е почти така.
    Не бих рискувал с OLX, с Амазон няма да имаш проблеми, а за DUNE пише, че очакват доставка - вероятно въпрос на дни-седмица. Каквото и да избереш, вярвам ще си доволен.
    Не се подлъгвай да вземеш китайско дърво за 100 лв или по-малко. В началото и аз тръгнах по този път и съм събрал 4-5, някои от които просто спряха да работят.

    В Технополис можеш да погледнеш бюджетните XIAOMI ANDROID 4K MI TV BOX S, както и EMATIC 4K PLAYER SRT 202 (не поддържа ДТС обаче).
    И двата бокса са с AndroidTV, но не съм сигурен дали поддържат Атмос, по-скоро не.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Атмос звук и 4к филми
    От Petar Petrov 1983 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 15-03-20, 14:48
  2. Продавам 7.2 Атмос ресивър + атмос колонки
    От emzo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 28-03-19, 16:56
  3. DALI Alteco C-1 или ONKYO SKH-410 за Атмос колонки
    От presledvach във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 30-09-18, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе