Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 54 от общо 54
Like Tree11Одобрявам

Проблем с Атмос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #46

    Отговор: Проблем с Атмос

    За безпроблемно възпроизвеждане на филми трябва да се използва външен хардуер плеър свързан с HDMI кабел към ТВ: било то компютър с подходящ хардуер, Android TV Box, Blu-ray плеър.
    Dolby Atmos и DTS (X) са два съвсем различни многоканални формата.
    Повечето нови ТВ-та са орязани от към DTS.
    С помощта на Plex сървъра се прескача неудобството но до 1080p филми които транскодира.
    Dolby Atmos и използването на саундбар-а не може да се сравни със звука от AV ресийвър и пасивни ОТ.
    По скоро е за подобряване на звука при гледане на ТВ или леко филмче за непретенциозен потребител търсещ удобство.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-09-21 в 01:13.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    33
    #47
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Нали все пак някой трябва да "прочете" ДТС звука , а тв не може ..., така че е нужно външно у-во (медия плеър/андроид бокс...), което да свърши работата и от него вече звука или към саундбар/ресивър+колони , или просто пак към тв и си слушаш през колонките на тв
    Би ли препоръчал медия плеър или андроид бокс, щом това е начина да си спестя мъките с вариациите на липсващите кодеци от производителя на тв-то?

    Благодаря.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    За безпроблемно възпроизвеждане на филми трябва да се използва външен хардуер плеър свързан с HDMI кабел към ТВ: било то компютър с подходящ хардуер, Android TV Box, Blu-ray плеър.
    Dolby Atmos и DTS (X) са два съвсем различни многоканални формата.
    Повечето нови ТВ-та са орязани от към DTS.
    С помощта на Plex сървъра се прескача неудобството но до 1080p филми които транскодира.
    Dolby Atmos и използването на саундбар-а
    не може да се сравни със звука от AV ресийвър и пасивни ОТ.
    По скоро е за подобряване на звука при глед
    ане на ТВ или леко филмче за непретенциозен потребител търсещ удобство.
    Оценявам обратната връзка. Тв бокс/blue ray ще бъде (което е по-разумното), може ли препоръки за модел/марка? Пазара предлага разнообразие,уви не съм запознат.
    Този пост е редактиран от SemperFi; 05-09-21 в 00:06.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #48

    Отговор: Проблем с Атмос

    Има цял раздел във форума ("Звук и визия"-"Системи за домашно кино, плеъри и НТРС") с доста теми за външни медиа плеари.
    Ugoos AM6 Plus
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-09-21 в 08:23.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    33
    #49
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Има цял раздел във форума ("Звук и визия"-"Системи за домашно кино, плеъри и НТРС") с доста теми за външни медиа плеари.
    Ugoos AM6 Plus
    Здравей VanDan,

    Прерових темата, няма скорошни мнения за съжаление. . Попаднах на добри предложения за Ugoos но ми идват скъпички. Имаш ли наблюдения над mecool km6 deluxe и дали ще върши работа с филми от торенти (uhd, 4k) главно?
    Този пост е редактиран от SemperFi; 05-09-21 в 13:21.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #50

    Отговор: Проблем с Атмос

    mecool km6 deluxe не е лош избор. Гледал съм видеообзор и не би трябвало да има проблем. Аз взех в началото на годината на промоция Ugoos AM6 Plus и съм много доволен.
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-09-21 в 13:41.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #51

    Отговор: Проблем с Атмос

    Цитат Първоначално публикувано от SemperFi Виж публикацията
    Здравей VanDan,

    Прерових темата, няма скорошни мнения за съжаление. . Попаднах на добри предложения за Ugoos но ми идват скъпички. Имаш ли наблюдения над mecool km6 deluxe и дали ще върши работа с филми от торенти (uhd, 4k) главно?
    Добрите ТВ боксове са скъпи. Но, си заслужават защото хардуера е по добър, също и качеството на изработка е по-добро.

    Ако искаш евтин ТВ бокс, разгледай Хіаоmі Мі ТV Вох 4Ѕ Рrо 8К
    Този пост е редактиран от tek; 05-09-21 в 17:00.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    33
    #52

    Отговор: Проблем с Атмос

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    mecool km6 deluxe не е лош избор. Гледал съм видеообзор и не би трябвало да има проблем. Аз взех в началото на годината на промоция Ugoos AM6 Plus и съм много доволен.
    Ugoos ще бъде,това не се купува всяка година. Прегледах всичко което продава техника в бг; май ще го поръчам от чужбина, най-изгодно изглежда. Би ли ми казал твояг от къде го закупи?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #53
    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Добрите ТВ боксове са скъпи. Но, си заслужават защото хардуера е по добър, също и качеството на изработка е по-добро.

    Ако искаш евтин ТВ бокс, разгледай Хіаоmі Мі ТV Вох 4Ѕ Рrо 8К
    С тези китайски прьчки трябва да се внимава. Май DTS е само 2.0

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #54

    Отговор: Проблем с Атмос

    Цитат Първоначално публикувано от SemperFi Виж публикацията
    Ugoos ще бъде,това не се купува всяка година. Прегледах всичко което продава техника в бг; май ще го поръчам от чужбина, най-изгодно изглежда. Би ли ми казал твояг от къде го закупи?
    По спомен от европейски склад на този търговец:
    https://www.geekbuying.com/item/UGOO...OX-423850.html
    Дойде за 4-5 дни. Флашнах му фирмената версия на фърмуера с 2 ОС - Андроид и CoreElec. Можеш да стартираш, под която искаш. Под CoreElec е безпроблемно Kodi и поддържа всичко. Но за да го направиш трябва да е чрез софтуера за флашване от РС и хубав и къс Usb A-A (и от двете страни "мъжки" конектор) кабел за връзка. Има си описана процедура как се прави. Лесно и бързо е, но трябва да прочете човек. Но и да си караш само с Андроид няма проблем.
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-09-21 в 09:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Атмос звук и 4к филми
    От Petar Petrov 1983 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 15-03-20, 14:48
  2. Продавам 7.2 Атмос ресивър + атмос колонки
    От emzo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 28-03-19, 16:56
  3. DALI Alteco C-1 или ONKYO SKH-410 за Атмос колонки
    От presledvach във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 30-09-18, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе