Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 270
Like Tree45Одобрявам

55QN95A или 65QN90A

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #151

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от hiloallstars Виж публикацията
    От настройки за яснота на картината беше проблема и вече гледам Лига Европа без тези "артефакти" около играчите
    намали размазване го сложих на 0 (променя ли го на 2 или повече и проблема започва)
    намали трептене на 5
    намаляване на шума: изключено
    Намали размазването, по дефоут, не беше ли на 0 ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,590
    #152

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от FullMak Виж публикацията
    При HDR няма никакво избледняване на цветовете, докато при Q6FN картната е някак запушена.
    На SDR има ли нещо драстично, защото не гледам HDR съдържание. Мерси
    Този пост е редактиран от brotzki; 18-03-22 в 09:06.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #153

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Намали размазването, по дефоут, не беше ли на 0 ?
    Беше на auto (размазване 10 и трептене 5)
    Започнах да си играя едно по едно и ако сложа размазването дори на 1 то дигитализирането около играчите при близък кадър започва веднага.
    Отделно реших да оставя намаляване на шума на auto за кабелната телевизия, понеже се забелязва как картината е на ситни зрънца и включването на тази опция ги премахва.
    При HDR и SDR филмите съм изключил цялото меню

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    На SDR има ли нещо драстично, защото не гледам HDR съдържание. Мерси
    Колега какъв е размера на тоя телевизор ? Q6FN 49 или 55"
    Аз имам 49" който дори не е 100Hz и да ти призная не е чак толкова зле за SDR
    brotzki и tvbox харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,590
    #154
    Цитат Първоначално публикувано от hiloallstars Виж публикацията
    Колега какъв е размера на тоя телевизор ? Q6FN 49 или 55"
    Аз имам 49" който дори не е 100Hz и да ти призная не е чак толкова зле за SDR
    С 55Q6FN съм, мисля че е на 100hz. Събирам отзиви , за да знам дали е драстична разликата на SDR.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #155

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    С 55Q6FN съм, мисля че е на 100hz. Събирам отзиви , за да знам дали е драстична разликата на SDR.
    100hz е 55"
    Според мен можеш да изчакаш ако в момента ти харесва качеството на SDR и нямаш зор да гледаш задължително HDR
    м-у другото FN серията на Самсунг от 2018г. беше много много добра (особено легендарния Q8FN)
    brotzki одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    11
    #156
    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    На SDR има ли нещо драстично, защото не гледам HDR съдържание. Мерси
    Колега, съжалявам за късния отговор.При SDR разликата е в черното.Все едно гледаш олед.Ъгълът на видимост е много добър.Има много по добър детайл в тъмни сцени.Сложил съм и двата телевизора един до друг 55Q6FN и 55QN95A.Също така моушъна му е по добър, има по малко размазване и контурите на движещите се обекти са по ясни.Като цяло по ясна и детайлна картина с по точни и не вадещи очите цветове при SDR.
    brotzki и sony 1 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #157

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Разликата в картината между ниския и високия клас телевизори я има разбира се, очевадна е. По-добър е софтуера за обработка на картина движение и всичко останало.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #158

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Има разлика между различните модели и тя е много очевидна, дори за не чак толкова претенциозните потребители. Сравнявах QN95A с другият ми телевизор Q90R, който е също е флагман за 2019 година. Ми, то изобщо няма база за сравнение, всичко е различно, технологията Мин- ЛЕД изцяло променя играта, което прави сравнението безсмислено. Дори разликата в моделите от миналата и тази година е осезаема. В това видео се сравняват 8К моделите от миналата и тази година - qn900a и qn900b. Без да коментираме техническите подробности за които се говори, само гледайки картината е ясно, че новият модел превъзхожда старият с фрапираща разлика в картината.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #159

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    За ъгъла на виждане подкрепям с две ръце!
    А локалното димиране на 6FN e почти никакво (там е като опция, но разлика почти няма)

    Колеги какво мислите за този модел ?
    Samsung's First QD-OLED TV Leaked on Amazon - Much Cheaper than Expected! - YouTube
    ttps://www.youtube.com/watch?v=d93F5xr45aY

    Ако има яркост и са се справили с този burn in мисля да му дам шанс в края на годината

    Samsung's New Smart Calibration Could End An Entire Era Of Paid TV Calibration - YouTube (още едно интересно видео)

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    501
    #160

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Auto motion не ви ли дразни? Винаги се появяват артефакти при бързи движения .Системата дигиталното изчистване прави съдържанието за мен да изглежда странно особено на филми. По принцип калибраторите препоръчват тези 2 функции да се изключват за по реална картина.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #161

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Аз също изключвам дигиталното изчистване, защото замазва картината, прави я по-стерилна и намаля рязкостта. Предпочитам малко шум на СД каналите, вместо другото.

    Относно QD-OLED, всички тръпнем в очакване. Все още информацията е твърде оскъдна и няма обективни ревюта на реални собственици. Вероятно, след няколко месеца, ще има някаква сравнително точна информация, но за прегарянето, дали ще го има и колко, ще трябва повече да изчакаме. Очакванията са, все още да има такава опасност, но да е по-малка спрямо класическите ОЛЕД.
    Дали, ще се толкова ярки, като НЕО-ЛЕД, едва ли. Вчера гледах измерванията на пиковата яркост при QN95B, резултатите бяха покъртителни - Динамичен режим 2900 нита, Стандартен Режим 2200 нита, режим Кино 2000 нита.
    Не отричам нито една технология, продължавам да следя за прилични цени, както QN95A така и A90j, но в момента са по-скъпи с по 200€ спрямо миналият месец. Така, че пасувам...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #162

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Дълго време ще пасуваш...цените вървят само нагоре...
    Този пост е редактиран от iveto; 20-03-22 в 08:31.
    CubanLinx одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #163

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Е, като вървят нагоре, ще взема нов модел, старите да си ги гледат.

    ПС
    Около Велик Ден, винаги има реални намаления в някои случаи, (обикновено в Техномаркет) по-добри от тези на Черният петък.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,590
    #164

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Auto motion не ви ли дразни? Винаги се появяват артефакти при бързи движения .Системата дигиталното изчистване прави съдържанието за мен да изглежда странно особено на филми. По принцип калибраторите препоръчват тези 2 функции да се изключват за по реална картина.
    На авто и мото състезания е включено на максимални стойности, които правят движенията много по-плавни и приятни за гледане.Е, има и някои артефакти чат-пат. При изключено , все едно насича и се 'пристрастих' към него. Дори гледами и филми с ниски стойности.

    Преди години, когато карибрирах с тези паламетри, не получих някаква драснична разлика. Единствено цветовете бяха някак бледи, които мога да ги намаля от цветовете. https://www.rtings.com/tv/reviews/sa...-2018/settings
    Този пост е редактиран от brotzki; 19-03-22 в 19:19.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    593
    #165

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Дълго време още пасуваш...цените вървят само нагоре...
    Ако чака "Велик Ден", със сигурност доста дълго време ще пасува

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе