Страница 24 от 30 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 441

Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    494
    #346

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Ужас, явно не ви върви с този телевизор. Днес дадох фабрично състояние на телевизора, приложението Smart things ме изкарваше извън нерви и сега всичко е наред. Според мен стандартните настройки на movie i fmm са много добри. Приложих настройките от по горе, но така ми е доста тъмно, увеличих brighthnes на 30 и се ядва. Определено картината е по различна от преди, но още не мога да кажа дали повече ми харесва. Преди някак бях по впечатлен. Сега пуснах Hells kitchen и забелязвам че kурките им са доста гадно червени.
    Този пост е редактиран от sasho1bs; 21-03-23 в 22:45.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    571
    #347

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaSoNiC Виж публикацията
    Айде, чеситто... и на новия телевизор се появи такъв червен, пре***н пиксел...
    Направо да ти връщат парите! Аз на твое място бих се ориентирал към друга марка (ако държиш конкретно на олед-а де).

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #348

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Май ще си взема новия QLED и няма да се занимавам повече, вече наистина е меко казано изнервящо...
    Лошото е, че май сега си вървя по нова пътета т.е. това ще бъде първи ремонт на новия телевизор, а не 4-ти :D

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #349

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Много неприятно. Няма и месец Дано не чакате дълго за екран.
    Този пост е редактиран от brotzki; 22-03-23 в 11:21.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    29
    #350
    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaSoNiC Виж публикацията
    Май ще си взема новия QLED и няма да се занимавам повече, вече наистина е меко казано изнервящо...
    Лошото е, че май сега си вървя по нова пътета т.е. това ще бъде първи ремонт на новия телевизор, а не 4-ти :D

    Добре де как се виждат тия пиксели? Заставаш близко до екрана или? Да взема да си проверя и ад моят. Хаха

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #351

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaSoNiC Виж публикацията
    Май ще си взема новия QLED и няма да се занимавам повече, вече наистина е меко казано изнервящо...
    Лошото е, че май сега си вървя по нова пътета т.е. това ще бъде първи ремонт на новия телевизор, а не 4-ти :D
    От ЛЕД моделите, най-доброто е серия 900 (8К) не заради резолюцията, а заради процесора.
    Когато го видях на живо, дълго се чудих, защо има толкова остра и детайлна картина. Първо помислих, че настройката за острота е вдигната, но се оказа на 0. После вече като прочетох ревютата, видях, че на тази модели слагат различен, по-мощен процесор, съответно алгоритъма и обработката на картината са подобрени. А и още нещо, което никак не е за подценяване: дори и да има изгорял пиксел, едва ли ще го видиш, заради значително по-малкият им размер спрямо панелите с по-ниска резолюция.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    494
    #352

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Обикновено, след актуализация на фърмуера се препоръчва ресет - връщане до фабрични настройки, но из лично никога не съм го правил и не съм имал проблем.
    Пробвай с обикновен рестарт, като задържиш пауър бутона за 4-5 секунди. Така, поне ще се изчисти кеша, за другите грешки, не съм сигурен.

    Относно настройките, тия са от калибриране на 1430. Аз съм с тях, въпреки, че все още съм на 1304. Така картината на телевизора, изглежда много сходна с тази на калибриран Айпад.
    Настройките са насочени към гамма 2.3, вместо досегашните, които целяха 2.4. Така черното е леко повдигнато и въпреки, че са на 100 нита, детайлите в сенките и средните тонове са много отворени и добре видими.
    А гамата, по принцип не трябва ли да си е 2.4 по стандарт. или бъркам?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #353

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Няма стандарт. По принцип ОЛЕДите, дори ги калибрират на 2.2, а 2.4 е по-скоро за ЛСД, за да е по-черно черното. Но сега, когато и ОЛЕД, са достатъчно ярки, започнаха и тях да ги сетват на 2.4 . Според калибратора на 2.3, това е най-близко до референтното.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    494
    #354

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Може и да не съм свикнал, но при 1304 бях възхитен, сега имам чувството че нещо ми липсва, но не знам какво. Някак си по замазана ми е картината, все едно контраста не е ок. На 1304 ми бяхте дали едни настройки, и като гледах дори телевизия, на научно пололярни канали бях възхитен а сега...

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #355

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Разлика, която се улавя с просто око, може да има само в Гейм режима. Всички други режими са като в предходните фърмуери. Можеш да използваш, настройките които ти харесват, ще изглежда по същият начин като преди.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #356

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Във вторник ще сменят матрицата та поне чакане няма да е много.
    Иначе, за всички, които искат да пробват - пуснете си едно клипче в тубата на изцяло бял екран и търсете за червен пиксел от 30-50 см макс се вижда - иначе не :D

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    494
    #357

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Ужас, за какво ми трябваше да пускам. Супер много се изнервих, но и аз имам един пиксел. Реално, от там където го гледам, не го виждам, и може би ще продължа така. Не ми се занимава май, за един пиксел да му сменят панела. Дано не превъртя и не реша друго Пикселите не горят ли повече в началото, или няма значение, и по всяко време може да си издумка? Заслужава ли си смяната заради един? Няма ли шанс, да си остане само един?
    Този пост е редактиран от sasho1bs; 25-03-23 в 01:11.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    29
    #358

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Ужас. Изключи го.
    Този пост е редактиран от martinbaliev; 28-03-23 в 22:25.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #359

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Настройки и Коментари

    Аз лично не бих сменил за 1 пиксел. При някои производители до 5 броя го приемаха за нормално до скоро.

    Наблюдавай го по време на гаранцията и ако се появят още, нищо не ти пречи да предявиш рекламация.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #360

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Като цяло сте прави, не се вижда, но от друга страна, това е продукт УЖ от топ ниво, на цена, която хич не е ниска и се очаква да няма подобни проблеми. Също така няма гаранция че няма да се появят още с времето.

    п.п Смениха го и за сега всичко е точно

    п.п2 Този е с най-правата рамка, от всички 3, които съм имал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 30 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 20:26
  2. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 12:45
  4. LG 55' WOLED срещу SAMSUNG 55' OLED (пряко сравнение)
    От soon във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-01-12, 11:01
  5. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 13:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе