Страница 22 от 31 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 452
Like Tree160Одобрявам

Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #316

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    И аз не мисля, че си заслужава допълителната гаранция. А бърн ин никой в България не покрива, поне до колкото аз знам. Може и да бъркам.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #317

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Така, сега ми звъннаха от еМАГ с много подозрителна информация, относно възможността за купуване на допълнителна информация. Според, консултанта, опцията за допълнителна информация, ще бъде активна, когато останат от 3 до 6 месеца до изтичане на стандартната.
    Тъй-като чутото хич не ми звучеше надеждно, попитах дали това важи за всички които са купили този телевизор, последва дълго мълчане (явно се сети, че ще проверя) и отговор - „не знам“.
    Понеже съм почти сигурен, че това не е така, наистина ще проверя, като помоля собствениците на модела, закупен от еМАГ, за една бърза справка. В момента активен ли ви е бутона, за закупуване на допълнителна гаранция?

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #318

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Активен е.


    п.с. Не мога да кача скрийншот.
    Пълна ми е паметта за качени файлове във форума.
    Някой ако знае как се чисти ще съм благодарен да ми обясни/линк към настройките как да…, че не можах да намеря.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    228
    #319

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    В петък или понеделник идват да сменят матрицата
    Относно допълнителната гаранция - моя ТВ е от Технополис, там предлагат + 3 години за около 390 лева
    https://www.technopolis.bg/bg/extended-warranty

    Не съм решил какво да правя, ако я купя, а пак направи проблем и го сменя - ще съм се набутал Ако се прецака на 2рата година - пак съм се набутал и то не малко... не мисля че ТВ трябва да се сменя на 2 години, та малко кофти момент.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #320

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Тия гаранции се взимат към края на две годишния срок. Аз не бих взел допълнителна гаранция за тв. Определено не е нормално да сменяш тв на две години, освен ако не си маниак и/или нямаш излишни пари за харчене.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #321

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    еМАГ, дори не се официални партньори на Самсунг, но това не им пречи да обещават, или по-точно да продават, дългогодишни гаранции

    Този пост е редактиран от tvbox; 01-03-23 в 12:20.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #322

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Ами да, ако влезете в сайта на Самсунг ще видите, Зора, Техномаркет и Технополис.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #323

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Настройки и Коментари

    Емаг не предлагат удължена гаранция на голяма част от марките, не е само до Самсунг. Отделно тези кампании важат, когато търговецът, от който си закупил стоката,е регистриран на територията на страната. Емаг не е от тях.

    Купувал съм много техника от емаг и май само една пералня Бош успях да регистрирам, за което не съм на 100% вече.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #324

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Аз мисля, че удължената гаранция в случая не е от Самсунг, а от застраховател(сключил договор с Емаг). На колата ми е така например.
    brotzki одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #325

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Аз мисля, че удължената гаранция в случая не е от Самсунг, а от застраховател(сключил договор с Емаг). На колата ми е така например.
    Напълно е възможно и най-вероятно е така. Далеч съм от мисълта, че еМАГ ще продава гаранция, която не може да изпълни. Въпросът е, какво точно покрива тя? Както и да е... на този етап, нямам намерение да я плащам.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    228
    #326

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Това е фирмата, която работи с повечето вериги, но не и EMAG - https://smartcare.me/
    може да разгледате какво предлагат и какви са условията.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #327

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Обади ми се друг служител на еМАГ, който за разлика от предишния ми каза, че бутона за удължаване на гаранцията, няма да бъде никога активен, защото е бъг. Все пак, ако искам да си удължа гаранцията, мога да го направя веднага в няколко стъпки, като тя ще ми съдейства, но аз отказах.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    228
    #328

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Здравейте,
    аз се включвам с малко ъпдейт, на това, което се случи след последния ми пост.

    Рядко явление е, но мисля да похваля и Самсунг и Технополис.
    След смяна на панела + смяна на захранването ( в рамките на 1 месец след покупката ) един месец по-късно пак съм за смяна на панела и от Самсунг казаха, че ще го сменят.
    След няколко дни обаче получих обаждане от Сръчко, да отида до офиса им, за да си взема протокол за замяна т.е. от Самсунг са решили да сменят ТВ-то с ново, а да не правят и 3тия ремонт - и цялото нещо заради един червен пиксел, който се вижда само ако си по-близко от 20см някъде

    Та, взех протокола и отидох в Технополис ( магазина, от който съм го закупил) като преди това си прочетох правата, а те са както следва:
    - ако се направи замяна за същия продукт - гаранцията остава със старата дата т.е. оригиналната дата на закупване на дефектиралия продукт - това е по закон!
    - ако се направи замяна за друг модел ТВ - гаранцията започва да тече на ново, НО такава замяна е само възможна ако търговеца се съгласи т.е. това е въпрос на разговори и не по закон
    - може да се върнат и парите, но това пак зависи от търговеца...

    Та, в магазина първо служителите ( както се досещате ) не знаеха какво да правят и ми говореха пълни глупости. Аз не исках да взимам нов продукт с 5 месеца почти по-малко гаранция, в същото време бях резервиран да взема QLED защото QN95B беше с 500 лева по-скъп и не мисля, че си струва. На Sony няма кой да им дава по 5000 лева за ТВ с леки предимства, а от customer-care -a на LG не съм доволен. Други марки, поне за мен не съществуват на този пазар.
    Та след известни разговори със служителя на място се появи мениджъра на Технополис, който беше изключително любезен и каза, че ще разрешим всички казуси, след няколко минути разговор се разбрахме, че ще направим замяна за същия телевизор т.е. дават ни нов S95B, но ще го пуснат като нова продажба и ще свалят цената му с 200 лева, защото сме го купили с 200 лева надолу ( по черния петък ) т.е. в момента цената е му 200 лв отгоре. Така ще имаме нов ТВ с гаранция към вчерашна дата.
    Също така, пак по закон, от магазина не са длъжни да идват да взимат дефектиралия ТВ, но и това ще направят. Като докарат новия утре, ще вземат стария от 8мия етаж на блок т.е. ще се качат до горе безплатно.
    Нямам нищо общо нито със Самсунг нито с Технополис, просто ви споделям това, което стана и искам да кажа, че съм очарован от мениджъра им и от Самсунг, които дори не дойдоха да видят 3тия проблем, а директно пуснаха протокол за замяна, затова отново избрах същата марка, а заради това, което ми казаха от сервиза и от магазина избрах и същия модел - най - вероятно моя е имал фабричен дефект, който е прецаквал пикселите, мениждъра на магазина нямаше причина да ме лъже ( той каза, че аз съм втория човек с проблеми с пискелите на този модел ) . А нямаше причина да ме лъже, защото вече се бях спря на ТВ, който е 500 лева по скъп от S95B, така че утре очаквам новия ТВ и дано да е по-успешен, защото когато работи както трябва съм повече от доволен
    Frost, kaloman, svetlio1 и 6 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #329

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Успех на колегата @iNfRaSoNiC с новата бройка!

    Сега малко настройки, които са правени с фърмуер 1430, но аз съм с 1304, от снощи съм с тях и залепват отлично на моя панел (направих незначителни корекции по май вкус, вместо яркост 23, съм задал 25 и вместо острота 2, при мен е 0)
    Няма зелено натискане, няма ги и преекспонираните червеникави тонове на кожата.

    FMM Basic Settings:

    Brightness 23 (102 nits)
    Contrast 45
    Sharpness 2
    Color 29
    Tint 0/0
    Contrast Enhancer Off
    Picture Clarity Off
    Shadow Detail 0
    BT. 1886 0

    Custom: Rec. 709
    R 67 62 61
    G 57 48 63
    B 58 53 50
    Y 65 52 70
    C 72 32 72
    M 62 54 55

    2pt. Gain
    R -6
    G 0
    B -5

    20 pt. RGB (for reference only)
    5% 0 0 0
    10% 21 27 13
    15% 8 9 -2
    20% 5 4 -1
    25% 1 0 -5
    30%. 2 0 -5
    35% 0 -2 -3
    40%. 0 -1 -2
    45% -2 -3 -3
    50% -2 -3 -2
    55%. 0 -3 -2
    60% -2 -2 -2
    65% -2 -1 0
    70% -3 -2 1
    75% -2 -1 0
    80% -2 -1 0
    85% -1 0 1
    90% -1 0 1
    95% 0 0 1
    100% -1 0 1
    Този пост е редактиран от tvbox; 11-03-23 в 10:17.
    sasho1bs одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #330

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaSoNiC Виж публикацията
    Здравейте,
    аз се включвам с малко ъпдейт, на това, което се случи след последния ми пост.
    Трябвало е да вземете парите и купите по-евтино от Емаг. Така и така с месеци седя без ОЛЕД технолоджи. Дано нямате проблем с тукашната партида.
    П.П. Тия в сръчко един капак на телефон не могат добре да залепят. Само правят оборот на части.

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията

    Сега малко настройки, които са правени с фърмуер 1430
    Колега, не го ли донастрой този екран?! Една година не може да осветите правилно "сянката". Все нещо се губи в тъмното.
    Този пост е редактиран от brotzki; 09-03-23 в 19:37.
    Swon одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 31 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26
  2. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. LG 55' WOLED срещу SAMSUNG 55' OLED (пряко сравнение)
    От soon във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-01-12, 10:01
  5. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 12:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе