Резултати от 1 до 13 от общо 13

Колебание между Q70b и Q80b

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #1

    Колебание между Q70b и Q80b

    Здравейте!
    В момента имам 75 инчов телевизор от 8ма серия на Самсунг, на 2 години, но ме сърбят ръцете да го сменя. Не ми достига яркост в слънчево време.

    Колебанието ми е между Q70b и Q80b, като съм наясно, че по-високия клас е по-ярък, но ме притеснявя факта, че това е най-ниския клас с локално затъмняване и вероятно ще си има кусурите поради същия факт. Още нещо, което не ми допада, е по-ниския контраст от Q70b, въпреки локалното затъмняване.

    Не мога да намеря пряко сравнение между двата и ми е трудно да преценя голяма ли е разликата в яркостта и контраста, като единия има едното, а другия, другото предимство. Не ме блазни звука, нито локалното, нито калибрацията с телефон на по-скъпия. Искам добър контраст и малко повече яркост от стария ми телевизор. Ъгълът на видимост също не е важен- гледам фронтално.

    В магазините всичко е изметено покрай черния петък и не мога да ги видя на живо, пък и там, на силната светлина, няма да мога да преценя нищо.

    Моля, ако някой има преки наблюдения от двата модела, да сподели. Също бих се радвал на материал за четене, защото в Rtings сравняват миналогодишния Q70a s Q80b от тая година.
    За по-висок клас не мисля, защото ми идва много, при положение, че ще кача и размера на 85" май. Държа и на марката, защото всичко накичено на тв-то е Самсунг и в една "екосистема" се работи много удобно. OLED с такъв размер не мога да си позволя!

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #2

    Отговор: Колебание между Q70b и Q80b

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    Здравейте!
    В момента имам 75 инчов телевизор от 8ма серия на Самсунг, на 2 години, но ме сърбят ръцете да го сменя. Не ми достига яркост в слънчево време.

    Колебанието ми е между Q70b и Q80b, като съм наясно, че по-високия клас е по-ярък, но ме притеснявя факта, че това е най-ниския клас с локално затъмняване и вероятно ще си има кусурите поради същия факт. Още нещо, което не ми допада, е по-ниския контраст от Q70b, въпреки локалното затъмняване.

    Не мога да намеря пряко сравнение между двата и ми е трудно да преценя голяма ли е разликата в яркостта и контраста, като единия има едното, а другия, другото предимство. Не ме блазни звука, нито локалното, нито калибрацията с телефон на по-скъпия. Искам добър контраст и малко повече яркост от стария ми телевизор. Ъгълът на видимост също не е важен- гледам фронтално.

    В магазините всичко е изметено покрай черния петък и не мога да ги видя на живо, пък и там, на силната светлина, няма да мога да преценя нищо.

    Моля, ако някой има преки наблюдения от двата модела, да сподели. Също бих се радвал на материал за четене, защото в Rtings сравняват миналогодишния Q70a s Q80b от тая година.
    За по-висок клас не мисля, защото ми идва много, при положение, че ще кача и размера на 85" май. Държа и на марката, защото всичко накичено на тв-то е Самсунг и в една "екосистема" се работи много удобно. OLED с такъв размер не мога да си позволя!
    Ако държиш да е Samsung те и нямат все още такъв... макса е 65.
    Иначе който и от двата да вземеш, не очаквай чудеса колега.

    Успех!

  4. mhs
    mhs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    29
    #3

    Отговор: Колебание между Q70b и Q80b

    Не си написал модела на сегашният, но ако е Q80T, няма смисъл като осветеност са почти същите. Rазликата между Q70b и Q80B e точно локалното затъмнение (50 зони при 55"), което дава по-добрият контраст и hdr.
    Rtings не ги чети, там показват USA модели с ips. При първо търсене в гугъл има 85Q80B. Ревюта може да четеш от линковете на hristoslav2 след пост #821
    Само да се знае, че различните размери имат различни производители на VA матриците

    Този пост е редактиран от mhs; 24-11-22 в 12:33.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #4

    Отговор: Колебание между Q70b и Q80b

    Сегашният ми телевизор не е QLED. 75 TU8072 е модела или както бяха буквите за 2020г. производство. Тези, които гледам, поне са 100HZ.
    Благодаря за линковете от Hristoslav, ще ги прегледам.

    Между другото, по-добрия контраст го дават точно при модела без локално затъмняване, но това от Rtings и за миналогодишния Q70.
    Именно за това питам, дали наистина Q70 e с по-добър контраст от Q80?

  6. mhs
    mhs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    29
    #5

    Отговор: Колебание между Q70b и Q80b

    На Q70 са измерили 7,398:1, но няма гаранция, че ще купиш тв със същата VA матрица и контраст. Rtings са си написали: "Contrast varies between units and considering it's such a high native contrast, there's a possibility your unit will have a lower native contrast, but it will still display deep blacks."
    Колкото до Q80A и Q80B в rtings те са с ips и не стават за сравнение, докато Q80T e най-близо до EU моделите.
    Обикновено да предположим, че контрастът варира 3000 - 5000:1. Теоретично, ако два телевизора са с една и съща матрица, този със зонална подсветка ще даде по-висока стойност. Примерно Q90T е с нативен контраст 3042:1,а с FALD е 4225:1.
    Като осветеност над 75 TU8072, ще има голямо повишение с Q80 и Q70, но не са толкова ярки както Q95TDT, но пък последният е ips и само до размер 75".
    Този пост е редактиран от mhs; 25-11-22 в 12:20.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #6

    Отговор: Колебание между Q70b и Q80b

    Колега, имам 55Q80b и съм доволен от избора си. И аз като теб се колебаех между 80b и 70b, но при избора ми 80b надделя.
    Ето и някой от основните разлики:
    Q70b - 3400 PQ, 20 W, - -
    Q80b - 3800 PQ, 60W, AirPlay 2 Dolby Atmos

    сравнение на моделите
    https://www.lcd-compare.com/index.ph...SAMQE65Q80B=on
    Този пост е редактиран от kaldim2; 28-11-22 в 14:52.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #7

    Отговор: Колебание между Q70b и Q80b

    Сякаш последно реших да запазя размера от 75", защото по-големият екран ще ми се крие зад холната маса в долния си край, а не искам да го вдигам нагоре. Преди беше по-високо и го свалих, защото не ми е удобно и трябва да държа неестествено главата си леко повдигната, а съм дърт вече и не ми е ок. Сега, средата на екрана ми е на височината на очите.

    Да попитам още нещо, защото трябва вече да решавам. В България от тоя размер, 75Q80B само с VA матрици ли са или трябва да внимавам?


    Купих 75 Q80B и се боря с настройките. Някой да препоръча готови?
    Този пост е редактиран от chepkata; 02-12-22 в 14:40.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #8

    Отговор: Колебание между Q70b и Q80b

    Имам един проблем...
    Към телевизора съм свързал през HDMI тв. бокс Nvidia Shield и проблемът е, че не се включва автоматично, въпреки всички разрешения. Със предишния тел. тръгваше с малко закъснение. Разрешил съм и на двете устройства да се управляват през менюто за CES, но няма ефект. Ако я включа от нейното дистанционно, после всички функции се управляват успешно от дистанционното на телевизора.

    Иначе, когато приключи опитът за включване, на тв. ми предлага опция за отстраняване на неизправности и от там всеки път се включва успешно приставката, но до следващия път. Ъпдейт ли да чакам или да свиквам?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #9

    Отговор: Колебание между Q70b и Q80b

    Моя 65 q80b си пали, гаси и управлява settopbox-a без проблем.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #10

    Отговор: Колебание между Q70b и Q80b

    А има ли Гугъл асистент, защото при мен е само Биксби? Или не го намирам?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    35
    #11

    Отговор: Колебание между Q70b и Q80b

    и аз отчетох преимуществата посочени по горе от колегата и не съжалявам за избора си пък и цената на черния петък за модела беше убийствена
    избрах 55Q 80В

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от Валери; 21-01-23 в 14:09.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #12

    Отговор: Колебание между Q70b и Q80b

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    А има ли Гугъл асистент, защото при мен е само Биксби? Или не го намирам?
    https://www.samsung.com/bg/support/t...20-samsung-tv/

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #13

    Отговор: Колебание между Q70b и Q80b

    Това е за 2020 година. В моделите от 2022 явно зависи от региона, за който е произведен и при мен има само Биксби.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колебание между два монитора
    От RAOTL във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-06-15, 09:05
  2. Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи
    От Vezirski във форум Аудиотехника
    Отговори: 34
    Последно: 08-03-15, 00:13
  3. колебание между 2 модела ТВ
    От day във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 30-09-13, 09:59
  4. Колебание между 2 модела
    От aldox във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-09-13, 15:31
  5. Колебание между няколко телевизора
    От simo11 във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 15-06-12, 17:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе