Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 70

Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #1

    Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Доста хора обсъждат този телевизор, така че се надявам тази тема да бъде полезна и да се споделят мнения.
    В общата тема на Самсунг телевизори има въпроси и отговори за модела и ако модератор може да ги прехвърли тук ще е супер.
    Ако някой има добри настройки на картина ще се радвам да ги сподели.
    По някога като ровя из менюто не реагира на време на командите на дистанционното и се получава едно забавяне от 3-4 секунди. Някой да е забелязал такова нещо? Може ли от някъде да се видят последно гледаните канали?

  2.  
     
  3. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #2

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Да обобщя накратко нещата за 50 инчовия вариант, разбира се пречупени през моето мнение.
    От 55 инча нагоре имат още "екстри" - матово покритие, по-як звук.

    Плюсове:
    + Подобрена картина спрямо KS7000, значително като плавност на движението, сравняваки тенис и снукър мачове, както и с култовия файл "Японка на верефке"
    + Дистанционното се зарежда през USB-C, което спестява да мислиш за батерии (ако работи :-) )
    + Ако и телефона ти е Самсунг, има доста приятни и лесно за настройване и ползване глезиотии като резервно дистанционно (особено в моя случай), дублиране на картинатата и т.н., така нар. SmartThings

    Минуси:
    - За България не е налична удобната функция за запис на предаване, което обезмисля почти напълно наличието на втория тунер. Няма официално становище "ЗАЩО" при положение че за KS7000 e налично.
    - Плеъра е по-неудобен спрямо предишния и странно защо не плейва AVI-файлове, които KS7000 плейва.
    - Софтуера, както и дистанционното не са удобни за гледане на телевизия получавана по коаксиал или поне по-неудобни спрямо KS7000:
    За включването/изключването на "Картина в картина" няма директен бутон и дори през Биксби се налага поне две щракания и една гласова команда.
    Последно гледани канали или най-често гледаните не се сортират и показват автоматично (както е при KS7000), а трябва да се въвеждат и достъпа е през задържане на бутона "123", изчезване на картината, която гледаш и чак тогава избираш.
    Сортирането на каналите е странно допотопно за "смарт" телевизор от 2022г.

    Спорни:
    +/- Амбиентни опции за мен са голяма глупост, но може и да не съм им разбрал смисъла

    Проблеми с дистанционното, за който все още няма решение:
    - Дистанционното "забива" като често се раздвоява от телевизора, като в последствие сдвояването не става от първия път. Трябва да се ресетна дистанционното с едновременното натискане за 10 сек. на бутоните за "потвърждаване" и "назад"
    - Бутоните за посока на курсора, звук и канали доста често при еднократно натискане "залепват" все едно са задържани, което прави звук, канали, курсор, да препускат. Това се случва не винаги, но винаги след 1-2 или 5-6 минути цъкане.

    Като цяло, въпреки минусите телевизора носи позитивно усещане за премиум възможности. Бих го препоръчал, но проблемите с дистанционното настъпват след първите няколко седмици и даже след като си цъкал поне няколко минути, та няма гаранция, че ако в магазина всичко е наред вкъщи пак ще е така. Искрено се надявам Самсунг да решат проблема в наша полза и то скоро, защото от няколко дена има затишие. Всъщност проблема може да не е точно в дистанционото, но да видим.
    Този пост е редактиран от lrn; 05-05-23 в 21:24.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #3

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Относно дистанционното, аз имам абсолютно същия проблем с ТВ QN95В.
    Още не ми остава време да звънна в някой сервиз да видя какво ще ме излъжат.
    Купих си стандартно за 25лв, с него проблем не съм имал

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Да не би да се касае за проблеми причинени от смущения от други у-ва (рутери, микровълнови фурни ... "кули" на мобилни оператори и т.н.)?

    Пробвали би сте проблемните дистанционни на друго място - при познат или направи в магазина?
    При това все по-голямо "зашумяване", нищо чудно да се окаже подобна причината.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #5

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Хм, за това не се бях сещал, при мен WiFI рутера е точно зад ТВ-то,
    но пък от друга страна яко китайската Bluetooth клавиатура няма проблем

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #6

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    То точно тая "яко китайската Bluetooth клавиатура" може да прави проблема... като гледам как редовно "китайчетата" на ИПТВ провайдърите шашкат "умните" тв ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #7

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Ако се добави камера към телевизора, ще може ли да изпълнява жестови команди?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #8

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви


  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #9

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Няма и седмица от както се сдобих с първия си гнусмас и вече съжалявам. Оказва се, че не мога да го свържа с рисивъра. Няма картина и звук. На старият ми ТВ всичко беше наред, но на този не работи. Източника на сигнала е РС, от там чрез HDMI влиза в усилвател, от усилвател през HDMI Arc отива в Арк-а на QN90B и няма никой, ръчках го всякак и не иска. Да не говорим тогава как ще пусна от компютъра филми с DTS. Нямам намерение да прекодирам хиляди филми, заради недоразумението наречено гнусмас, още повече, че дори картина не мога да изкарам.
    Усилвателя за протокола е Ямаха. Някой имал ли е подобен проблем? Гнусмаса засича усилвателя, но картинка няма.


    -----------------------

    Какво нещо е предубедеността ми спрямо гнусмас, оплюх го без да ми мигне окото! Съжалявам! Аз съм виновен! Всичко си работи перфектно!!!
    Забравил съм да пусна арка от менюто на самсунга. А на усилвателчето съм натиснал бутона straight и пердашеше само стерео...
    Не Самсунг са виновни, а аз съм виновен!
    Сега остава да намаля нивото на черното, че просто не се търпи такава тъмница

    Още веднъж се извинявам на Самсунг! Работи си добичето, но моята тиква не работи!


    ------------------------

    Пак аз, когато пускам неща от компютъра, проблеми никакви, но не мога да върна звук от ТВ към усилвателя. Не ми е притрябвало, но все пак би трябвало да може. Старият ТВ го можеше, а този защо не може... Вярно усилвателят е стар, но не вярвам да е от това.
    Този пост е редактиран от wrathchild; 07-05-23 в 22:51.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #10

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Пробвай следното

    Звук от телевизора към ресивъра
    1. TV HDMI eARC->reciver eARC (активиран ARC в двете устройства)
    2. TV S/PFIF->Reciver S/PDIF (ресивърат превключен на оптика)

    Звук от PC към TV
    1. PC HDMI -> Reciver HDMI -> TV

    При подаване на сигнал от PC -> Reciver -> TV, ресивърът получава звук от PC и тук функцията ARC между рисивърът и телевизорат не работи, тъй като audio потокът през HDMI е само еднопосочен - в посока телевизорът.
    При подаден сигнал от PC, за да имаш звук от TV, реда на свързване е следният PC -> TV -> Reciver

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #11

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    На старият панасоник, връзката беше: HDMI компютър -> HDMI 2 ресивър - HDMI 1 ARC ресивър-> HDMI ARC ТВ и нямаше проблем.

    Пробвах днес това, което ти си писал, а именно HDMI компютър -> HDMI Самсунг ТВ, отделно оптика Самсунг ТВ -> оптика рисивър. Така работи.
    Забелязах обаче, че ТВ работи на 30Hz, като беше вързан за основния ми компютър, който е с 1060 видео карта, която поддържа HDMI 2.0b, но защо е само на 30, при положение, че трябва да е на 60Hz... Дават го тоя самсунг, че уж всичките му HDMI са 2.1.

    Снощи установих много по-голям проблем, рисивъра е стара Ямаха 377, която има 4К, но на 24Hz, т.е. HDMI 1.4...
    Компютъра с филмите и той е със HDMI 1.4... Работи, спор няма, но... Аз не играя, не ми трябват 120Hz, но все пак...

    Тази година ще правя ъпгрейд на основната машина и мислех, да сложа посочената по-горе видео карта 1060 в компютъра за филми. Така ще имам HDMI 2.0b.
    Та от компютъра с 1060, директна връзка със Самсунга и от него с оптика към Ямахата.
    Тъй като гледам с PotPlayer, мислех да му задам конвертиране на всичко в AC3 и по посочената по-горе схема с оптиката, да си спестя покупката на нов рисивър, че гледам цените започват от 1К. Ползвам малки колонки на Таной 5.1, които са повече от достатъчни за 12 м2.

    Та ще си поиграя да тествам, само да си намеря тестовите дискове, искам да видя дали ще се сепарират правилно каналите при конвертирането от DTS към АС3.
    В краен случай ще купя нов рисивър.


    Момчета, дайте някакви настройки за тоя ТВ, нещо не мога да го докарам на мой вкус, малко ми е черен и червен.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #12

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    На старият панасоник, връзката беше: HDMI компютър -> HDMI 2 ресивър - HDMI 1 ARC ресивър-> HDMI ARC ТВ и нямаше проблем..
    Нещо пропускаш в настройките на телевизора и ресивъра или ресивъра е за смяна...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #13

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Благодаря много!
    Всякаква камера ли може да стане или трябва да е специално за модела?

  17. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #14

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Най-накрая си получих дистанционното и поне засега всичко е наред. Надявам се и за в бъдеще. Докато "ръчках" проблема горе долу ми стана ясно как работи този модел.
    Има инфраред и блу-тут връзка, като последната е основна. Явно идеята е като се рестартира ТВ-то и докато се установи блу-тут-а, да работи с инфраред-а. Тогава просветва и диодчето отгоре при натискането на който и да е бутон.
    Дефектното ми дистанционно постоянно се "разкачваше" от блу-тут връзката и работеше с инфраред, като на всичкото отгоре даже не щеше да се сдвои. Както и да е. Гледам си първия мейл към Самсунг е от 18 април.
    На вас оставям извода за поддръжката по мейл, но аз нямах избор , защото другите варианти са с работно време до пет - когато не съм до телевизора.
    Според мен има и клиенти, които даже не са разбрали, че имат такъв проблем ако са с някакъв ТВ-бокс я от Вива-ком я от М-тел и ползват такова дистанционно само за вкл-изкл.
    Този пост е редактиран от lrn; 30-05-23 в 09:55.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    51
    #15

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Може ли вместо дистанционното да ползвам андройд телефон

    LG имат много удобен софтуер за управление през телефона. Особено приятно е че може да се ползва като клавиатура и тъч пад
    Особено добре работи с техния SmartShare

    Как е при Тизен, за сега ми е много труден.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари
    От tvbox във форум Samsung телевизори
    Отговори: 440
    Последно: Вчера, 19:23
  2. Първи ревюта на QN90B и QN95B
    От tvbox във форум Samsung телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-22, 09:28
  3. Отговори: 2
    Последно: 22-10-15, 15:58
  4. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 13:56
  5. Haier HSU-12RE03/R2 - отзиви и коментари
    От mitkos1 във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 14-07-08, 22:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе