Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #1

    Samsung Q7F, възможен ли е ремонт !?

    Здравейте, както обичайно " обикалях " из нета и попаднах на интересен телевизор, с проблем.
    Според собственика, картината става бледа, губи цветове и контраст, след малко се оправя и после пак така.. Ето малко снимки :






    Та въпроса ми е, възможно ли е да се оправи ? Евентуално дали е дефект на някой борд, или пък софтуерен проблем ? Какво мислите, заслужава ли си да се захвана с него за да го ремонтирам или само ще си загубя времето !?
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 10-06-23 в 13:26.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #2

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Ти се занимаваш професионално с електроника или просто искаш да потрошиш немалко нерви време и пари?

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #3

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Ти се занимаваш професионално с електроника или просто искаш да потрошиш немалко нерви време и пари?
    Чак пък професионално... мисля че истината е някъде по средата като клоня повече пък последното

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #4

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Под професионално имам предвид наличие и умения за работа с измервателни уреди, инструменти, документация на конкретното шаси и т.н.
    Защото без това наистина ще постигнеш само негативен резултат.

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #5

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Под професионално имам предвид наличие и умения за работа с измервателни уреди, инструменти, документация на конкретното шаси и т.н.
    Защото без това наистина ще постигнеш само негативен резултат.
    Имам.. имам инструменти, имам и уреди за замерване но не нещо професионално, умения и опит... по скоро проба грешка ! През годините съм оправил и развалил доста техника, документи на конкретното шаси не !

    Идеята ми бе чрез дискусии и съвети, някой да ме насочи евентуално от какво може да се дължи този проблем, за мен ще е или някой T-con или .. захранване, няма да го ремонтирам а ще намеря платката в нета и ще я сменя, примерно, но при все си мисля че панела е здрав, дори може да е и софтуерен проблем, но в случая имам само догадки.

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #6

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Занеси го да ти го диагностицират и от там нататък решавай какво да го правиш.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #7

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Той иска някой да му го "диагностицира" с "дискусия и съвети" по интернет и той да смени панел или платка изцяло. Има уреди ама най-вероятно не знае какво да мери и какво да търси като стойности. Иначе е ентусиаст де. Но то май и не малка част от т.н. "майстори" това правят - сменят почти всичко изцяло и все ще улучат нещо.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #8

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Чудесно е желанието за Q7 отремонтирането . Поне да беше негов. Наливане на едни 1000лв в експеримент за телевизор и чарколяци, малко ми се вижда доста.
    Продавачът вероятно е запознат с ремонтите разходи и отдавна го е отписал.

  11. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #9

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Цитат от обявата.
    Не ми се занимава да го нося по ремонти, решихме да си купим нов.
    Обявен е за 450 лв и е 65". Ако ремонтът му е изгоден, може би щеше да си го ремонтира, а нямаше да си купува нов. За мен този модел изглежда доста по-премиум и от сегашните му еквиваленти, че и от по-високите серии, а тогава е бил най-евтиният QLED тв.
    Това си е мое мнение де, не разбирам от ремонтиране на телевизори, ако пък наистина е проблем в някой нетолкова скъп модул и е нужна само замяна, ще е добра сделка... общо взето риск печели, риск губи.

    edit: потърсих набързо и намерих същия проблем с модел на samsung, накрая е уточнено, че била T-con платката проблемна.

    https://www.ifixit.com/Answers/View/...is+more+wither

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #10

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Цитат от обявата.


    Обявен е за 450 лв и е 65". Ако ремонтът му е изгоден, може би щеше да си го ремонтира, а нямаше да си купува нов. За мен този модел изглежда доста по-премиум и от сегашните му еквиваленти, че и от по-високите серии, а тогава е бил най-евтиният QLED тв.
    Това си е мое мнение де, не разбирам от ремонтиране на телевизори, ако пък наистина е проблем в някой нетолкова скъп модул и е нужна само замяна, ще е добра сделка... общо взето риск печели, риск губи.

    edit: потърсих набързо и намерих същия проблем с модел на samsung, накрая е уточнено, че била T-con платката проблемна.

    https://www.ifixit.com/Answers/View/...is+more+wither

    Така е, риск си е !
    Да, и на мен ми направи впечатление че ТВ-то изглежда дост по премиум за Q7-ма серия, има one connects box а и мога да го накарам да намали още някой лев. И аз предположих че е T-con-a който гаранция ще го намеря в eBay на добра цена, но за сега ще помисля

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #11

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Щом си ентусиаст, аз пък не виждам нищо лошо да се пробваш. Как беше - парите са без значение, важното е да сме здрави.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #12

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?


  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #13

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Първите два за 10 пари толкова и ще работят.

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #14

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Здравейте, длъжен съм да направя ъпдейт по темата.
    В крайна сметка реших... да се пробвам ! Четах рових се, на 90% бях сигурен че е T-con-a , но все пак си е риск.

    Хората са от Хасково и не искаха да го пращат по куриер, най вече защото се страхуваха да не го взема и да плащат куриера в двете посоки.
    След не кратка кореспонденция се съгласиха да го намалят на 400 лв и да го пратят по куриер, като аз по същото време уговорих и онзи t-con , който Христосвал намери в базара, пазарихме го на 120 лв.

    Днес дойдоха , всичко на куп !



    ТВ-то е пазено, всички аксесоари бяха като чели не разопаковани, хората бяха запазили всичко, но проблема си бе на лице, дори на живо е още по зле защото картината буквално изчезваше и пак се появяваше, примигваше и т.н.




    Разглобяването, бе... сравнително лесно, задния капак няма болтове, всичко е на щипки, но си трябва сила за да се откопчат.



    За около 10-15 мин бях готов, с разглобяването, инсталирането но новия Т-кон и сглобяването на ТВ-то.

    И.....какво стана ? Ами... стана





    Работи ! Картината е хубава, като за LCD телевизор, сравнително ярък е, дори си е доста ярък, има си блуминг, все пак е EdgeLED и локалния диминг няма как да върши същата работа като DirectLED или MiniLED, но става, въждал съм и по лош контраст и цъфтеж, не ме дразни .
    Има си DSE, но отново не е нещо което се набива много на очи , и трябва да се вгледаш , при определено съдържание за да го забележиш.


    Не знам защо от PC-то не успявам да го подкарам на 120hz, дори при 1280p или 1440p, но PS5-та при 1440p си работи на 120хз.

    Хубав телевизор, много хубав дизайн, единствения му минус е че.. е с два захранващи кабела, единия за екрана другия за бокса.

    Искам да благодаря на Frost за помощта и линковете, същото важи и за Христослав.

    Ако имате въпроси, на разположение съм.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #15

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Хората са от Хасково и не искаха да го пращат по куриер, най вече защото се страхуваха да не го взема и да плащат куриера в двете посоки.
    След не кратка кореспонденция се съгласиха да го намалят на 400 лв и да го пратят по куриер, като аз по същото време уговорих и онзи t-con , който Христосвал намери в базара, пазарихме го на 120 лв.
    Честито T-con борда можеше да го вземеш за 90 лева.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблема с новым телевизором Samsung
    От jintogens във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 27-07-22, 14:53
  2. Samsung UE40D6510 мнение за ремонт и сервиз
    От pablito1 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-22, 20:03
  3. Отговори: 3
    Последно: 06-10-18, 09:12
  4. Ремонт захранващ блок на Samsung UE32F5000AW
    От TwisterFlasher във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-14, 14:46
  5. Samsung SGH-X400-има ли смисъл от ремонт ?
    От ilko във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 09-06-07, 11:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе