Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree22Одобрявам

Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,589
    #16

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Евала, майстори! Големи сте!
    Този Q7 модел от 18 година ли е? Защото гледам от същото летон Q6, на който не съм видял блуминг
    Този пост е редактиран от brotzki; 09-06-23 в 18:44.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #17

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Браво, майстори! Големи сте!
    Този Q7 модел от 18 година ли е? Защото гледам от същото летон Q6, на който не съм видял блуминг

    Мерси :D абе риск губи - риск печели, за това исках и аз първо да се допитам до вас преди да го взема, имах някакъв съмнения какво може да му е но.. не бях напълно сигурен. Благодарения на Фроста, той го потвърди, и Христослав намери борда ! В противен случай трябваше да поръчам един от Испания . Да, от 2018-та е .

    Мисля че твоя Q6 няма " блуминг " защото няма локален диминг и при теб лапите светят нон стоп, тогава блуминга не се забелязва :D Той е проблем на модерните телевизори с много диминг зони за да емулират черното на OLED-a .

    Но и тук не е нещо сериозно защото няма много зони, и Самсунг така са направили алгоритъма за избягване на блуминга като предпочитат да загубят малко черно но да няма блуминг. Абе добре е , като за 550 лв става :D

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Честито T-con борда можеше да го вземеш за 90 лева.

    От друго място или от същия търговец ? :D Не искам да ставам прекалено нахален с искането за по ниска цена, така че...
    brotzki одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,589
    #18

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията

    Мисля че твоя Q6 няма " блуминг " защото няма локален диминг и при теб лапите светят нон стоп, тогава блуминга не се забелязва :D Той е проблем на модерните телевизори с много диминг зони за да емулират черното на OLED-a .

    Но и тук не е нещо сериозно защото няма много зони, и Самсунг така са направили алгоритъма за избягване на блуминга като предпочитат да загубят малко черно :D



    - - - - - - - - - -




    От друго място или от същия търговец ? :D Не искам да ставам прекалено нахален с искането за по ниска цена, така че...
    Няправо е подарък. Дори актуален.

    Четох темата за 2018 и не видях локално в таблицата за Q7
    https://forum.setcombg.com/samsung-%...B8-2018-a.html

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #19

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Няправо е подарък. Дори актуален.

    Четох темата за 2018 и не видях локално в таблицата за Q7
    https://forum.setcombg.com/samsung-%...B8-2018-a.html
    Има има, но са вертикални зони, защото е EdgeLED, дори в 64.5" Samsung QE65Q7F - Specifications (displayspecifications.com) го има като екстра, забелязват се, опитах се да ги снимам с камерата.. но не се получи добре.

    Ето един скрийншот от ревюто на HD-то, тук е под екстремен ъгъл за да може да го заснеме, реално не се вижда толкова защото е VA панел


    Тук се опитах да направя видео но не ми харесва как се получи : https://youtu.be/8SFcDRMuOyA , отново камерата хваща повече цъфтеж от колкото реално може човек да види.

    П.С. не знам какви аудио системи и говорители ползват Самсунг , но както при Q95T, и този има страхотен звук.. дори се опитва плътен бас да изкара, макар че е изключително тънък .

    - - - - - - - - - -

    OK, сега вечер се убеждавам че е МНОГО ярък, идва ми дори малко прекалено , по документи го дават 1500 нита пикова яркост, но си мисля че е малко повече, наложи се да го пусна на "Филмов" режим с малки корекции за да мога да не ослепея, сега горе долу е като плазмата ми като яркост, преди това бях на "Стандартен".

    Не разбирам как такъв телевизор през 2018 дори се е водил бюджетен, макар че като му гледам последната цена в еМАГ преди да се изчерпа е му е була 4999 лв, не ми изглежда много бюджетен, но ако това е 7-ма серия, какви ще са били 8-ма и 9-та.. и смятайте какви скопени и орязани боклуци ни пробутват сега ...

    - - - - - - - - - -

    За съжалени не успявам да му вкарам 120хз сигнал. Пробвах с PS5, при 1440p, пробвах с РС отново при ниска резолюция, с Xbox Series S също не виждам начин да им ги включа, в от информацията която намирам виждам че уш поддържа VRR и 1440p@120hz .... някакви идеи ?
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 10-06-23 в 12:41.
    brotzki одобрява това.

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #20

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Първо, честито, радвам се, че се оказа лесен ремонт. За тези пари мисля, че си е добра сделка. Повечето обяви за втора употреба телевизори са с доста завишени цени, такъв работещ сигурно щяха да го продават за 1000 лв., че и повече...
    Второ, от 2017 е, защото е Q7FA, моделът от 2018 е Q7FN, а и на '18 модел стойката е T-образна, а на твоя е Y-образна. Т.е. твоят няма VRR, но пък поддържа DTS.
    Да си кажа честно, се замислих дали да не ги взема точно двете неща в случай, че ти не се навиеш. Бях ги добавил в любими в bazar-а. Най-вероятно щях да подменя някой от най-старите samsung-и, които не се ползват толкова за основен тв. А и както съм споменавал, първите модели QLED винаги са ми харесвали като дизайн. Сравни го с Q95T и кажи кой изглежда по-добре... според мен ще е Q7. Дори и сега въобще не изглежда като модел от преди 6 години, а си е доста актуален. Даже и повечето приложения би трябвало да работят без проблем.
    Също въобще не бих казал, че е от бюджетните модели, тогава под него са били MU7000/8000/9000 серии, които също са 100/120Hz, а под тях няколко разновидности на MU6xxx серия, които вече са 50/60Hz. А сега под Q70x има три серии, а миналата година бяха само две даже...
    Този пост е редактиран от Frost; 12-06-23 в 11:02.
    svetlio1, brotzki и AntrAcsA харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,589
    #21

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията

    За съжалени не успявам да му вкарам 120хз сигнал. Пробвах с PS5, при 1440p, пробвах с РС отново при ниска резолюция, с Xbox Series S също не виждам начин да им ги включа, в от информацията която намирам виждам че уш поддържа VRR и 1440p@120hz .... някакви идеи ?
    Изглежда не поддържа 120

    The Q7F has a native 120Hz panel.
    As with most other TVs, it doesn't support any variable refresh rate features.


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #22

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Първо, честито, радвам се, че се оказа лесен ремонт. За тези пари мисля, че си е добра сделка. Повечето обяви за втора употреба телевизори са с доста завишени цени, такъв работещ сигурно щяха да го продават за 1000 лв., че и повече...
    Второ, от 2017 е, защото е Q7FA, моделът от 2018 е Q7FN, а и на '18 модел стойката е T-образна, а на твоя е Y-образна. Т.е. твоят няма VRR, но пък поддържа DTS.
    Да си кажа честно, се замислих дали да не ги взема точно двете неща в случай, че ти не се навиеш. Бях ги добавил в любими в bazar-а. Най-вероятно щях да подменя някой от най-старите samsung-и, които не се ползват толкова за основен тв. А и както съм споменавал, първите модели QLED винаги са ми харесвали като дизайн. Сравни го с Q95T и кажи кой изглежда по-добре... според мен ще е Q7. Дори и сега въобще не изглежда като модел от преди 6 години, а си е доста актуален. Даже и повечето приложения би трябвало да работят без проблем.
    Също въобще не бих казал, че е от бюджетните модели, тогава под него са били MU7000/8000/9000 серии, които също са 100/120Hz, а под тях няколко разновидности на MU6xxx серия, които вече са 50/60Hz. А сега под Q70x има три серии, а миналата година бяха само две даже...
    Дизайна е супер, да ! По красив е от Q95T при всички положения, 95 има по.. индустриален вид скучен.

    Не съм много фен на стойката обаче, да интересна е , дизайнерка , но крайно непрактична поне във моя случай и местоположения/ мебели


    Виждаш защо

    Да, аз в последствие като се поразрових разбрах че е Q7F от 2017-та и няма VRR и 120хз чрез HDMI.

    Панела е 120хз , да , използват го най вече за обработка на движенията и вкарване на допълнителни кадри, като цяло се.. забелязва , не казвам че е СТРАХОТЕН с движенията, не , добре е но не е идеален, има си моушън блър при PS5 гейминг, но пък липсва при гледане на телевизионно съдържание, кабелна телевизия най вече, което е странно , въпреки че е с едни и същи настройки.



    За сега съм много доволен, изгледах доста демонстрационни HDR видеа от YouTube, и съм впечатлен, на няколко пъти си казвах " Уау.. баси картината " дори на моменти ми се струва че изкарва по добра от Q95T в което няма логика.

    Пускам едно и също видео и скачам от стая в стая да ги сравнявам, да Q7F има по добро черно и минимален блуминг, може би за това ме подвежда че е по ярък, докато на хартия.. не би трябвало да е . Все пак ако се позаглеждам малко повече при някои сцени, си проличава че все пак не случайно Q95T e бил флагмана на Самсунг за 2021-ва.

    Мислих да пиша в темата за избор на телевизор за разликите между VA и ADS/IPS панелите тъй като вече няколко дни от близо мога да видя предимствата и недостатъците на матриците. По принцип винаги гледам да препоръчам и търся VA панел, заради хубавото черно и контраст, но не знам как след 2018-та са се променили нещата и дали има някакви подобрения, но знам че цветовете, контраста и яркостта си се променя при различен ъгъл на гледане, ще се постарая да го обясня на кратко.



    Горе долу така е разположено ТВ-то в спалнята ми, или стаята ми за отдих, така да кажем. Проблема с VA-а е че ако гледаш изображения в зона А, картината е идеална, супер яркост и контраст и цветове, перфектно черно, но преместяш ли погледа към зона Б, забелязваш че бялото става, малко по .. сиво и някак си губи контраст и цвят, сега не казвам че е МНОГО и шокираща разликата, но се забелязва, докато при ADS/IPS-са го няма това, но там пък черното става сиво :D въпроса е .. кое искаш да жертваш ?!

    Има ли по подобрения по VA панелите за тези вече има няма 5 години !? Защото ако miniLED подобрят алгоритъма си на локалното затъмняване и броя на зоните, IPS/ADS-а ми се струва по.. привлекателен все повече и повече.

    Та за ТВ-то, трябваше ми 65" , мисля да го ползвам поне докато Hisense пуснат на пазара U8K и ако е толкова добър колкото очаквам, най вероятно ще продам Q7F-а за около 1000 лв. Нужен ми е 120хз HDMI вход.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Изглежда не поддържа 120

    The Q7F has a native 120Hz panel.
    As with most other TVs, it doesn't support any variable refresh rate features.

    Да да , аз малко след като писах по този повод, намерих и аз тази информация
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 12-06-23 в 14:34.
    Frost одобрява това.

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #23

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Q95T e бил флагмана на Самсунг за 2021-ва.
    2020

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    ... най вероятно ще продам Q7F-а за около 1000 лв
    Набързо разгледах обявите от любопитство и хората явно искат да си върнат голяма част от сумата, която са дали за чисто новия си телевизор навремето.

    UE65KS7080U за 1300 лв.
    UE65H6400AW за 1100 лв.
    QE55Q7FN за 1000 лв.
    UE55MU7052TXXH за 949 лв.
    55 Q7F за 850 лв.
    AntrAcsA одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #24

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    2020


    Набързо разгледах обявите от любопитство и хората явно искат да си върнат голяма част от сумата, която са дали за чисто новия си телевизор навремето.

    UE65KS7080U за 1300 лв.
    UE65H6400AW за 1100 лв.
    QE55Q7FN за 1000 лв.
    UE55MU7052TXXH за 949 лв.
    55 Q7F за 850 лв.
    Да, 2020-та са оригиналните Q95T-ки с VA панели, моя е от 2021-ва QE75Q95TDTXXH , нещо като второ издание .. ?? С ADS панел. Дори на ТВ-то отзад си пише 2021-ва. Мисля че този разговор го водихме с някои колеги във форума, когато го взех миналото лято.

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #25

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Не съм "присъствал" на дискусията, но така или иначе моделът си е от 2020. Ако е бил флагман за 2021, то тогава какъв е Q95A...
    (не искам да "прозвуча" заядливо и не го правя с тази цел, просто дискутираме).

    Покажи как изглежда Q7 в горе-долу тъмно помещение, личи ли му много неравномерността?

  13. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #26

    Отговор: Samsung Q7, възможен ли е ремонт !?

    Снимах го, от гледаната ми точка, както по принцип го ползвам, но мисля че камерата го изопачава прекалено много



    Toва трябва да е изцяло бял екран, вижда се как в долния края е бяло а горе .. не чак толкова , но отново на живо не изглежда чак толкова зле.
    Черното не го снимах защото,... няма нужда, няма проблем с черния цвят.
    Frost и brotzki харесват това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблема с новым телевизором Samsung
    От jintogens във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 27-07-22, 13:53
  2. Samsung UE40D6510 мнение за ремонт и сервиз
    От pablito1 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-22, 19:03
  3. Отговори: 3
    Последно: 06-10-18, 08:12
  4. Ремонт захранващ блок на Samsung UE32F5000AW
    От TwisterFlasher във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-14, 13:46
  5. Samsung SGH-X400-има ли смисъл от ремонт ?
    От ilko във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 09-06-07, 10:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе