Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree6Одобрявам

Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    6
    #1

    Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    От днес съм с SAMSUNG QE-55QN95C и преминавайки от SONY Android към Samsung с Tizen Ми е много тегаво.
    Голям проблем виждам с AVR Denon X2700. Свързани са HDMI eARC на ресивара с HDMI 3 - eARC на Самсунга. Телевизора без проблем при изгасване гаси и ресивъра, респективно при пускане на телевизора, ресивъра се включва без проблеми. Телевизията ми е интерактивна на NrtSurf и като пусна даден канал, ресивъра не преминава автоматично на стерео сигнал, а си продължава на Dolby Surround. Същото е като стартирам HBO Max, изобщо не разпознава източника на аудио сигнала какъв е. На старото ми Sony нямах такива проблеми. При него ресивъра винаги разпознаваше автоматично аудио сигнала от телевизора.
    Можете ли да ми споделите с линк към най-добрите настройки за режима FILMMAKER MODE и за Игровия режим на картината.
    Този пост е редактиран от ivanovkm1; 20-01-24 в 22:24.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,060
    #2

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C


  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #3

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Може да не е до ресийвъра това "разпознаване", а до това какъв звук пуска тв по еарк.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,462
    #4

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Цитат Първоначално публикувано от ivanovkm1 Виж публикацията
    и като пусна даден канал, ресивъра не преминава автоматично на стерео сигнал, а си продължава на Dolby Surround. Същото е като стартирам HBO Max, изобщо не разпознава източника на аудио сигнала какъв е. На старото ми Sony нямах такива проблеми. При него ресивъра винаги разпознаваше автоматично аудио сигнала от телевизора.
    Пусни ресивъра в режим AUTO -така ще детеква сигнала и автоматично ще превключва.
    Виж в настройките ан телевизора за изходящият аудио сигнал - било по оптика или HDMI.
    ivanov_km одобрява това.

  6. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #5

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Интересното е, че като пусна конзолата, която е включена в ресивъра, звука веднага се разпознава и преминава в нужния формат. След изключване на конзолата и преминаване към гледане на телевизия през приложението на NetSurf, звука от DTS-X, преминава в Dolby Sur., а трябва да прехвърли автоматично на Стерео.

    Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,462
    #6

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    ..и преминаване към гледане на телевизия през приложението на NetSurf, звука от DTS-X, преминава в Dolby Sur., а трябва да прехвърли автоматично на Стерео.
    Не знаех , че гледаш през приложение - там сигналът е силно компресиран и няма да получиш нито качествено аудио, нито видео.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #7

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    На старото ми Sony 49XE9005 нямах тези проблеми, поддвързването между ресивъра и телевизора е същото, ползваните приложения на Netsurf и HBO Max също. Там при гледане на филм в платформата HBO Max, звука автоматично преминаваше в най-оптималния формат спрямо възможностите на Denon X-2700h. Сега дали гледам TV или филм през HBO Max аудиото е Dolby Sur.

    Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    43
    #8

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Пробвай тези настройки на ТВ-то:
    All Settings -> Sound-> Expert settings
    HDMI-eARC Mode : Auto
    Digital Output Audio For... : Pass-through


    аз съм с QN-90C и Marantz ресийвър (който е брат на Denon-a) и нямам такива проблеми.

  11. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #9

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    HDMI-eARC Mode : Auto - и при мен е така но :Digital Output Audio For... ": Pass-through не ми е активно.


    Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от ivanov_km; 21-01-24 в 12:54.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #10

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    На старото ми Sony 49XE9005 нямах тези проблеми, поддвързването между ресивъра и телевизора е същото, ползваните приложения на Netsurf и HBO Max също. Там при гледане на филм в платформата HBO Max, звука автоматично преминаваше в най-оптималния формат спрямо възможностите на Denon X-2700h. Сега дали гледам TV или филм през HBO Max аудиото е Dolby Sur.

    Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
    От TV сигнал не знам дали можеш да получиш DA.От HBO MAX когато филма е с ATMOS същия ресивер го изписва и ако не значи има проблем.
    Не знам как е при тв-ра ти,обаче моя ако не е включен ресивера изписва горе вдясно DOLBY VISION,DOLBY ATMOS,когато е включен изписва само DV.

    и като пусна даден канал, ресивъра не преминава автоматично на стерео сигнал, а си продължава на Dolby Surround.
    При мен също е така.Но...това е така не само от NETFLIX,HBO Max ,а и дори ако пусна радиостанция.Преминаването от DSur КЪМ STEREO винаги е ръчно.Не съм гледал в настройките дали има автоматично,защото не ми е голям проблем
    Този пост е редактиран от inches9; 21-01-24 в 14:06.
    ivanov_km и AntrAcsA харесват това.

  13. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,060
    #11

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Иванков, когато събереш достатъчно впечатления и ако имаш време (и желание ), напиши едно кратко ревю за ТВ-то

    Според мен цената му ще става все по атрактивна със времето и все повече хора ще питат за него, а ти от първо лице може да споделиш спрямо твоите виждания и нужди, кои са му силните и кои слабите страни

    Поздрави.
    ivanov_km одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #12

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Много интересно решение от страна на инженерните на самсунг. Този телевизор на практика е без вентилационни отвори на задния капак. В зоната на най-голямото загряване на корпуса няма отвори за охлаждане.

    Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от ivanov_km; 22-01-24 в 23:19.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    6
    #13

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Влизане в сервизното меню на телевизора става със стандартно дистанционно на Samsung и клавишна комбинация на изгасен телевизор:
    Info + Menu( settings) + Mute + Power
    Предупреждавам, че тук не е хич препоръчително да се пипа и кой, каквото прави в него си е на негова отговорност. Аз единствено исках да проверя на колко часа ми е дисплея, че знаете все се прокрадва съмнение "дали не са ти пробутали мостра". За моя радост телевизора не е мостра .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #14

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Иванков, когато събереш достатъчно впечатления и ако имаш време (и желание ), напиши едно кратко ревю за ТВ-то

    Според мен цената му ще става все по атрактивна със времето и все повече хора ще питат за него, а ти от първо лице може да споделиш спрямо твоите виждания и нужди, кои са му силните и кои слабите страни

    Поздрави.
    Взехме такъв 55" преди 2 седмици. За мен наличието на повече зони за локално димиране не подобрява особено проблема с bloominga. Въпреки различното решение за поставяне на говорителите не забелязвам особено подобрение в звука сравнявайки го с 55" QN90A и 55" QN85A. Ъгъла на виждане е приемлив за VA панел и "rainbow" ефекта наблюдаван от QN90B при осветителни тела отразени в екрана е наличен и при QN95C

    Ако желаеш още нещо мога да проверя допълнително

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #15

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Колега ivanovkm1, като пускаш музика през youtube излиза ли ти цифров звук към ресивъра? Аз съм с модел QN85C и от youtube не излиза дори стерео през нито един от изходите. От ТВ каналите, от HBO Max, от А1Xplore илзиза качествен звук, но не и от youtube. От говорителите на телевизора звука е ОК. Няма с какво да пробвам как е през блутуут.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung Galaxy - всичко за смартфоните на компанията
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 247
    Последно: 31-01-24, 22:47
  2. Отговори: 8
    Последно: 28-10-09, 18:45
  3. Всичко за LCD телевизорите SAMSUNG
    От smsdeliverer във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-09-07, 10:40
  4. Зименс, Всичко за ...
    От barev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 32
    Последно: 23-07-04, 05:34
  5. Намаление - Всичко по 90$
    От trastikata във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-04, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе