Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree6Одобрявам

Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #16

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Аз нямам проблеми със звука от youtube. След като стартирам приложението ресивъра автоматочно преминава на стерео звук. Не знам защо, като пусна приложениото на интерактиваната телевизия, ресовъра обръща на ДД Сараунд при полужение, че звуковия поток на телевизията е стерео. Опитвам също от настройките на телевизора да задам звука да преминава от телевизора без обработка към ресивъра но опцията в менюто на телевизора е неактивна. Качвам и снимка за да покажа за какво говоря.

    Изпратено от моят SM-S928B с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #17

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Значи при мен нещо не е наред с тубата. Иначе за тази насторйка и при мен е така, ако прочетеш внимателно ще видиш, че става въпрос за източник от HDMI(не от телевизора) преминаващ към изход eARC HDMI. Аз понеже нямам HDMI на ресивъра(стар е) , а само оптика и си купих едно китайче, което от вход HDMI превръща на изход в каквото ти трябва, дори има индикация какъв звук излиза. Ами всичко излиза 5.1, тубата излиза, че е два канала, ама спред мен си е моно. Много ме е яд. Преез оптика е същата работа.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanz Виж публикацията
    Значи при мен нещо не е наред с тубата. Иначе за тази насторйка и при мен е така, ако прочетеш внимателно ще видиш, че става въпрос за източник от HDMI(не от телевизора) преминаващ към изход eARC HDMI. Аз понеже нямам HDMI на ресивъра(стар е) , а само оптика и си купих едно китайче, което от вход HDMI превръща на изход в каквото ти трябва, дори има индикация какъв звук излиза. Ами всичко излиза 5.1, тубата излиза, че е два канала, ама спред мен си е моно. Много ме е яд. Преез оптика е същата работа.
    Всъщност сега виждам, че си писал , че звукът е стерео от тубата. Ако пуснеш някой 5,1 канален звук как е? Защото на мен това ми е проблема, пак е стерео. Иначе и при мен от А1Xplore e DolbyD звука.

  4. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #18

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Филмите, които гледам през приложението HBO Max са повечето със звук 5.1. Ресивъра, автоматично разпознава сигнала и обръща наDD*surround. Ако звука е DD Atmos си излиза автоматично. При мен ТВ и Денон 2700 са свързани HDMI кабел, като и телевизора и ресивъра имат еARC. Въпреки това гледайки телевизия през приложение, звука се обработва от телевизора и тогава отива в ресивъра. Не знам как да оправя пропускането на аудио сигнала да отива от телевизора директно без обработка в ресивъра.

    Изпратено от моят SM-S928B с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #19

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    От HBO Max и при мен всичко е наред, пък и доколкото разбирам , при теб проблема не е с качеството, а с автоматичното разпознаване. При мен и ръчно да се мъча, не излиза нищо цифрово от youtube.

  6. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #20

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Да единствено не разпознава аодио сигнала от приложението за интерактивна телевизия в случая при мен е NetSurf. Слушам музика в YouTube и ресивъра коректно разпознава стерео сигнала. Приминавам от YouTube към гледане на ТВ и ресивъра преминава от стерео на DD Surround, което не искам понеже няма как аодиото на Nova TV да DD Surround. [emoji846]

    Изпратено от моят SM-S928B с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #21

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Звуковия поток на NetSurf е DD, затова ти го отчита така, а пък Нова просто използват само двата канала от петте. Може ли да пробваш на yuotube някое видео с цифров звук как ще ти го отчете. Има такива клипчета за реклама на DD5.1 или DTS, дали няма пак стерео да ти го отчита.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #22

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    YouTube-то по спомен няма 5.1 (Атмос и т.н.) ... поне не и в безплатните абонаменти - за "премиум"-а може и да има (ма не е много сигурно)

  10. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #23

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Аз си плащам за премиум абонамент и да някой от клиповете ми се пускат 5.1. Клип с ATMOS звук до сега не съм срещал в тубата.

    Изпратено от моят SM-S928B с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #24

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Има едни клипове от някоя от бившите съветски републики, не съм сигурен от коя точно, предимно с луксозни коли, които са със страхотно озвучаване, най вероятно DD 5.1 но все пак страхотно. Да ама не и с новия самсунг.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #25

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Ами само да кажа, че нещата се оправиха. Направи ми впечатление, че версията на приложението се ъпдейтваше дори два пъти седмично. Вероятно са отстранили проблема.
    AntrAcsA одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #26

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Изневерявайки на традицията да си купувам техниката от Европа, купих един 55QN95C от булгаристански технополис. Това, което веднага се набива на очи е, че кашоните се продават разпечатани и с окрадена окомплектовка. Иначе, моделът е с отлична картина в светли помещения и видео обработка. Но звукът е ужасен и се наложи да го свържа със саундбар 600 на Bose. Комуникацията по HDMI не е на ниво и няма достатъчно коректно работещи опции за настройка, което пречи на работата на периферията. Обикновеното дистанционно за бързи настройки е извадено от кашона и се продава отделно, типично за търговските практики по тези ширини. Разочароваща е неспособността за HDR стрийм по WLAN от външни устройства, нещо, което работи без проблем с евтините нонейм телевизори в хотелските стаи. Имайки пред вид подмяната на VA панела при тазгодишния 55 инчов модел с IPS, нещата ще се влошат още повече. Хубавото е, че последните бройки се разпродават на ниски цени, което е добре за потребители, очакващи хубава картина в светли помещения, без много допълнителни външни устройства.
    kaloman одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #27

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Моят олед Сони ми разпечатиха кашона лично пред мен в магазина за пробата. Всичко си беше вътре, включително 2-те дистанционни - старото пластмасово и новия изчистен метален модел с подсветката.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #28

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Политиката на Технополис е да разпечатва всички кашони с телевизори, след което отново ги залепят с обикновено тиксо. Това е информация от управителя. Когато ти го носят от склада, разлепват него и тестват. Не купих на Сони, заради по-добрите панели на Самсунг. Олед моделите нямат общо с този модел, технологията и качествата им са съвсем различни. Еднакви са единствено лошите търговски практики у нас и липсата на контрол от вносителя, в случая Самсунг България.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ...Разочароваща е неспособността за HDR стрийм по WLAN от външни устройства, нещо, което работи без проблем с евтините нонейм телевизори в хотелските стаи...
    P.s: Вече работи с HBO max, вероятно ще го подкарам и от лаптопа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #29

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanz Виж публикацията
    Ами само да кажа, че нещата се оправиха. Направи ми впечатление, че версията на приложението се ъпдейтваше дори два пъти седмично. Вероятно са отстранили проблема.
    Да добавя още, че установих, когато звука е през говорители на телевизора и оптика, през оптиката звука е кофти, независимо от източника. Превключи ли се само на оптика, всичко се оправя. Вече се чудя дали в началото не съм се опитвал така да изкарам ДД5.1. Напълно ненужна опция.
    Рових много из youtube, има всякакви клипове с хубав звук , за колегата svetlio1, който се съмняваше.
    Този пост е редактиран от stoyanz; 10-03-24 в 11:37.

  18. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #30

    Отговор: Всичко за TV SAMSUNG QE-QN95C

    За тези, които се притесняват, че кашона е бил разопакован, по нагоре в темата съм публикувал информация как се влиза в сервизното меню и от там можете да проверите на колко работни час е панела на телевизора. Моят от Технополис също беше разпечатан но панела беше на няколко минути, време необходимо за тест на телевизора. Нормално е всеки магазин след като получи стока да провери дали така доставената стока е невредим при получаването и. Ако не го направи то всичко ще е за сметка на магазина.

    Изпратено от моят SM-S928B с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Samsung Galaxy - всичко за смартфоните на компанията
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 247
    Последно: 31-01-24, 22:47
  2. Отговори: 8
    Последно: 28-10-09, 18:45
  3. Всичко за LCD телевизорите SAMSUNG
    От smsdeliverer във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-09-07, 10:40
  4. Зименс, Всичко за ...
    От barev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 32
    Последно: 23-07-04, 05:34
  5. Намаление - Всичко по 90$
    От trastikata във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-04, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе