Страница 354 от 354 ПърваПърва ... 304344352353354
Резултати от 5,296 до 5,308 от общо 5308
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5296

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Това чудо най-вероятно е вкарано отвън. На снимките се вижда, че липсва плазмата. Не се виждат филтри и дистанционното /трябва да е оригиналното/ за модела. Внимавайте и не го вземайте без личен оглед. Дайсекай 8 май е модел откъм 2014г. 35-ца е 12000 Btu.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #5297

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от theblackorder Виж публикацията
    А коя година е и дали е 12ка? Вътрешното тяло изглежда запазено, не би трябвало да е много стар.
    Модел 2016 година.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    22
    #5298

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте. Някой да има информация за климатик Мицубиши MSZ-BXV364. Интересуваме, дали е висок клас, какви функции има, и евентуално снимка на оригиналното дистанционно. Другия който ми предложиха е Тошиба 285JDR, но клоня към мицубишито, понеже е по ново. Благодаря предварително.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #5299

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Митсубишитo е следен клас, а тошибата висок клас. Им 3D I-see сензор, както и система за автоматично почистване на въздушните филтри. Оригиналното управление е VS151.
    За какво помещение Ви е необходима машина? Защото двете машини имат коренно различни параметри и хардуер.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    22
    #5300

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Митсубишитo е следен клас, а тошибата висок клас. Им 3D I-see сензор, както и система за автоматично почистване на въздушните филтри. Оригиналното управление е VS151.
    За какво помещение Ви е необходима машина? Защото двете машини имат коренно различни параметри и хардуер.

    За сега ще се използва в 16кв спалня. Идеята е да се вземе по голям, понеже има вероятност след време да се премести в по голямо помещение. Имам Тошиба 285pdr и знам, че може да се използва както в малко помещение, така и в по голямо. Надявам се и мицубишито да е така.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    22
    #5301

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Митсубишитo е следен клас, а тошибата висок клас. Им 3D I-see сензор, както и система за автоматично почистване на въздушните филтри. Оригиналното управление е VS151.
    За какво помещение Ви е необходима машина? Защото двете машини имат коренно различни параметри и хардуер.

    Взех мицубишито, но превода на дистанционното е под всякаква критика. Можеш ли да ми помогнеш с превода ако е удобно.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    1
    #5302

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, купих си втора употреба климатик toshiba ras -b16j2kvsg преди 9 месеца ( забавих се с ремонта на жилището та чак сега го монтирах). Климатика е бил свален от vimax (имам разписка, която продавача - частно лице- ми даде). Досега съм си монтирал сам 6-7 климатика ама все нови и евтини и знам как става(даже и два втора употреба) - нямам никакви проблеми. На този обаче ударих на камък. Още при монтажа когато развъртях първо крана на течната връзка(малката тръба) от там не излезе нищо ... Вакуума ми почти не мръдна. А досега винаги което и кранче първо да развъртя все излиза фреон. Все пак развъртях и крана на дебелата тръба и оттам тръгна фреона. Обаче климатика съвсем слабо студено духа, а топло въобще не духа - ама въобще - в смисъл перката духа ама без промяна в температурата. Даже студеното е в сферата на субективното. Климатика не дава сигнали за грешка. Няма никакви странни бипкания или примигвания. Перката на външното тяло се завърта след 2 мин, но почти няма промяна на температурата на излизащия въздух. Вътрешното тяло също не дава някакви смущения. Перката му след 10 мин се развърта, но както казах - без промяна на температурата.Та моя въпрос - при свален от професионалисти климатик нормално ли е при развъртането първо на по-малкия кран(горния) нищо да не излезе та чак и вакуума почти да не мръдне (мръдна ама съвсем малко). И съответно да ме ориентирате за това какъв може да е проблема ( само фреон ли липсва) и неговото решение. Да го свалям ли? Към кой специалист да се обърна и какво да очаквам. Благодаря.

  10. Novice
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    3
    #5303

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте !
    Нов съм и имам въпрос основно към Aleksandars понеже виждам че е наяно с японските климатици, но ако някой има опит също да помага.
    Предлагат ми избор от следните климатици:
    DAIKIN AN40KRPJ
    DAIKIN F40MTHXP
    HITACHI RAS-S40Y2
    HITACHI RAS-X40F2
    PANASONIC CS-401CXR2
    Въпросите са кой да избера, кой е по-нов модел, кой има повече екстри

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    606
    #5304

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Todor Todorv , на така задаен въпрос - PANSONIC CS-401CXR2 , една от малкото машини с топъл дефрост , тодел 2012г. , но по важно при старите машини е сътоянието им и кой и как ги е профилктирал , а не екстрите и годините .

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #5305

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Todor Todorov#88 Виж публикацията
    Здравейте.... имам въпрос основно към Aleksandars
    Добро утро! За съжаление, няма как да Ви кажа коя машина е подходяща за Вас, като се имат предвид много неизвестни фактори..... Всяка една от изброените машини си има характеристики и те трябва да бъдат съобразени с условията на помещението, както и с Вашите изисквания. Както Ви каза gerhar, годината и екстрите са последното нещо което трябва да гледате.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    3
    #5306

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Моя грешка да
    Всичките машини са 20 btu
    Помещенията са
    хол 28 кв.м
    Коридор 4 кв.м
    И при нужда ще се отоплява и малка спалня от 10 кв м
    Холът и спалнята се свързват от коридора
    Като хола е изцяло южен. За него ще трябва и адекватно охлаждане
    Този пост е редактиран от Todor Todorov#88; 14-05-24 в 10:52.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #5307

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    HITACHI RAS-X40F2

  16. Novice
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    3
    #5308

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря! Живи и здрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 354 от 354 ПърваПърва ... 304344352353354

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе