Страница 336 от 566 ПърваПърва ... 286326334335336337338346386 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,026 до 5,040 от общо 8485
Like Tree2118Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,399
    #5026

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Явно за теб да ти се скапе тв за 3 хилки за 3 години не е проблем , но повечето хора искат да дадат 2 хилки и да изкара 8-10 години. Като не ти харeсва Сони купи си TCL ===
    evdiko одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #5027

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Да проблем ще е, но моят кара 4та година и е подложен на почти ежедневен гейминг и нищо му няма. Колкото до сонитата, харесвам ги, даже скоро по мой съвет баща ми си взе сони XH90 и е много доволен. Просто няма как да очаквам от днешните тв-та да изкарват по 8-10 години.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #5028

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Сони не искат да вкарват пари за OLED, защото не вярват в бъдещето на тая технология. Аз също мисля, че оледа ще отиде при кривите телевизори /curve/. Славата на Сони е най-вече базирана на надеждност на продукта, олед технологията засега няма такава слава. Олед дисплеи се прозвеждат от много фирми, не знам защо пишеш , че само LG могат. Всеки може - купува патента, прави завод и произвежда, така направиха и ЛГ - купиха патента от Кодак и въобще влязоха в тоя бизнес почти последни.мисля , че първия олед тв е също на Сони. Не ми се рови сега, Христослав може да попълни знанията ни по тая тема. Изобщо мощните фирми не влагат големи инвестиции в ненадеждни технологии.
    Сони доскоро се бореха, да оцелеят на пазара. Разпродадоха свои дялове в някои производства, продадоха изцяло други фабрики и..накрая решиха, да произвеждат само модели от висок и среден клас. Ниските им серии се произвеждат от ОЕМ в Китай, Тайван - от добре познати китайски компании. Дори да вземеш един техен модел от висок клас ще видиш, че 90% от вложените в него компоненти не се произвеждат от Сони.
    LG Display са единственият производител на голямо размерни - разбирай телевизионни ОЛЕД дисплей. Според някои заявки, това ще се промени през 2024 година - ще навлязат два китайски производителя.
    Сони взеха няколко ОЛЕД панела от тези на Семсун дисплей..с цел да ги проучат, тестват и решат дали да направят поръчка и влагат и тях в производството от краят на 2022 или през 2023 година
    Дапитамнещо и evdiko харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #5029

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Дапитамнещо Виж публикацията
    Не знам защо си мислиш, че Сони са с качеството си от преди 15 години ..
    Това качестово на СОНИ от преди 15 год сълзи ми ми докарва.

    Хубостника KDL-32D3000 вече е на 14 год успя да ме разубеди в детските ми (трнинитрон) мечти колко хубава марка е Сони.
    1. купен заради възможността да се гледа цифрова телевизия (мда имаше такава през 2007 от NET1. в последствие се оказа че не поддържа MPEG4 декомпресия на HD канали и след масовата цифровизация половината канали не може да им показва картина. Туй хубаво ще кажете стара технология а у....
    2. Фабричен дефект проявен чаак на 7-мата година (вертикални разрастващи се черти). Дефект признат от Сони US (прикачения PDF бюлетин), но останал непризнат като такъв в европа и съответно сервиза проявиха желание да подменят цялата матрица ( срещу цена близка до цената на старо към момента на подобен телевизор). Благодарение на многото такива дефектирали успешно намерих точно какъв и къде е проблема (пробив на резистор на TCON платката на *ибано място) евала на интернет форумите за потребителска електроника. След ремонта проблема се повтори отново 4 год по-късно (което говори за недостатък на дизайна) и отново бе поправен - прикачения PNG - този път с по-мощно съпротивление. ТВ-то още си работи, но повече на СОНИ вяра не.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от orlincho; 29-07-21 в 17:55.
    Gena_bs одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,361
    #5030

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Явно за теб да ти се скапе тв за 3 хилки за 3 години не е проблем , но повечето хора искат да дадат 2 хилки и да изкара 8-10 години. Като не ти харeсва Сони купи си TCL ===
    Това само господ го знае.Имам 26'' NEO купен 2005 год. за 1500лв ,модел на BEKO.Такива бяха цените.Не съм го купил за качествена картина,а повече да го използвам за по-голям(за времето си монитор).Да се скапе,ама не се скапва.А от SONY и TCL кое ще се скапе първо не бих се обзаложил.
    Изобщо вместо да говорим за скапване и фирми по-добре да гледаме картината на всеки модел.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Дапитамнещо Виж публикацията
    Да проблем ще е, но моят кара 4та година и е подложен на почти ежедневен гейминг и нищо му няма. Колкото до сонитата, харесвам ги, даже скоро по мой съвет баща ми си взе сони XH90 и е много доволен. Просто няма как да очаквам от днешните тв-та да изкарват по 8-10 години.
    Дали очакваш или не,карат си и то повече от 10.
    Виж по-горе.Мога да дам много други примери с двуцифрено число тв-ри след 1990 год. -фирмени и не толкова,не съм видял повреден (за голям ремонт) до 15 год. Разбира се всичко се случва.Но ако Ви прави впечатление дефектите в първите години ги дават в единици на хиляда.
    Така че ,ние да сме здрави...
    Този пост е редактиран от inches9; 28-07-21 в 09:21.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5031

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Мда, ние да сме здрави е най-важно! Аз след като купих моя xh95 и споделих на близки, че съм много доволен от картината, ми попариха радостта. На няколко човека точно след гаранцията са изгорели, ремонта се сещате, че е като, за нов тв. За това отидох и платих за допълнителна 3 години гаранция. Да изкара 5 години пак добре.
    Не знам дали бих се навил на олед телевизор предвид, че ползвам моя за монитор. Телефоните са ми оледи. След 2 години ползване бутоните за навигация си прегарят леко. Не се виждаше осезаемо, но аз знам, че го има и леко дразни. За сега на samsung note10+ нямам тея ядове, но да видим след още една година ползване как ще е.


    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,399
    #5032

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    първият ми смарт телефон беше HTC Legend ,сегашния ми е Xiaomi Mi a3 , повечето от вас не знаят какво е първия модел , ще подскажа - и двата са амолед / олед още не съм имал !!!! /, телефони . сони като фирма преживяла и върхове и падения не иска да развива собствена олед технология , кой прав , кой крив ще видим по-нататък. Умния никога не иска да се набута сам ....Наиграха се на времето с видео форматите / VHS- BetaMax/ и сега карат умната ...
    По принцип компания която произвежда самолети и самобръсначки някак не ми вдъхва доверие. Не съм виждал самобръсначка, прахосмукачка , хладилник, климатик, пералня и т.н Сони.Но за домашни тв са си добри.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 28-07-21 в 21:17.
    georgibochev одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #5033

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    първият ми смарт телефон беше HTC Legend ,сегашния ми е Xiaomi Mi a3, повечето от вас не знаят какво е първия модел , ще подскажа - и двата а амолед / олед още не съм имал !!!! /
    двата са OLED като телевизорите
    AMOLED https://en.wikipedia.org/wiki/AMOLED

    има и PHOLED https://en.wikipedia.org/wiki/Phosph...emitting_diode
    evdiko одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    664
    #5034

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    ще подскажа - и двата са амолед / олед още не съм имал !!!! /
    Е те тва подсказване беше добро...
    Дапитамнещо и inches9 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,361
    #5035

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Е те тва подсказване беше добро...
    Вместо дискусии по темата в жегите е по-добре да хапнем сладОЛЕД.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,399
    #5036

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Е те тва подсказване беше добро...
    Ем някой хора тука може и да не са виждали HTC Legend никога

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #5037

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    първият ми смарт телефон беше HTC Legend ,сегашния ми е Xiaomi Mi a3 , повечето от вас не знаят какво е първия модел .
    Това виц ли беше?

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #5038

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Онлайн всекидневникът Korea Economic Daily обявява, че Samsung ще пусне на пазара първата си QD Oled телевизионна серия през 2022 г., с амбицията да предложи три диагонала, 55 "(140 см), 65" (165 см).) И 70 "(178 см).

    https://www.kedglobal.com/newsView/ked202107250002
    sony 1 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #5039

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, бихте ли дали препоръки за избор между Samsung QE55QN90A и LG OLED55C12. Гледах rtings и digital trends, както и още няколко видео и писани ревюта. Ходих и до Техномаркета, но clear winner не избрах. Доколкото разбирам, за светли стаи, какъвто ми е хола - Юг и Запад, осветеността на Samsung-а е по-добра. Черното на LG е несравнимо на тъмни сцени и в тъмни стаи. 2.1 портовете не ме интересуват. Има проблем с някаква решетъчна рамка при картината на Samsung-a, която е проблем на Quality control-а, а не на технологията и изпълнението. И двата телевизора са на една цена, т.е. не е фактор. Освен тях, разбира се, съм ок и с други марки, стига да са модел от 2021 и да са до около 2300лв. В момента съм със Sony Bravia KDL-50W805C.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #5040

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от kip1 Виж публикацията
    Има проблем с някаква решетъчна рамка при картината на Samsung-a, която е проблем на Quality control-а, а не на технологията и изпълнението.
    Подобни оплаквания има и за някои OLED бройки - видима решетка в тъмни сцени.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
    kip1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе