Страница 569 от 571 ПърваПърва ... 519559567568569570571 ПоследноПоследно
Резултати от 8,521 до 8,535 от общо 8559
Like Tree2137Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,594
    #8521

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    най добре изчакай новите модели на TCL, които ще дойдат до седмица, две .
    Кои нови модели визирате? От таблица в темата само C855 излиза като нов, но със стар процесор и от 65' нагоре.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8522

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Кои нови модели визирате? От таблица в темата само C855 излиза като нов, но със стар процесор и от 65' нагоре.
    Да, С855 ще е интересен телевизор а и да видим замесника на С805 ако има такъв, защото знаем че може би той заминава като С755 ... ? Като цяло е малко объркваща цялата тази политика на ТЦЛ с имената и т.н. Процесора не е стар, с Пентоник 700 ще е , то по ново няма ! По добро .. да има пентоник 1000 или пентоник 2000 но явно ТCL все още не може да си ги позволи !?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    64
    #8523

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте!
    Мисля да сменя старият си телевизор с нов. Насочил съм се към 75" Sony.
    Искам да е поне 100 Hz панела, защото гледам спорт. Колебанията ми са между този Sony LED 75X90K, който е модел 2022г. и почти не може да се намери никъде, и този KD-75X85LAEP.
    Цените са им сходни, и не мога да разбера какви преимущества и недостатъци и а единият пред другият. Ако мислите, че има по-добро предложение за телевизор Sony, за около 3000лв. ще съм ви благодарен да споделите.Знам, че има добри телевизори, за по-малко пари от други марки, но ми се ще да е Сони.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8524

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от biglubo Виж публикацията
    Здравейте!
    Мисля да сменя старият си телевизор с нов. Насочил съм се към 75" Sony.
    Искам да е поне 100 Hz панела, защото гледам спорт. Колебанията ми са между този Sony LED 75X90K, който е модел 2022г. и почти не може да се намери никъде, и този KD-75X85LAEP.
    Цените са им сходни, и не мога да разбера какви преимущества и недостатъци и а единият пред другият. Ако мислите, че има по-добро предложение за телевизор Sony, за около 3000лв. ще съм ви благодарен да споделите.Знам, че има добри телевизори, за по-малко пари от други марки, но ми се ще да е Сони.

    Не мисля че имаш голям избор АКО успееш да намериш X90 за под или около 3000 лв, това е телевизора, дори не подлежи на дискусии. Аз поне не го намирам, цените които ми изкачат са космически и неоправдани. Така че най логичния избор е едно ниво под него, X85L.

    П.С. останал е само на едно място https://www.pazaruvaj.com/p/bravia-x...11/#overviews/ но какъв е тоя гого нет и до колко може да разчита на него.. не знам.

    В Технополис имат някои мостри останали в Пловдив и София но за 3300 лв... не мисля че си заслужават парите.. лично мнение.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,594
    #8525

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Да, С855 ще е интересен телевизор а и да видим замесника на С805
    По мяза на С955, ако таблицата е вярна, на 99% се препокриват. Старият модел в нова версия. Регионалка-глобалка......
    Този пост е редактиран от brotzki; 21-04-24 в 09:10.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    64
    #8526

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Не мисля че имаш голям избор АКО успееш да намериш X90 за под или около 3000 лв, това е телевизора, дори не подлежи на дискусии. Аз поне не го намирам, цените които ми изкачат са космически и неоправдани. Така че най логичния избор е едно ниво под него, X85L.

    П.С. останал е само на едно място https://www.pazaruvaj.com/p/bravia-x...11/#overviews/ но какъв е тоя гого нет и до колко може да разчита на него.. не знам.

    В Технополис имат някои мостри останали в Пловдив и София но за 3300 лв... не мисля че си заслужават парите.. лично мнение.
    И аз така мисля. Но каква е разликата между тези двата, че да знам какво губя ако взема X85L.А и ако наистина си струва повече Sony X90K, може и да прежаля 300лв. в повече от X85L.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8527

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    Тук има сравнение между X85K и X90K тъй като не са правили ревю та L-та може би защото са .. много близки ?! Не знам но Х90 определено има по добър контраст защото има диминг зони, докато 85-та няма, и по висока яркост, но най голямото предимсво може би е прословутия XR прочесор на Сони при X90-та , от тук се справя по добре с обработката на съдържание с ниска резолюция и качество, движенията, което го прави по добър за гледането на телевизия като цяло.

    На Ртингс са е паднала кофти бройка от Х90К и има доста DSE ефектна на мръсния екран, но тук вече е въпрос на късмет и панелна лотария.

    - - - - - - - - - -

    Аз лично ако трябва да избирам между Х90 и Х85 и опира до 300 лв разлика... дори не бих се замислил и бих взел 90-та само заради ХR-а дори и игнорирам всички останали предимсва, само защото от години ми се иска да тествам на живо за да видя, аджеба защо толкова много ги хвалят Сони с тоза XR технология.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    29
    #8528

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте приятелчета. Преди време ви попитах за съвет за телевизор, но сега малко ъпдейт.

    Ще се гледа на 3.8-4 метра, Иска ми се да се 65 инча, но май оптималното е 75 инча, това е максумума ми и за стената, но ще изглежда грозно в помещението.

    Та, нека да започнем с 65 инча.

    Ще се ползва за:

    - Телевизия
    - Нетфликс
    - YouTube
    Sony OLED 65A75K
    Заглеждам TCL и Hisense заради цената, но в Емаг има един SONY Oled от 2022-ра, който е бил отварян - Sony OLED 65A75K.

    Не знам дали си струва, или вече е поостарял?

    Има и някакъв OLED на Horizon, но не знам какво да очаквам.

    Пълен лаик съм, вероятно ще гледам не повече от 5 пъти месечно.

    Бюджет: до 2К, това ми е горна граница. Изключение е това Сони горе, само защото е ОЛЕД

    П.С. Звука не телевизора не ме интересува, ще взимам саундбар на Ямаха.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8529

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vvpacc Виж публикацията
    Здравейте приятелчета. Преди време ви попитах за съвет за телевизор, но сега малко ъпдейт.

    Ще се гледа на 3.8-4 метра, Иска ми се да се 65 инча, но май оптималното е 75 инча, това е максумума ми и за стената, но ще изглежда грозно в помещението.

    Та, нека да започнем с 65 инча.

    Ще се ползва за:

    - Телевизия
    - Нетфликс
    - YouTube
    Sony OLED 65A75K
    Заглеждам TCL и Hisense заради цената, но в Емаг има един SONY Oled от 2022-ра, който е бил отварян - Sony OLED 65A75K.

    Не знам дали си струва, или вече е поостарял?

    Има и някакъв OLED на Horizon, но не знам какво да очаквам.

    Пълен лаик съм, вероятно ще гледам не повече от 5 пъти месечно.

    Бюджет: до 2К, това ми е горна граница. Изключение е това Сони горе, само защото е ОЛЕД

    П.С. Звука не телевизора не ме интересува, ще взимам саундбар на Ямаха.
    65" OLED Sony за 2000 лв ? Било и нисък клас като А75 ?? Много се съмнявам... освен ако не е нещо мострена или разопакована стара бройка.. не знам. Звучи ми невероятно...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    29
    #8530

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    65" OLED Sony за 2000 лв ? Било и нисък клас като А75 ?? Много се съмнявам... освен ако не е нещо мострена или разопакована стара бройка.. не знам. Звучи ми невероятно...

    Върната и разопакована бройка, да.


    Реално, се притеснявам, че 65цата може да ми е малка. Така че може би всъщност сега бил взел 65-ца, да видя кка ще седи в интериора и да и се нарадвам, и след около година да мина на 75ца.


    Не държа на ОЛЕД, btw, просто го видях като опция в ЕМАГ

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    602
    #8531

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ако ще сменяте телевизора след една година, това е абсолютно безмислена гимнастика. Направо взимайте 75" и няма какво да го мислите. Относно Sony-то, както AntrAcsA ви каза, цената е подозрително ниска. Можете да пробвате ако ви се рискува.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    29
    #8532

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Ако ще сменяте телевизора след една година, това е абсолютно безмислена гимнастика. Направо взимайте 75" и няма какво да го мислите. Относно Sony-то, както AntrAcsA ви каза, цената е подозрително ниска. Можете да пробвате ако ви се рискува.
    Стената ми е широка 179 см, 75цата е 167 широчина.

    Не знам дали няма да седи грозно в помещението, това е. Иначе, дистацнията е 3.8-4 метра на гледане.

    Ако има хора тук с такава дистанция и 65 инча, да кажат как се вижда.

    Както казах, Сонито е разопаковано от ЕМАГ, затова е на таква цена.

    Даже бройката за 2199 лева я купиха, остана една на 2500.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    602
    #8533

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Единият телевизор вкъщи е 65" (Sony oled) и се гледа от 3 метра. Отдавна ми малее. Ако сега избирах телевизор на мястото на този, щях да взема 83/85" или 75/77" в зависимост от бюджета, с който разполагам. Със Sony няма да сбъркате със сигурност. Макар и нисък клас, обработката на картината (особено на некачествен сигнал) е ниво спрямо другите. Вие трябва да си решите дали да направите компромис с размера за сметка на качеството или обратното.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,420
    #8534

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    моя тв в хола е на дългата стена, кушетка + маса - 3 м до тв, 55 инча е. Интересното е , че като го купих, който влезеше у дома казваше - баси за какво ти е толкова голям телевизор, от 65 инча нагоре , ако няма да се гледа от голямо разстояние си е селяния, пак напомням пикселите на 40 и на 240 инча са еднакъв брой, по-голям екран - по-лош образ, затова се гледа отдалече да не се вижда мазаното

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8535

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vvpacc Виж публикацията
    Стената ми е широка 179 см, 75цата е 167 широчина.

    Не знам дали няма да седи грозно в помещението, това е. Иначе, дистацнията е 3.8-4 метра на гледане.

    Ако има хора тук с такава дистанция и 65 инча, да кажат как се вижда.

    Както казах, Сонито е разопаковано от ЕМАГ, затова е на таква цена.

    Даже бройката за 2199 лева я купиха, остана една на 2500.


    Има шанс 65" от 4 м да ти малее, да НО ако до сега си нямал толкова голям телевизор ще ти е ОК, всичко е до как тренираш окото си :D винаги съм казвал че НЯМА голям телевизор и винаги слагай максималния колко посволява помещението и стената, според мен колегата КубанЛинкс мисли за бъдещето, защото ще дойде време в който този 65" ще ти домалее, неизбежно е , за това и всяка година размерите скачат и сега един от най продаваните размери в САЩ е 85-98 ", тъй като хората разбраха че няма смисъл всяка година да правят ъпдейти а ъпдейтите се правят най вече заради размера.

    Ако ще взимаш обаче 75" , 2000 лв бюджет е малък, има да, примерно TCL C645 или SAMSUNG 75CU8072, но това са все 60hz телевизори от нисък към среден клас . Вече за 2499 лв има TCL C805 или за 2699 TCL C845, има адски много други марки и модели като пълнеж, и на Сони и на Самсунг, ЛГ, но те са със значително по ниски параметри.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе