Страница 576 от 580 ПърваПърва ... 526566574575576577578 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,626 до 8,640 от общо 8688
Like Tree2161Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    663
    #8626

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    И Philips-a, както и предложените модели на TCL и Hisense са по-добри от този Samsung. За бюджета, който питащия има, предложените му вече модели от TCL и Hisense са оптималното решение (той така и не дава детайли относно позлването на търсения телевизор). Ако държи на бранд - Philips 8518 или 8818. Всичко друго е компромис.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,520
    #8627

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Новият Loewe Stellar разполага с MLA OLED и Tizen OS на Samsung
    https://www.4kfilme.de/loewe-stellar...-mit-tizen-os/

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    41
    #8628

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,

    За моят случай (65 инча), мога да вдигна бюджета и до 2.8к, ако кажете, че OLED-а на LG C31 е добър.

    Както казах, в момента като седна срещу телевизора и виждам себе си. Стаята е добре осветена, и въпреки че няма директна светлина, все пак намира откъде да отрази самият телевизор.

    ОЛЕД-а по-добре ли се справя? НЕ пада директно слънце върху телевизора.

    В Сони Център има разопакован XR65A75K за 2.5к.

    Има и нов KD65X85L за 2400 лева.

    Ще се ползва най-вече да върви на заден фон, и веднъж до два пъти седмично за Нетфликс.

    Поздрави.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    663
    #8629

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Щом ще се ползва за заден фон в светла стая не сте за олед. Иначе C3 е много добър телевизор.

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,090
    #8630

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    А ТВ-то на стената ли ще се монтира или на мебел ? Защото АКО имаш възможност да изцедиш още някой лев може да вземеш
    Телевизор LG OLED evo OLED65G23LA, 65" (164 см), Smart, 4K Ultra HD, 100Hz, Клас F - eMAG.bg ,
    по ярък е от C3-то, има 5 години гаранция на панела която покрива и изгаряне от статични изображения, но идва със стойка за монтаж на стена само. А75 е по нисък клас от С3 и няма да е много ярък, той е подходящ за по тъмни помещения, X85L e обикновен LCD телевизор, но дори С3 е по ярък от него, въпреки че е OLED, но вече кой как се справя с отражения, не мога да ти дам достатъчно информация за това.

    Вместо A75 и X85L, аз бих предложил : Телевизор Samsung Neo QLED 65QN90C, 65" (163 см), Smart, 4K Ultra HD, 100 Hz, Class F - eMAG.bg , miniLED, със страхотна яркост и добър контраст за LCD телевизор.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    7
    #8631

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Всеки телевизор ще отразява, зависи само в каква степен. Най добре да отидеш да ги видиш някъде, но разположението няма да е като в твоята стая.
    Ето каква е ситуацията с XR-65A75L и KD-65X85K и С3, по надолу в тестовете има Reflections :
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    Не са съвсем твоите телевизори но това е максимално близко. Сони ОЛЕД има 9.0 за отражение , С3 има 9.5(по-високо е по-добре) , а Х85к има 7.9. Сравнително добри са , Сони се води полугланц, а С3 е гланцов. Най-вероятно отражението ще е по-малко от сегашният ти телевизор. Двата ОЛЕДа най-вероятно имат анти рефлексно покритие.
    Този пост е редактиран от gig911; 14-05-24 в 11:25.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    41
    #8632

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравей Гиги,

    Благодаря.

    Сегашният ми телевизор е LG NanoCell LED 50NANO763QA но не намирам нищо в rtings, че да мога да открия детайли за отражение. Да не би да е нещо само европейско, и да няма данни за него?

    Така ще мога да сравня.

  10. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,090
    #8633

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vvpacc Виж публикацията
    Здравей Гиги,

    Благодаря.

    Сегашният ми телевизор е LG NanoCell LED 50NANO763QA но не намирам нищо в rtings, че да мога да открия детайли за отражение. Да не би да е нещо само европейско, и да няма данни за него?

    Така ще мога да сравня.

    LG NANO75 2022 Review (43NANO75UQA, 50NANO75UQA, 55NANO75UQA, 65NANO75UQA, 70NANO75UQA, 75NANO75UQA, 86NANO75UQA) - RTINGS.com
    Това е твоя телевизор, макар че е US версия, едва ли много ще се различават от продаваните тук, дали е 2022-ра или 23-та няма голямо значение, наносел телевизорите не еволюират особено, дори смея да твърдя че NANOCELL телевизорите особено 7-ма серия са едни от най лошите LCD-та от топ брандовете на пазара.
    Който и да избереш е в пъти по добър от сегашния ти, но аз продължавам да държа на QN90C и G2.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    7
    #8634

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ако искаш да сменяш ТВ само заради отражението , не го прави, подобрението няма да е огромно. Ако искаш просто по голям диагонал, новият телевизор ако е от тия ОЛЕД за които говорихме, ще е по добре откъм отражение, ще има разлика. Но дали ти ще си доволен е друг въпрос. Най вероятно пак ще се виждаш в телевизора, но по малко. Но все пак върви и ги виж на място. Друг вариант да направиш нещо със стаята си, ако може. Прозорци, разположение на мебелите.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,382
    #8635

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Никой не може да ви каже как са със поддръжката, тъй като са сравнително нови на пазара и всичко може да решат. Имайки предвид, че са с Android, би следвало да са добре. Вече ви казах, че въпросния модел го взеха мои познати с ограничен бюджет по моя препоръка. Не съм впечатлен, но за толкова пари това е положението. Прекалено много го мислите този телевизор. Ако ще се гледат HDR и DV торенти и филми с високо качество в много светло помещение, взимайте този. Ако ще разчитате на кабеларка и нямате претенции за яркост, по-добре вземете Philips-a. Както и AntrAcsA вече ви каза, процесора там си казва думата.
    Няма и какво да казва...някой.Ако тези които са направили прегледите не знаят какво говорят е друга тема....
    Каквото и да се гледа C805 e по-допбър от кой да е LCD PHILIPS.LG ,която0 вече доколкото може да се вярва на пресата спира произвиодството на LCD матриците и както и PHILIPS доброто им е само OLED.
    Като препоръчвате модела забравихте да кажете как е любимата Ви яркост(не е маловажно).
    Аотносно процесорите....В датското издание (мисля...по спомен) беше написано,че при реално използване разликата в двата процесора на C845 на практика не се забелязва.
    Има го...ДА НЕ ТЪРСЯ ..ПАК.Или в другите ревюта.
    А и процесопра на C805 си е много добър та изо0бщо да влиза в уравнението....Което незнайкно защо се повтаря тук до втръсване.Все едно,че прегледите на C845/C805 ги правят някакви ...дето не знаят кво е процесор,че ще трябва да четат форума.
    И да напомним,че Филипс е Коитайска фирма,в което няма нищо лошо....освен когато някой 100 пъти плаши с китайците ои ''случайно'' засбравя факта.

    п.с..Колкото и Антракса да казва той не може да познае ..в реална картина,а не измислени от него клипове....Дори ще му сложа 8+ годишен тв-р за сравнението.
    Простпо си ги раздува нещата за да се прави на важен....Колко добре би било просто да си дава реални прегледи за да може кой да е да открие вътре това което казва.
    Точно по тази причина дадох на човека да чете каквото трябва ,а не да вярва на форумни специалисти,в т.ч. и на мене.Аз нямам нужда някой да ми вярва.Парите си ги дава той.
    Този пост е редактиран от inches9; 14-05-24 в 14:03.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    41
    #8636

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gig911 Виж публикацията
    Ако искаш да сменяш ТВ само заради отражението , не го прави, подобрението няма да е огромно. Ако искаш просто по голям диагонал, новият телевизор ако е от тия ОЛЕД за които говорихме, ще е по добре откъм отражение, ще има разлика. Но дали ти ще си доволен е друг въпрос. Най вероятно пак ще се виждаш в телевизора, но по малко. Но все пак върви и ги виж на място. Друг вариант да направиш нещо със стаята си, ако може. Прозорци, разположение на мебелите.
    Благодаря и на теб, и на Антракс! Ще започна да ровя за такива с висок reflection rate, и разопаковани от Emag дори.

    Сегашният изглежда е с 8.3 reflection rate, което май не е от най-ниските. Ако е като децибелите, на 9 би трябвало да има осезаема разлика

    Телевизорът трябва да се смени заради размера. Задължително е.

    На самсунг ме притеснява дистанционното, честно казано, преди съм боравил с тяхното дето имаше минимално бутони и едвам се оправях.

    Отразява през деня, не е болка за умиране, пък и честно казано, не мога да се сетя кога за последно съм гледал ТВ през деня.

    Винаги гледам привечер, когато външни отражения няма, пък и щори лесно се сменят.

    Този, който е на стената няма как да стане - трябва да е със стойка на мебел.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    663
    #8637

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    inches9, много изборателно си ми цитирал поста. Защо не цитира и другия, където казах на питащия, че предложените модели от TCL и Hisense са по-добрите варианти? Човека каза, че "китайци със съмнително качество" не иска. Ама някой май пак се е почнал от обяд ми се струва...... За разлика от тебе, AntrAcsA един път не съм забелязал да се е правил на важен. Освен Христослав, в този раздел активни форумни специалисти няма. А и не ми е известно да има строго изискване да си специалист за да пишеш тук, нали така?! Интернет е свободно пространство. Всеки има свободата да пише каквото намери за добре (стига да се съобразява с установените правила). Или кво беше - "секи сам си преценя".
    AntrAcsA одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,382
    #8638

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Написах ти подробен отговор,но някакъв проблем има-не знам по каква причина.
    ......,..,
    Да прав си,всеки има право да пише квото си поиска.Форум е.
    И...
    Вероятно нямаме право да му докажем обратното с 10-ки линкове към ''не всеки'' специалист....И накрая ...правилата,а...Лъжи може,а истини (елементарни) са обиди.
    Толкова по темата....Все по-зле става,предложения,обяснения....и зацапване на теми.
    Влизам в някоя тема напр HISENCE тв-ри за да видя факти и гледам поредните разсъждения на бротски и антракса....Дори не слагам,че темие са за притежатели уж...

    п.с. И не знам защо кой да е се обръща към мен.След като съм дал достатъчен материал да го прочете,осмисли (ако може)и ...коментира,точлка по точка.
    Не за първи път обяснявам,но има хора които предпочитат личните дрязги пред фактите.
    И както казваш.по-добре от обяд...отколкото ''празни мисли на...''...Дж.Джером.
    Този пост е редактиран от inches9; 14-05-24 в 18:57.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,520
    #8639

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vvpacc Виж публикацията
    ......че да мога да открия детайли за отражение.....
    колкото по-нагоре в класацията толкова по-малко отражения

    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...g4-p74932.html

  18. Novice
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    7
    #8640

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За дистанционните , ако на някой не му харесват тия дето са с малкото бутони винаги може да си купи нормално с цифровите бутони. Ето едно за съвременните Самсунг , оригинално модел BN59-01315B , за 16 лева. Давам на Самсунг защото такова съм търсил. Но по принцип явно могат да се намерят за всеки модел ТВ. На Сони са малко по скъпи, но те пък за някои модел май си идват по две дистанционни с телевизора.

    Ако някой иска да си прави Амбилайт за ТВ до 50 инча препоръчвам такива лампи - LED лента, RGB, Bluetooth, USB, Черен , това е описанието им от румънците за 34 лв. Има дистанционно, доста режими, промяна на яркостта, на скоростта на смяната на цветовете. Слагат се отзад на около 10-15 см от края на телевизора , и се позиционират по средата по височина. Датчика се вижда отдолу и си работи добре. Захранването през USB , и съм ползвал старо зарядно от телефон. Пулсират при музика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе