Страница 578 от 586 ПърваПърва ... 528568576577578579580 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,656 до 8,670 от общо 8781
Like Tree2194Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,633
    #8656

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Вече няколко пъти ви се дадоха съвети, вие обаче си въртите на вашето и явно чакате някой да потвърди това, което искате да чуете Щом на вас ви харесва този телевизор, не виждам какво толкова има да му се чудите повече.
    Има доста отзиви в Емаг бг и романия. Мернете ги.

    В техното присъствах на тествове на 75X85L. Дори намалиха осветлението в сектора. Страхотен образ! Много важно,че не бил 90 и 95, и 100 серия.
    Сони си е Сони!
    Китайските чайници има доста да се поклащат за качество.
    Този пост е редактиран от brotzki; 17-05-24 в 19:58.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,009
    #8657

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Дори намалиха осветлението в сектора.
    Мбаси, да не е било спонсорирано...? Или прасчо е разпоредил и такива демонстрации да има? Както и да е...
    Човек не може да си избира телевизор в магазина, освен ако предварително не го е пробвал... Там с това осветление няма как да придобие представа какво го очавка вкъщи.
    Освен ако не е някакво специално затъмняване като в цитираното мнение.
    CubanLinx одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    20
    #8658

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте на всички! Преди съм се допитвал до Вас и съм много доволен и благодарен. Тъщата иска нов ТВ и реших пак да пиша. Можете ли да препоръчате телевизор за дневна стая, около 65 инча, работи почти постоянно за фон. Гледа YouTube. Осветлението е естествена светлина, големи прозорци. Бюджет - около 1000лв. Предпочита Филипс с лед осветление, защото сегашния е такъв, но й идва малък. 50 инча е. Какво бихте препоръчали?
    Този пост е редактиран от chalgakiller; 19-05-24 в 14:51.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,103
    #8659

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Филипсите не са много за осветени стаи защото като цяло нямат висока яркост, и не че няма Филипси с амбиналй, 65 " и за 1000 лева, но са модели без андроид и кофти процесори..
    Телевизор Philips Ambilight, LED 65PUS8118, 65" (164 см), Smart TV, 4K Ultra HD, Клас F - eMAG.bg

    Има разопакован дори за 850 лв, но това е ТВ с ниска производителност.


    АКО все пак държиш САМО на Филипс, бих ти препоръчал да заделиш някой лев повече и да си вземеш Телевизор Philips AMBILIGHT tv LED 65PUS8518, 65" (164 см), Google TV, 4K Ultra HD, Клас E (Модел 2023) - eMAG.bg , има и разопаковани за 1260-1290 но чети описанието им, да няма изгорели пискали или драскотини по екрана, драскотини по рамката не са проблем.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,588
    #8660

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    драскотини по рамката не са проблем.
    Според скромния ми опит , туй "драскотини по рамката" е вид (завоалирано) описание на "сменен/ян панел"
    Gena_bs одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,103
    #8661

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Според скромния ми опит , туй "драскотини по рамката" е вид (завоалирано) описание на "сменен/ян панел"
    Оу, съжалявам ако си имат лош опит, но според мен те пишат това за драскотини по рамката или корпуса на ВСЕКИ един разопакован продукт, за да се застраховат!

    Взимал съм доста неща като разопакован артикул, особено ако разликата в цените е голяма . Ако не греша от еМАГ съм взимал поне два разопаковани телевизора, и двата бяха описани с драскотини по рамката" но нямаха и драскотина, не изключвам и възможността да се върнати заради проблеми с панелите, след което са били сменени, но вече повече от 2 години си работят без проблеми.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    2
    #8662

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте!
    Налага се покупка на нов тв и искам да е смарт. Но аз понеже не гледам много телевизия- неразбирам от смарт тв (а и от тв изобщо).
    Знам че има различни операционните системи... По-добре ли е андроид да е с цел по-лесно свързване със смартфон например или мога и другите също да свържа бързо и лесно? А дали има разлика и в приложенията, които могат да се изтеглят както и при смартфоните? И каква е разликата всъщност м/у Google TV и Android TV?
    А за да могат да се свалят приложение нали трябва да има и памет този тв, а сега като си разглеждам не виждам такава в характеристиките им...
    И за операционните системи не откривам достатъчно информация в посочените характеристики по сайтовете - коя версия са примерно.

    Това, което е търся е около 40 инча. Ще се гледа предимно ефирна телевизия. Вероятно и филми от интернет или други изтоници. Ако е подходящ за гейминг е бонус, но не задължително. Важен е й хубавия звук без саундбар система. Бюджета е около 500-700 лева. Примерно тези:
    Телевизор PHILIPS 43PUS7608 4K Ultra HD LED SMART TV, 43.0 " и LG 43UR78003LK 4K Ultra HD LED SMART TV, WEBOS, 43.0 "

    добър избор ли са?

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,588
    #8663

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ми аз го бях писал преди - върнатото ми ЛГ (с 4 пъти сменян панел ) и в идеално външно състояние (опаковано всеки път като за продажба с кутия, стиропори и предпазни стикери по рамка и панел (щот си ги бях складирал в кашона) го бяха описали така...
    Драскотини по рамката, особено на сегашните тънки и не "пиано" лак рамки няма от какво да им се появят (като те и повечето вече са такива да имитират неполиран метал/алуминий)... освен при манипулации по разглобяване
    Той и по принцип си работеше телевизора, ама неправилно и аз го забелязвах, а след последната смяна взе и да прави номера с "ленти" и други "екстри", та след поредната 5 смяна може и да му е излязъл късмета да изкара 2 год. гаранцията без да забележи бъдещия собственик.
    Като това също не означава, че други тв със сменен панел не си работят коректно после дълги години.
    AntrAcsA одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    1
    #8664

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте!
    Бих искал да попитам за съвет относно телевизор 55-65 инча. Какво най-добро може да се намери докъм 3000-4000лв? Гледах много телевизори в Техномаркет и Технополис. На LG OLED телевизорите ми жълтеят... Като картина ми харесват Самсунг Neo QLED и OLED, повечето на Филипс, може би всички на Сони и някои на LG. Освен картината, важно за мен е и кой телевизор би издържал най-много във времето - като хардуер и софтуер? Знам, че е божа работа, но все пак сигурно има някаква статистика и има запознати... Благодаря предварително!

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,550
    #8665

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)


  13. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    694
    #8666

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Pompilius Виж публикацията
    Здравейте!
    Бих искал да попитам за съвет относно телевизор 55-65 инча. Какво най-добро може да се намери докъм 3000-4000лв? Гледах много телевизори в Техномаркет и Технополис. На LG OLED телевизорите ми жълтеят... Като картина ми харесват Самсунг Neo QLED и OLED, повечето на Филипс, може би всички на Сони и някои на LG. Освен картината, важно за мен е и кой телевизор би издържал най-много във времето - като хардуер и софтуер? Знам, че е божа работа, но все пак сигурно има някаква статистика и има запознати... Благодаря предварително!
    Е първо решете за диагонала. Понеже разликата в цената от 55" до 65" си я има. След това и типа технология. Предполагам сте запознат с предимствата и недостатъците на олед телевизорите?! С този бюджет (и малко отгоре) в момента можете да вземете 55" A95L, което се води топа на топа. Близко до него и с по-ниска цена са моделите на Samsung S95C (S90C) и S95D (S90D). Ако не искате олед - QN95C. А кое ще издържи повече никой не може да каже. Вече всичко е на късмет. За Samsung има доста отзиви, че дават фира малко след като им изтече гаранцията. Вкъщи един път сме имали Samsung и изкара над 10 години. Мои близки смениха 2 или 3 (не помня вече точната бройка) и се скапваха точно след гаранцията Ако в момента съм на пазар за олед тв бих взел Samsung (S95/S90), понеже са най-добре позиционирани спрямо цена/качество. С уговорката, че тук не включваме разни промоции. Тогава нещата се променят. Philips oled - 8 и 9 серия. LG - C и G сериите. С вашия бюджет каквото и да вземете, няма да сбъркате.
    Pompilius одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    10
    #8667

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, бързо мнение от някой между Philips 65PUS8818 и TCL 65C805
    Телевизора ще се използва с две думи за всичко, телевизия, стрийминг платформи, гейминг (засега на старо поколение конзоли), YouTube.
    От това което изчетох по-добър се явява TCL-a, но честно казано не знам как са като качество на изработка и издръжливост. Ясно, че всичко е на късмет но...
    От друга страна мисля, че цената на Филипс-а е по-висока заради брандинга и т.н.
    Та всяко мнение ще е от полза в случая.
    Ако в този ценови диапазон има и друг заслужаващ си модел на друга марка съм готов за предложения.
    Благодаря!

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,103
    #8668

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от santimento Виж публикацията
    Здравейте, бързо мнение от някой между Philips 65PUS8818 и TCL 65C805
    Телевизора ще се използва с две думи за всичко, телевизия, стрийминг платформи, гейминг (засега на старо поколение конзоли), YouTube.
    От това което изчетох по-добър се явява TCL-a, но честно казано не знам как са като качество на изработка и издръжливост. Ясно, че всичко е на късмет но...
    От друга страна мисля, че цената на Филипс-а е по-висока заради брандинга и т.н.
    Та всяко мнение ще е от полза в случая.
    Ако в този ценови диапазон има и друг заслужаващ си модел на друга марка съм готов за предложения.
    Благодаря!

    На "бързо " C805 e miniLED с локално затъмнение и е поне 3-4 пъти по ярък от Филипса, като качество на изработка... не бих казал че ще се различават съшествено, Филипс никога не са били известни с високото качество на материали и контрол, там нещата ще са еднакви , но предимството на Филипса , освен Амбилайта и по разпознаваемия бранд, е чипсета, Пентоник 1000 е по добър от този който TCL ползва, който също не е лош (Пентоник 700), и той е от ново поколение но е едно ниво под този на Филипс. Не искам да навлизам в подробности за да не те обърквам, но на кратко с TCL-ла имаш повече фючърси(като WIFI6/AX и т.н.) , по ярка и контрастна картина, Филипса ще имаш по натурални цветове и по бърз процесор.

    - - - - - - - - - -

    В този ценови диапазон аз бих добавил Hinsense U8K в Технополис в момента е на добра цена, той е конкурент на C845.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 21-05-24 в 15:07.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    40
    #8669

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,

    По принуда трябва да сменям телевизор (старият спря, а ремонта не си заслужава)
    Размера е 50", бюджета ... до 2000 лв.
    Ще работи основно във "фонов" режим (т.е. никой не го гледа, просто да има нещо да бръмчи), на кабеларка с доста HD канали.

    Иска ми се да има опцията за инсталиране на допълнително приложение за он лайн камера, което да работи в PIP режим. Ако не може свободно да се инсталират приложения - да може да се споделя екрана на телефона отново в PIP. Това ми се иска да може да прави, но ако не може - ще го мисля (андроид бокс на който да се изтегли приложението за камерата и отново PIP м/у HDMI и тунера).

    По магазините ми предлагат:
    1. Sony XR50X90SAEP - "Сутрешните магазини" (не пиша точно името да не се счита за реклама!!!)
    2. Sony KD50X80LPAEP - "Сутрешните магазини"
    3. Sony XR-50X90S - "Техническата полиция"
    4. Sony XR-50X92K - "Техническата полиция"
    5. Sony XR-50X90SAEP - "Техническия пазар"

    Искам LED, заради статичната картина от камерата, а и не ме впечатляват тънките корпуси и нереалните цветове. Всички казват, че за LED това е най-доброто и ме убеждават да взема QLED, но аз държа на тази макар и "стара" технология.

    Въпросите ми са следните:

    1. Sony XR50X90SAEP , Sony XR-50X90S , Sony XR-50X90SAEP - това един и същ модел ли е? Просто някой си е решил да си сложи "-", а друг решил да махне "AEP"?
    2. Има ли друга марка/модел, който да си заслужава внимание ?
    3. Какви са разликите м/у горните модели? Кой според вас е най-добрият?
    4. От къде бихте го закупили вие? Физически магазин или онлайн? Защо?
    5. Къде най-малко биха ме излъгали? Държа като тръгна да го купувам опаковката да е фабрично запечатана и на 0 часа и 0 минути работа. Как да проверя това?

    Благодаря предварително на отзовалите се!
    Този пост е редактиран от CBET1; 22-05-24 в 09:31.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,646
    #8670

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CBET1 Виж публикацията
    ...Размера е 50", бюджета ... до 2000.
    Ще работи основно във "фонов" режим (т.е. никой не го гледа, просто да има нещо да бръмчи), на кабеларка с доста HD канали...
    Аз не бих дал 2000лв. за 50 инча за "нещо да бръмчи във фонов режим". За да може да се инсталират външни приложения трябва да е с ОС Андроид - сега GoogleTV. И пак не е сигурно за някои приложения. Това с PiP също не е много сигурно. И на края не разбрах дали ви е ясно какво е LED, Q-LED, OLED и т.н. Подсказка - не е едно и също за последните две съкращения. Според мен нещо ги бъркате тези понятия. И това с "нереалните цветове" също не е точно така както си го мислите според мен. OLED е върхът на пирамидата, но съм съгласен, че не е за вашите условия. Тези неща не са особено важни при "нещо да бръмчи във фонов режим". И 50 инча в последно време вече става размер с по-слабо предлагане. Май 55 инча е по-разпространения.
    Предложените ви Sony XR-50X90S и Sony XR-50X92K са модел от 2022г., а AEP - All European Product / Continent without UK. Според мен доста добри модели. Дано да има наличности, които да не са мострени бройки. Sony KD50X80L е модел 2023г. и се води по-нисък клас от Х90. 90 - Hi Level UHD, 80 - Entry level UHD. Една от основните им разлики е, че от посочените модели 90K/S са с честота на опресняване на екрана 100Hz, а модела 80L - 60Hz. Но за мен също е добро предложение за вашите изисквания. Sony са с базирана на Андроид ОС - GoogleTV.
    Аз купувам от физически магазини големи уреди, за да видя предварително точно какво купувам. Но след излизането от магазина връщане вече няма. Повечето хора предпочитат от интернет магазини, заради опцията за връщане до 14 дни от покупката. Това все пак е свързано с прилично преопаковане, разправии с куриери и магазин, губи се и известна сума пари в някои случаи и магазини и банки. Тук важи с пълна сила националният ни лозунг - всеки сам си решава.
    Този пост е редактиран от VanDan; 22-05-24 в 10:25.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе