Страница 582 от 594 ПърваПърва ... 532572580581582583584592 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,716 до 8,730 от общо 8910
Like Tree2226Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,593
    #8716

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    То пълно щастие няма , като вземеш с IPS и вечер с мизерния контраст дето я стигне 1000я не (гарниран с глоу ефекта) вечер ще е "голям" кеф с плоска картина и сиво вместо черно.
    Да не говорим, че в последно време съм срещал някои IPS (и подобните ADS/PLS) със също толкова компромисни ъгли, дето и приличен VA (с 8 домейна) без разните му там шмекерии за повишаване на ъгъла ще ги бият.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,657
    #8717

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от rokoncho Виж публикацията
    Ми в промяна на цветовете,като се изместиш от центъра
    В този форум ми се струва, че се изчерпаха възможностите някой да ви "помогне" с нещо повече. По-добре потърсете и други форуми и социални мрежи.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,599
    #8718

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Pumpal Виж публикацията
    Здравейте,
    Ще се радвам да ми препоръчате телевизор и да дадете мнение дали да е OLED или LED.
    Търси се 55" 2000-2500лв.. Сегашният е 50", гледа се от около 2.30m.. Бихме си взели пак 50", защото смятаме, че 55" ще е голям като размер, но тук из страниците се спомена, че всичко под 55" е изнесено на въшни подизпълнители.
    В момента имаме AU8072: https://www.samsung.com/bg/tvs/uhd-4...072uxxh/#specs. Проблемът, е че в някои тъмни сцени нищо не се вижда, ама нищо. Увеличавам всичко на макс и дори вечер на загасени лампи трудно се вижда. Има отражение, което през деня е прсто непоносимо, независимо, че всичко е на макс.
    Холът е светъл. Има завеси и не е проблем да се пускат. Озвучението не ме интересува, защото ще минава през стара уредба Sony, която се справя добре.
    Телевизия не се гледа, нито на оператори, нито кабелна. Гледаме само платформи Netflix, Disney+ и т.н. Гледа се предимно вечер за по 1-2 часа, като стаята не е силно осветена, изпозлваме леко приглушена светлина - ambient light. Имаме конзола PS, но рядко се играе. През 2-3 месеца за по 4-5 дена и се превръща в прехосабирачка.
    Отделно се появи, ниско долу, една черна линия, която е на половината на екрана, не минава през целия. Не се забелязва, ако не знаеш, че е там, но ме дразни. :D

    Засега съм се спрял на QN95C https://www.samsung.com/bg/tvs/qled-...e55qn95catxxh/, но в Технополис му вдигнаха цената рязко с 300лв. за един ден и QN85C също е вариант.

    Това, което не ми харесва на QN95C е този "rainbow" ефект, който виждам на някои снимки. Телевизорът няма да се гледа под особено огромен ъгъл и не знам до колко този филтър предизвикващ rainbow ефектът е необходим.
    Бяхме в Технополис и жената много хареса Oled телевизор, конкретния който гледахме беше на Philips. Харесаха и цветовете, но до колкото разбирам от мненията ви, през деня на силна осветеност няма да се справи много добре.

    Не съм стриктно фен на Samsung, такъв е предният телевизор и ми допада операционната система и дистанционното. Компактно е, без цифрички и още 20 бутона, които не се изпозлват.
    Бих се радвал на помощ, за да следя за евентуални намаления покрай началото на европейското.
    "rainbow" ефектът е причинен от прилаганият антиотражателен филтър във флагманските серии. Предложените долу модели нямат такъв.
    Щом гледате предимно вечер за по 1-2 часа, то OLED е добър избор. SAMSUNG QE-55S90C, PHILIPS 55OLED818, LG OLED55C3
    Добър LCD вариант е SONY XR-55X90L
    Pumpal одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    71
    #8719

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    VanDan мжйте уважения,но само в Бг форум може да те гонят ,заяждат и подиграват,типично по български.Питам ,защото незнам какво да избера,а и форума е доста полезен,но има хора,които явно не харесват нови и питащи членове,които не са родени научени,както другите.Повечето мнения нямат нищо общо с темата,но българина така е свикнал,да си начеше езика,вместо да помогне градивно
    Този пост е редактиран от rokoncho; 25-05-24 в 18:35.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,657
    #8720

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не ви гоня. Аз не мога да забранявам на никой да пише и да чете, в който и да е форум. Просто ви беше отговаряно поне няколко пъти конструктивно в повече от една тема. Но на практика вие не се задоволихте с тези отговори и дори още повече май се колебаете след срещата с нови за вас термини и характеристики. Също така сте ограничен и от бюджет. Мисълта ми е, че може да опитате и на друго място за помощ. Нищо повече. И не използвайте лафовете за "българските форуми", защото не сте прав. Доста хора искрено ви отговаряха, търсеха в интернет вместо вас, клипчета ви снимаха и качваха. И не съм видял някой пряко да ви е обидил. Никой няма да вземе решение вместо вас. А и изборът на някакъв си битов уред не е най-важното в живота.
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-05-24 в 19:13.
    svetlio1 и gurcayy харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,586
    #8721

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Модели ти бяха препоръчани многократно в няколко теми, които пусна. Проблемът не ти е форума, даже си късметлия, че толкова много хора толкова дълго ти обръщат внимание. Проблемът е желанието ти за без пари да вземеш тв с качества за 3/4к лв.

    Казусът ти е изчерпан отдавна, моделите за бюджета ти, написани нееднократно, оттук нататък прави каквото искаш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    71
    #8722

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    VanDan извинете ме ако съм ви убидил с нещо,но наистина,на някой членове само спамят,вместо да надграждаме форума за някой друг незнаещ като мен.Благодаря за разбирането и приятна вечер от мен

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,657
    #8723

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    И според вас се надгражда форума като постоянно (да не мислите, че сте само вие с подобен въпрос) се пита едно и също и се отговаря едно и също. Няма безкрайно много модели. За определена сума има определен брой модели от няколкото останали марки произвеждащи ТВ. И в този форум поне за климатици и ТВ е написано достатъчно много за повечето от тях. И всяка година има 1-2 мераклии, които допълват с информация за новите модели. Четеш, питаш ако все пак има нещо по-така, отиваш и гледаш в магазина и купуваш според бюджета или пък поръчваш от интернет магазин, откъдето можеш и да върнеш и това е. Каквото и да вземете и да не ви хареса ще свикнете. Не е болка за умиране. Вече ви писах, че има недоволни потребители и от по-скъпи модели или доволни от по-евтини. Но все пак няма някакви неоткрити съкровища, които за по-малко пари ще предложат много повече от по-скъпите модели. Всичко е субективно, според нужди и усещания, често и с доза добър или лош късмет. В един момент и да се развали ще го ремонтирате или купите нов. Не вещите са важни, а хората.
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-05-24 в 20:34.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,599
    #8724

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от rokoncho Виж публикацията
    VanDan много Ви благодаря за отделеното време, бихте ли ми казали, какви са тези WCG панели, това не е ли IPS панел
    Не.
    WCG - Wide colour range (широка цветова гама)
    Има смисъл, само ако имате блу-рей плейър и гледате филми от UHD блу-рей дискове.
    Телевизиите все още излъчват в цветово пространство Rec.709.
    На запад засега има само експерименти да излъчват в DCI-P3.
    Rec. 2020 или BT.2020 остава за неясното бъдеще
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-05-24 в 21:23.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    700
    #8725

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Много ми е интересно какъв ще е крайния избор

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,388
    #8726

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Arielli или Star Light...
    Frost одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,657
    #8727

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    В новата му тема клони към Филипс.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,388
    #8728

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Видях я и затова написах предния пост.
    Ял съм попарата на такива "избиращи" мои близки и приятели. Едва не ме скараха с други познати, които за мен бяха запазили дефицитни модели.
    Колкото и странно да звучи за някои "демократи" тук.
    Затова вече, ако въобще се съглася да помагам, поставям условие парите при мен и аз решавам какво и кога. Ако не се съгласят ги оставям да си намерят друг будала. На него да губят времето и да му тровят нервите.
    Най-ми харесва принципът "най-евтиното и най-хубавото".
    Както казват руснаците "Скупой платит дважды" (скъперникът плаща два пъти, в смисъл двойно).
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 25-05-24 в 23:09.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    47
    #8729

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от ceco81 Виж публикацията
    Дайте съвет -за лятото ще се държи навън .Филми , музика(ютуб) и евентуално мачовете . На есен го прибирам в едната детска . Определили сме бюджет 600лв.
    Предните пъти форума беше полезен и ми е помагал , разбира се почти винаги ме е насочвал към техника във високия и най-високия клас . Трябва да може да се избира и в ниските класове , като винаги има някой модел който е "читав" към момента на търсене и покрива голяма част от изискванията . В тази ситуация преди да питам бях избрал
    https://www.technomarket.bg/televizo...le-tv-09221585
    него и взех , като ако някой си търси в този бюджет мисля , че е ок. Картината е нормална , доста бързо работи в браузер , ю-туб , зарежда бързо и всякакви приложения .Другото което ми направи впечатление е че самото дистанционно е доста "интуитивно" , когато искам да направя нещо -без да знам кое е копчето с първото натискане го уцелвам . 55-цата също ми хареса за 800лв. но просто щеше да е прекалено голяма за детската след това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,657
    #8730

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    В "ниските" класове се избира основно по цена и гаранция. Няма такова нещо, като някой значително да се откроява над останалите и да е "по-читав", защото повечето са близки като изпълнение. Е, може някой да е по-боклучав от друг, но това е повече до субективни възприятия и изисквания и до късмет за евентуални проблеми. ТВ за "навън" винаги бих взел най-евтиния. Пък какъвто излезе. В тези условия е радиоточка. Отделно, че по лично мое мнение да надуваш главите на комшиите, особено по нощите не е особено приятно. Дори и в къща с двор, както съм и аз. Не искам да засегна никой.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-05-24 в 10:03.
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе