Страница 19 от 22 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 317
Like Tree121Одобрявам

Избор на климатизатор '2024 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    6
    #271

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Благодаря! Ще видя дали някой друг ще се включи с различен модел и ако не, явно този ще е виждам в стари отговори, че е доста предлаган.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    440
    #272

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от Стоянов Виж публикацията
    Благодаря! Ще видя дали някой друг ще се включи с различен модел и ако не, явно този ще е виждам в стари отговори, че е доста предлаган.
    Има и по-добри предложения но с оглед на това че ще купувате 4 машини, значително ще натоварите бюджета ако изберете най-висок клас машини.При този вариант плащате 6786 лева за машините + сумата за монтаж която успеете да договорите.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #273

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    За къща може да хвърлиш едно око и на подовите модели, поне за 1ви етаж.
    Ако не ти се харчат пари - Кристал, ще се справят в Аксаково, а ако не ти се прави компромис - Дайкин.
    HRS9 одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    3
    #274

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Здравейте!

    Моля за съвет относно избор на климатици за търговско помещение.

    Трябва да изберем висок клас климатици, които да бъдат оптимални като мощност и ефективност.

    Предложената схема е за две стенни тела в частта за клиенти (380см височина, 41м3, около 151м3 с лице на север, растерен таван) и две стенни тела във вътрешните помещения (6м2 и 13м2 с височина 250см, растер).Стените са двоен картон с вата навсякъде. Дограмата е алуминиева, не особено добре изпълнена. Изложението на фасадата е северно.Освен нея всички стени са на калкан с други помещения и са добре изолирани.

    За вътрешните помещения - две 7-мици или две 9-тки ?
    За отвън - две 12-ки или две 18-ки ?



    Получавам объркващи съвети и затова се обръщам към Вас. Всеки стреля на око.Включително и две 24-ки ми предлагаха.
    Имам опция и най-добри финансови условия за следните марки, от които мога да избирам:
    Daikin, Toshiba, Mitsubishi Electric и Mitsubishi Heavy.

    Бих се радвал на предложения за конкретни модели, както и обосновка.
    Благодаря предварително !




    1.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    -магазин

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - oxлaждaнe и отопление

    3. Kaĸвa e:

    -Приемно помещение -380см височина, 41м2, 151м3, стъклена фасада (алуминиев профил Вивапласт, нискоемисионен стъклопакет с коефициент 1 - каквото и да значи това)
    Изложението е северно, всички стени вътре са двоен гипсокартон с вата.Обектът се намира на партер, под него има подземен паркинг.Като изключим това и фасадата, всички други стени са вътрешни, изолирани или на калкан.Таван растер.

    -Сервизни помещения - вътрешни, 250см височина, таван растер, двоен картон с вата.Съответно 6м2, 11м2, 13м2. Трите помещения трябва да се охлаждат/отопляват с две вътрешни тела ?

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    -гр.Бургас

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    - 22-23 градуса

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    -таван - растер навсякъде, стени двоен картон с вата, подът към паркинга е изолиран с някакъв черен материал.

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    -Ще има 3 до 4 броя компютри в приемното помещение, сървърен шкаф, хладилник и по един компютър в сервизните помещения.

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    -15 000лв с монтаж.

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    - Ще се разчита изцяло на климатизатора.



    Този пост е редактиран от nflip; 24-04-24 в 00:37.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    440
    #275

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    [QUOTE=nflip;1069055]Здравейте!

    1XMitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 25 ZSX-W + 1XMitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZSX-W за Приемното

    и
    2X Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 20 ZS-W за Сервизните

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    3
    #276

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Поради някаква причина не са се качили снимките. Редактирах си мнението.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    440
    #277

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от nflip Виж публикацията
    Поради някаква причина не са се качили снимките. Редактирах си мнението.
    За средното сервизно помещение, ще трябва да се разчита повече на машината която ще работи в 13-квадратното, защото тази, която ще е в 6-те квадрата надали ще работи адекватно(предполагам че ще бъде ОФФ в повечето време, какъвто и модел на която и да е марка да изберете).А и като гледам тези високи рафтове, ако машините бъдат монтирани над тях, каквато е може би единствената възможност ще бъде изпитание да слезне топлото в ниското(все пак височината е 3.8 метра и ще падне силно веене, което от друга страна ще наруши комфорта).
    Две подови машини(още повече сте над гаражи,макар и изолирани), едната между рафта и прозореца в дясно и една между рафта и компютрите в ляво ми се струва далеч по-удачен вариант.
    2 X Daikin FVXM35A9~RXM35R Perfera Floor standing
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    3
    #278

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Благодаря за отговора. С такива дайкини в момента съм в апартамента и съм доволен.
    В средното помещение ще има сървърен шкаф, компютър и хладилник.Там по-скоро ще грее и ще има нужда от охлаждане за лятото.
    Идеята е стенните да бъдат монтирани на 250см в приемното. И аз съм за подови там, но ме притеснява че заемат място, а едното подово смятах да е отвън (ще го ритат, бърникат и тн).
    Според Вас две машини по 12 000BTU са окей, така ли ? Гледах разни калкулатори и изчисляват, че за приемното трябват 8kW за поддържане на 25 градуса при описаните параметри,
    ние търсим даже 22-23. Защо всички монтажници предлагат презапасяване ?

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    440
    #279

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от nflip Виж публикацията
    Благодаря за отговора. С такива дайкини в момента съм в апартамента и съм доволен.
    В средното помещение ще има сървърен шкаф, компютър и хладилник.Там по-скоро ще грее и ще има нужда от охлаждане за лятото.
    Идеята е стенните да бъдат монтирани на 250см в приемното. И аз съм за подови там, но ме притеснява че заемат място, а едното подово смятах да е отвън (ще го ритат, бърникат и тн).
    Според Вас две машини по 12 000BTU са окей, така ли ? Гледах разни калкулатори и изчисляват, че за приемното трябват 8kW за поддържане на 25 градуса при описаните параметри,
    ние търсим даже 22-23. Защо всички монтажници предлагат презапасяване ?
    Вижте тези стойности в БТУ,което междудругото се изчислява в режим охлаждане, са много спекулативни защото разликата между различни модели е космическа(само ви прилагам следния пример у дома имам MHI ZSX-W 7000 BTU, с външно тяло 43 кг и 1.2 кг ФРЕОН а в офиса имам 12 000 БТУ Fujitsu General LMCA с външно тяло 26 кг. сами може да направите извода какви са възможностите на двете машини.)Относно калкулаторите не мога да коментирам до каква степен са точни но аз лично смятам(имайте впредвид че аз съм любител на този вид техника а не професионалист) че ДВЕ Подови Перфери 12-ки(особено ако вземете такива с новото външно тяло RXM-A)

    ще бъдат достатъчни и ще предложат едно високо ниво на комфорт.От опита ми с монтажници в града в който живея - Кюстендил, тук навсякъде се монтират 12-ки, последно чистих филтри по молба на една баба която живее до офиса и са и сложили Fujitsu General 12 KMCC в СПАЛНЯ( в която спи 13-14 годино дете със здравословни проблеми) около 10 кв.м на 2-ри етаж тухлена къща без изолация и нова дограма, което поне според мен е скандално.
    Този пост е редактиран от HRS9; 24-04-24 в 12:31.
    rosswen одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    2
    #280

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Здравейте,
    Дойде време и аз да помоля за съвет за избор на климатици.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    основно за охлаждане, апартаментът ще бъде и с газ, но при нужда бих искал да покрива изискванията и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; хол 30кв/75куб, 2 спални по 15кв/37куб
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ, двоен стъклопакет, 5 камерна
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; френски прозорци, около 6кв във всяко помещение
    · изложение нa пoмeщeниeтo; спални на североизток, хол на югозапад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? среден етаж - 5ти, среден апартамент
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; 2 спални и всекидневна(хол с кухна)
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? гр. София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? външна изолация и окачени тавани с вата във всяка стая
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? в спалните не, в хола ще има кухня с пълно оборудване и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около 6500лв за трите с монтаж (+ - 500лв е ок)
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    След доста четене съм се ориентирал към няколко варианта, но съм отворен и за други идеи.
    Много бих искал климатиците да имат добро wi-fi управление и възможност за smart функции, въпреки че към този момент не съм убеден колко ще бъдат използвани.
    Вариантите, които най-много съм разглеждал.
    Mitshubishi Heavy Premium (9ка за спалните и 12ка за хол)
    Daikin Comfora (9ка за спалните и 12ка за хол) или опция с Comfora за спалните и Perfera за хол
    Toshiba Хиперинвертор RAS-B__KVSG (10 за спалните и 13 за хол)

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    6
    #281

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Здравейте отново!

    Днес до преди малко обиколих повечето от магазините за климатици в гр. Варна, за събиране на мнение и респективно за оферти.

    Толкова разнообразни мнение не съм срещал дори тук във форума, но поне се въртят около предлаганите и тук адекватни модели.

    1вите не искаха да чуят или да предложат Мицубиши Хеви, въпреки че ги продаваха. Държаха си на Тошиба РАЗ 13-16 Дайсейкай, като втори избор Мицубиши Електрик, но не и Хеви или Дайкин.

    2рите пък, не искаха да чуят за Тошибата, която била нереално скъпа пък с най-малко екстри и остана като първо предложение Мицубиши Електрик FH серията.

    3тите предложиха Мицубиши Хеви Даймънд серията, като споделиха, че Тошибата е доста скъп пък няма да върши по-добра работа от Хевито, а пък за Електрика го избягвали от доста време, понеже е бил със старият фреон, който се очаквало съвсем в скоро време да го забранят + че в складовете вече спрели да доставят FH серията.

    4тите, от които си бях закупил предните 6 бр. климатици, само им пратих схема и казах, искам оферта, без да уточнявам марка/модел и са се спрели на Хеви.

    Та... въпрос 1:

    Истината е някъде там, но на къде по-точно да клоня?

    и въпрос 2:

    Нека някой сподели, кога е редно да се сложат стойките на климатиците. Къщата е новопостроена, като току що е готова е външната 10см изолация, като хората не са залепили на мястото, където се очаква да се сложат външните тела (ниша в южната стена).

    - според строителя, трябва да се сложат преди да се дозалепи изолацията + да започват да слагат мрежа и да мажат.

    - според една от фирмите, след готовата изолация/мазане.

    - една не попитах, а последната не взе отношение.

    Благодаря за взелите участие

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    440
    #282

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Заложете на MHI ZSX35-W Diamond или Daikin FVXM35A9 Perfera за 1-вия етаж и на 3 X MHI ZS20-W Premium или 3 X Daikin FTXM20A за спалните на 2-рия етаж и не се тревожете повече, ако ви ги монтират правилно няма да имате никакви грижи.За хола Toshiba-13PKVPG E Super Daiseikai 9 също ще върши чудесна работа.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    279
    #283

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от Стоянов Виж публикацията
    Здравейте отново!

    Днес до преди малко обиколих повечето от магазините за климатици в гр. Варна, за събиране на мнение и респективно за оферти.

    Толкова разнообразни мнение не съм срещал дори тук във форума, но поне се въртят около предлаганите и тук адекватни модели.

    1вите не искаха да чуят или да предложат Мицубиши Хеви, въпреки че ги продаваха. Държаха си на Тошиба РАЗ 13-16 Дайсейкай, като втори избор Мицубиши Електрик, но не и Хеви или Дайкин.

    2рите пък, не искаха да чуят за Тошибата, която била нереално скъпа пък с най-малко екстри и остана като първо предложение Мицубиши Електрик FH серията.

    3тите предложиха Мицубиши Хеви Даймънд серията, като споделиха, че Тошибата е доста скъп пък няма да върши по-добра работа от Хевито, а пък за Електрика го избягвали от доста време, понеже е бил със старият фреон, който се очаквало съвсем в скоро време да го забранят + че в складовете вече спрели да доставят FH серията.

    4тите, от които си бях закупил предните 6 бр. климатици, само им пратих схема и казах, искам оферта, без да уточнявам марка/модел и са се спрели на Хеви.

    Та... въпрос 1:

    Истината е някъде там, но на къде по-точно да клоня?

    и въпрос 2:

    Нека някой сподели, кога е редно да се сложат стойките на климатиците. Къщата е новопостроена, като току що е готова е външната 10см изолация, като хората не са залепили на мястото, където се очаква да се сложат външните тела (ниша в южната стена).

    - според строителя, трябва да се сложат преди да се дозалепи изолацията + да започват да слагат мрежа и да мажат.

    - според една от фирмите, след готовата изолация/мазане.

    - една не попитах, а последната не взе отношение.

    Благодаря за взелите участие
    Бюджет аз ли не виждам или си няма?
    FH e ефективен климатик, но си е стар модел с 410 (не знам дали са новопроизведени или застояли) което може да донесе по-скорошни проблеми с поддръжката.
    и LN и ZSX и Перфера и Дайсекай 9 трябва да са добри климатици.

    Въпросът е докъде може да стигнете с парите.
    Другото което се замислям е колко бързо във Варна където сте гният климатиците?

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    6
    #284

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    Бюджет аз ли не виждам или си няма?
    FH e ефективен климатик, но си е стар модел с 410 (не знам дали са новопроизведени или застояли) което може да донесе по-скорошни проблеми с поддръжката.
    и LN и ZSX и Перфера и Дайсекай 9 трябва да са добри климатици.

    Въпросът е докъде може да стигнете с парите.
    Другото което се замислям е колко бързо във Варна където сте гният климатиците?
    Не съм упоменавал бюджет, но в крайна сметка ще се плати толкова колкото трябва, само да е за точните модели. Желанията ще оправдаят средствата.

    Така като гледам, ще взема както ме посъветва за пореден път @HRS9 > 1х ZSX 35 + 3x ZS 20, чудя се дали да се набутам и там с хиперинверторите ZSX 20, но това явно ще зависи от офертата, която ще посочат Разликата между ZS и ZSX си е 1000лв. на парче, което изобщо не е малка :D

    А може ли да предложите точен модел тампони, които мога да си набавя, след като попитам първо какви те ще предложат

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    440
    #285

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Не слагайте ZSX20-в спалните помещения(машината е прекрасна но не е за толкова малки стаи), квадратурата им е малка за тази машина, ако искате по-качествена машина от ZS-W сложете Daikin FTXM20A.Такова понятие ХИПЕРИНВЕРТОР не съществува, не се подвеждайте по маркетинговите трикове на продавачите.
    Този пост е редактиран от HRS9; 27-04-24 в 22:24.
    bobivg и Palev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 22 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатизатор '2023 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 985
    Последно: 01-01-24, 16:04
  2. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  3. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  4. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  5. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе