Страница 20 от 23 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 340
Like Tree131Одобрявам

Избор на климатизатор '2024 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    285
    #286

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от Стоянов Виж публикацията
    Не съм упоменавал бюджет, но в крайна сметка ще се плати толкова колкото трябва, само да е за точните модели. Желанията ще оправдаят средствата.

    Така като гледам, ще взема както ме посъветва за пореден път @HRS9 > 1х ZSX 35 + 3x ZS 20, чудя се дали да се набутам и там с хиперинверторите ZSX 20, но това явно ще зависи от офертата, която ще посочат Разликата между ZS и ZSX си е 1000лв. на парче, което изобщо не е малка :D

    А може ли да предложите точен модел тампони, които мога да си набавя, след като попитам първо какви те ще предложат
    Както беше казал един инженер по топлотехника - на читавия климатик тампони не му трябват.
    Едно че телата са между 20 и 40+ килограма.
    От едната страна тежи повече.
    От слънцето и времето няма как да не се скапят.
    Намерете си добри стойки.
    Дебели. Ако може и неръждаеми.
    И големи (ако ще слагате изолацията върху тях трябва още-повече)
    Aleksandars и Palev харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    6
    #287

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Съгласен съм. Външните им тела са доста тежки, което пък ме навява на мисълта, че ще топлят Ще сложа някой друг тампон да обере вибацията. По ми е интересно кога да сложат стойките. Преди да се положи изолацията, все пак 10см + мрежа, замазка 2-3 ръце... какви ще са тия дюбели да минат през 10-12 см., че и да се хванат стабилно за тухла 8мичка дето има толкова кухи каналчета, че да държи смело 40кг тяло.

    Ако съм разбрал правилно, захранващият кабел трябва да е поне 3те метра, които се включват в стандартен монтаж. Ще гледам да се съобрази с едната стая където се пада да е не повече от метър и малко.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    2
    #288

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от TodorK Виж публикацията
    Здравейте,
    Дойде време и аз да помоля за съвет за избор на климатици.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    основно за охлаждане, апартаментът ще бъде и с газ, но при нужда бих искал да покрива изискванията и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; хол 30кв/75куб, 2 спални по 15кв/37куб
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ, двоен стъклопакет, 5 камерна
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; френски прозорци, около 6кв във всяко помещение
    · изложение нa пoмeщeниeтo; спални на североизток, хол на югозапад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? среден етаж - 5ти, среден апартамент
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; 2 спални и всекидневна(хол с кухна)
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? гр. София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? външна изолация и окачени тавани с вата във всяка стая
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? в спалните не, в хола ще има кухня с пълно оборудване и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около 6500лв за трите с монтаж (+ - 500лв е ок)
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    След доста четене съм се ориентирал към няколко варианта, но съм отворен и за други идеи.
    Много бих искал климатиците да имат добро wi-fi управление и възможност за smart функции, въпреки че към този момент не съм убеден колко ще бъдат използвани.
    Вариантите, които най-много съм разглеждал.
    Mitshubishi Heavy Premium (9ка за спалните и 12ка за хол)
    Daikin Comfora (9ка за спалните и 12ка за хол) или опция с Comfora за спалните и Perfera за хол
    Toshiba Хиперинвертор RAS-B__KVSG (10 за спалните и 13 за хол)
    А ето и схема на апартамента.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    97
    #289

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от Стоянов Виж публикацията
    Съгласен съм. Външните им тела са доста тежки, което пък ме навява на мисълта, че ще топлят Ще сложа някой друг тампон да обере вибацията. По ми е интересно кога да сложат стойките. Преди да се положи изолацията, все пак 10см + мрежа, замазка 2-3 ръце... какви ще са тия дюбели да минат през 10-12 см., че и да се хванат стабилно за тухла 8мичка дето има толкова кухи каналчета, че да държи смело 40кг тяло.
    слагай стойките преди изолацията - от по-дългите

    това, което наблюдавам масово по нашия край е ,че монтажниците режат изолацията , за да се доберат до тухла/бетон за стойките , после запенват , което си е абсурдно
    HRS9 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    454
    #290

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    [QUOTE=TodorK;1069230]

    Mitshubishi Heavy Premium (7ка за спалните и 12ка за хол) ще ви бъде достатъчно
    Palev и TodorK харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    10
    #291

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Здравейте, за хол от 30 -32 квадрата югозападен кооперация със тухли на и пвц дограма около 7 - 8 квадрата не изолирана, Starlight 12 или 18 е по добре? Имам и детска 16 квадрата която е свързана с коридор от 4 квадрата със хола бихте ли ми дали съвети за отопление и охлаждане.Апартамента се намира в Пловдив.
    Благодаря предварително!!
    P.s чета добри отзиви за Starlight може би или Finlux?
    Общо взето към по нисък бюджет съм се ориентирал !

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,779
    #292

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    С една машина, шанса да отоплявате друга стая през коридор е сведен до нула. Предвид факта, че искате да заложите на машини с качество което не гарантира дългосрочно използване е добре да прецените, какво точно желаете и с какъв точно бюджет разполагате.
    ccankov73 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    10
    #293

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Здравейте,исках да упомена,че съм решил да слагам и в двете стаи!със бюджет съм от около
    2500 лева!
    Благодаря до скоро

    - - - - - - - - - -

    Може би https://www.emag.bg/invertoren-klimatik-star-light-12000-btu-wifi-kontrol-cheren-act-12blwf/pd/DFWT4LBBM/?utm_campaign=share_product&utm_source=mobile_dynamic_share&utm_medium=android

    - - - - - - - - - -

    Или
    https://www.emag.bg/invertoren-klimatik-star-light-12000-btu-wifi-kontrol-bjal-act-12tswf/pd/DQZYTBMBM/?utm_campaign=share_product&utm_source=mobile_dynamic_share&utm_medium=android

    - - - - - - - - - -

    Midea или TCL също може да вземете в под внимание .
    Лека вечер

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    285
    #294

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от etano Виж публикацията
    Здравейте,исках да упомена,че съм решил да слагам и в двете стаи!със бюджет съм от около
    2500 лева!
    Благодаря до скоро

    - - - - - - - - - -

    Може би https://www.emag.bg/invertoren-klima...medium=android

    - - - - - - - - - -

    Или
    https://www.emag.bg/invertoren-klima...medium=android

    - - - - - - - - - -

    Midea или TCL също може да вземете в под внимание .
    Лека вечер
    Бюджета включва ли монтажа?
    Ако не - General Fujitsu ASHG07KPCE/AOHG07KPCA + General Fujitsu ASHG12KPCE/AOHG12KPCA
    Midea CB1-09HRFN8-I(B) Breezeless E + CB1-12HRFN8-I(B) Breezeless E

    Да не са съвсем куче марка.
    Мисля, че Мидеа е много по-добре от неизвестна китайка с лепнат етикет
    Aleksandars одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    10
    #295

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Приятели благодаря ви на всички за помоща

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,779
    #296

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от etano Виж публикацията
    Приятели благодаря ви на всички за помоща
    Alpin ASW-35KTN Nordic + Alpin ASW-25ETE Elite
    Midea AG2Eco-12NXD0-I (B) Xtreme ECO + Midea AG2Eco-09NXD0-I (B) Xtreme ECO
    Treo CS-I12MS3 + Treo CS-I09MS3

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    10
    #297

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Значи 18. ка за този хол отпада при всички случаи.
    А Alpina като машина от къде идва привлече ми вниманието.
    Със какъв компресор е?
    Мерси!


    Стесних си избора за хола остава или Alpina или някой Finlux виждам че и Finlux имат вграден нагревател и добри данни поне на хартия! Какво е мнението ви? Благодаря!
    Като този долу примерно https://zora.bg/product/12mag87rex
    Този пост е редактиран от etano; 01-05-24 в 00:19.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,776
    #298

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Поръчва си ги Актон, компресора е GMCC KSN98D64UEZ3

    Снимки и на следващата страница.
    Aleksandars одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    130
    #299

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Здравейте. Имам голяма чуденка кой климатик да избера: Mitsubishi Electric MSZ-HR35VF / MUZ-HR35VF или Fujitsu General ASHG12KGTE/AOHG12KGCA.
    Наясно съм, че и двата ще ми вършат работа. Интересува ме кой евентуално ще работи по-безпроблемно при еднакви условия. За втория чета, че често влизал в дефрост и като цяло не толкова комфортна работа. За първия не намирам много информация. Благодаря.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    454
    #300

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22 Виж публикацията
    Здравейте. Имам голяма чуденка кой климатик да избера: Mitsubishi Electric MSZ-HR35VF / MUZ-HR35VF или Fujitsu General ASHG12KGTE/AOHG12KGCA.
    Наясно съм, че и двата ще ми вършат работа. Интересува ме кой евентуално ще работи по-безпроблемно при еднакви условия. За втория чета, че често влизал в дефрост и като цяло не толкова комфортна работа. За първия не намирам много информация. Благодаря.
    Преди да правите сравнение е хубаво да знаете, че тези две машини са от съвсем различни категории на съответните марки.Първата е бюджетен модел, докато втората е висок клас и дори изхождайки само от тази логика е нормално втората машина да е значително по-добра.
    TodorK одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 23 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатизатор '2023 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 985
    Последно: 01-01-24, 16:04
  2. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  3. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  4. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  5. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе