Страница 88 от 119 ПърваПърва ... 3878868788899098 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,306 до 1,320 от общо 1776

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    15
    #1306

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    здравей, мисля да си купя точно този модел, кажи две три думи доволен ли си, от колко метра гледаш и кой доставчик .
    предварително ти благодаря

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    9
    #1307

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Ако питаш мен - доволен съм. 37 инча го гледам от 2.70 - 3 метра, спокойно можеш да си вземеш и 40-ка. Първия ден ми се виждаше огромен, но след няколко дни му свикнах и сега ми е добре. В никакъв случай не ми малее. Гледам го на кабеларката за сега (евроком) и съм доволен. Цифровия тунер хваща няколко канала и от там гледах и Световното - идеално се гледат мачовете. Менюто му е много удобно и лесно. Общо взето това се сещам...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    23
    #1308

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vet_voychev
    здравей, мисля да си купя точно този модел, кажи две три думи доволен ли си, от колко метра гледаш и кой доставчик .
    предварително ти благодаря
    Не разбрах мен ли питаш, но ако да, отговарям: определено по-големият тв е много по добър, по-пълно изживяване е със сигурност (предварително съм ги пробвал и двата в магазините).
    Натсройката му е супер лесна - влизаш в HOME/Натройки, намираш "Първоначална настройка" и сам си търси каналите, сам си настройва картината за домашни условия и т.н. (ако искаш после си пипаш ти това-онова, но мен ме задоволява фабричното). MotionFlow също е много яко (като документално кино е малко).
    Веднага свързах чрез кабел тв-то с безжичния рутер и DLNA-то зработи мометално, както и YOUTUBE и другите сайтове (сред които има и 1-2 на български - AXN със сериали и май че Eurosport; има един с трейлъри на най-новите филми, има няколко спортни, един за манджи, за фитнес и др.).
    Зарежда файловете през DLNA супер бързо, почти на секундата - както от компа, така и от телефона. YOUTUBE е малко бавен, но изобщо не е зле - то и на PC-то някои път ти се мота да зареди, даже доста повече понякога, така че въобще не дразни. Картината на HD програмите е уникална - аз лично може би съм лаик, не знам, но ми се вижда супер як образа - жена ми вика: "Я, каква яка картина - дай да го снимаме това", т.е. все едно гледаш живата реалност, посягаш към апарата да снимаш ).
    Звукът е супер силен, 20-те вата не знаех, че са толкова много всъщност. И от YOUTUBE, и по DLNA, и от телевизиите вади супер як звук.
    Та така, отплеснах се, но просто съм супер очарован, нямах представа, че купувам чак такова нещо. Гледам от 3 метра, ако имах повече пари, сигурно щях да взема с един размер по-голям - не, че не се вижда добре, просто наистина на 2-рия ден свикваш с размера и си мислиш, че и по-голям няма да ти е зле )
    Доставчикът ми е Телекабел Пазарджик, което не знам дали те грее нещо. Те са местната фирма, която предлага цифрова, кабелна, телефон и интернет (10 МБ) в пакет за 25 лв. Няма намерение да ползвам Булсатком и др.такива - до 2012 всичко става цифрово и без друго.
    Та това е.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    22
    #1309

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vet_voychev
    здравей, мисля да си купя точно този модел, кажи две три думи доволен ли си, от колко метра гледаш и кой доставчик .
    предварително ти благодаря
    Един глас и от мен за 40ЕХ500. Много съм доволен. Вграденият му плейар не работи с MKV-та, но това не е болка за умиране.
    Гледам го от около 3 метра и ми е идеален като размер. А ако имаш пари за по-голям - не се колебай, бързо се свиква на размера и хубавата картина

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    21
    #1310

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Здравейте.

    Относно проблема с розовия екран и ATi - ползвал съм Sony U3000 и V5500 в комбинация с HD3870, HD4850 и HD5770 - никога не съм го срещал. След като проблемът се е проявявал и при други потребители, вероятно причината идва от комбинацията ATi + EX.

    Поздравления за отличната тема!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    23
    #1311

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    HELP!!! Регистрирах си телевизора в сайта Divx и тръгнаха филмите през USB. Обаче субтитрите ми излизат на маймунки! Знам, че имаше някакви кодове, ама не помня къде и какво. AVI-то си върви, а субтитрите - маймунски.
    Има и още нещо - качил съм си на USB-то едни клипчета MPEG4 (конвертирани от AVI) - вижда ги, но не ги отваря! Това вече не знам какво е? ПОМАГАЙТЕ!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1312

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Що така неможе да се докара поне малко по задоволителна картина при SD сигнала? Тоя EX500 направили едно, развалили друго. Направо отврат! Няма значение през какво подаваш Digital Satellite HDMI или SCART не се трае. Тия дни преговаряме с магазина да го заменим за някаква друга марка. Братчеда направо се поболя. Sony та Sony сега неиска и да чуе.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1313

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    soon, земай му самсунг и си свиркай.

  11. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1314

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Що така неможе да се докара поне малко по задоволителна картина при SD сигнала? Тоя EX500 направили едно, развалили друго. Направо отврат! Няма значение през какво подаваш Digital Satellite HDMI или SCART не се трае. Тия дни преговаряме с магазина да го заменим за някаква друга марка. Братчеда направо се поболя. Sony та Sony сега неиска и да чуе.
    Напълно си прав и те подкрепям в изводите! Когато споделих същите наблюдения за ЕХ500 на SD сигнал ,тук някои във форума ме изядоха . Явно в къщи като няма база за сравнение им изглежда добре/ особено ако е 32"/. При директно сравнение с другите модели и марки обаче истината лъсва. И аз не мога да си обясня ,защо Сони са отписали този сигнал.

    ПП. Погледнете и LG **LD550/650/750 LH5000 имат отлична обработка на SD сигнала също и Тошибите.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #1315

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения


  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    22
    #1316

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ukashaka
    HELP!!! Регистрирах си телевизора в сайта Divx и тръгнаха филмите през USB. Обаче субтитрите ми излизат на маймунки! Знам, че имаше някакви кодове, ама не помня къде и какво. AVI-то си върви, а субтитрите - маймунски.
    Има и още нещо - качил съм си на USB-то едни клипчета MPEG4 (конвертирани от AVI) - вижда ги, но не ги отваря! Това вече не знам какво е? ПОМАГАЙТЕ!
    Натисни отново бутона за субтитрите. Така се превключва между четири различни шрифта. При мен обаче буквите излизат много тънки и трудно се четат. Пиши при теб как е.

  14.  
     
  15. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1317

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    pavleto , преди регистрацията в Divx/VOD нямаше ли субтитри или се появиха след регистрацията ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    15
    #1318

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    благодаря на всички, точно за Сонито 40EX500 питах, притеснявах се че .5 е близо, но завбъдеще ако качествотосе подобрява по големият екран може би няма да ми пречи...още не съм избрал доставчик

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    42
    #1319

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Вземи си 40-ката работи и без много вглеждане по добре от 37-та.37ЕХ500 е с матрица AUO и е компромисен размер на Сони не си спомням да съм им виждал добри модели при този размер те и до скоро имаха само бюджетни модели при 37-ите,а и по мой наблюдения и другите производители много не хабят сили да пускат добри тв-та при този размер,най вероятно нямат много добри печалби от тях,сигурно не е много изгодно да се режат 37'матрици или на запад няма добър пазар,поне аз така си го обяснявам,може би производствената цена се доближава до тази на 40-42"и лапаницата е малка единствено Филипс пускаха модели от най висок клас,ама едва ли който извади 6000лв.за 37"ауреа ще го сбъркат още 1000 за42"-различен маркетинг.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    23
    #1320

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    pavleto@: Къде е този бутон за субтитри, та да го натисна?
    nkd@: Преди регистрацията въобще не четеше Divx. Четеше AVI контейнер, но с Mpeg2 съдържание. А интересно, че в магазина всичките тия неща си ги правеше, прбвах го лично с продавача. Помня, че той влезе в некви схеми, където промени кода на субтитрите на 1251 (примерно) и си тръгнаха на кирилица.

    А за ширината им - да, много са тънки и няма оправия, все едно какво пускаш, то си дава субтитрите по един и същи начин. Да се надяваме на някакъв ъпдейт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 88 от 119 ПърваПърва ... 3878868788899098 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 39
    Последно: 02-03-23, 13:28
  2. Blu-Ray Player Sony / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 07-01-15, 08:01
  3. Sony док станции / FAQ на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-12, 19:34
  4. Sony Home Theater System / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-12, 15:10
  5. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе