Резултати от 1 до 7 от общо 7

Прехваленото Сони-митове и легенди?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #1

    Прехваленото Сони-митове и легенди?

    Здравейте какво толкова се кефите на Сони телевизорите?
    Не стига че LCD моделите им струват колкото LED на филипс и другите що годе добри марки ами и по характеристики са направо смешни.
    Ето гледам в техномаркет 32 инчов сони само за 800 лева (може и да са го намалили вече) и не му пише контраста
    пише аз модела и "contrast ratio" в google и опаа.... контраст 2 000:1 при което направо ми стана смешно
    поне херцовете са 60 с цели 10 повече от тези на тошиба!!

    Вярно че имат bravia engine уж за по хубава картина но според мен не си струват парите освен ако не са от големите размери (които пък са задължително 3Д и още по скъпи) които вече имат сносна картина и характеристики.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    315
    #2

    Re:Прехваленото Сони-митове и легенди?

    Споко пич-никой не те бие зад врата да си купиш сони.Злоба нещо усещам,а поне нека в тоя форум я няма.
    Желая на всички весели празници,живи и здрави и който е решил да си направи подарък-винаги един размер по-голям от този който е решил ..........

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #3

    Re:Прехваленото Сони-митове и легенди?

    Оффтопик
    //
    В петък бяхме на фирмено парти в кръчма. След като се почерпихме, загледахме с колегата до мен един телевизор в кръчмата, който се падаше почти на 180-градусов ъгъл от нас.
    Моделът - нещо старо, дебело. Големината - 32 инча, явно не е плазма. А картината - приказка - страхотни цветове, без промяна от малкия ъгъл, под който го гледахме. Проверихме естествено марката - Сони...
    //
    Та... поредната легенда. Както ти е казал колегата горе - никой не те кара насила да купуваш Сони. Препоръчвам ти да се ориентираш към теми, в които можеш да напишеш нещо хубаво за марката, която харесваш, а не в такива, в които да отричаш достойнствата на други марки.

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #4

    Re:Прехваленото Сони-митове и легенди?

    naroden_strelec, виж за да се критикува трябва да има минимум познания по темата !
    1. Контраст 2000:1 е нативен контраст и като такъв е средно постижение в случая матрица на Шарп или AUO , по-голям нативен контраст имат само матрици на Самсунг-4000:1, при LG 1350:1
    2. Тези 60хц са за САЩ за Европа са 50хц. и нямат нищо общо с другите 50,100,200,400..хц. означаващи опресняване на картината -интерполация, премигвания на подсветката, вмъкване на черни кадри и прочее.
    3.Bravia Engine е търговската марка на процесорите при Сони , иначе произведени от други фирми. Всяка марка има такова название Панасоник -Viera ,Тошиба-Regza и т.н.
    4. Съгласен съм с това ,че за цената Сони не предлага нищо повече от другите( даже в 3D имат определени проблеми) , а и няма как да стане, като всъщност те ползват чужди компоненти и са реално ОЕМ производство , но тук в БГ най-надценената марка е Самсунг , а и Филипс за ,който казваш хич не е евтин .


  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #5

    Re:Прехваленото Сони-митове и легенди?

    Здравейте колеги аз не се заяждам и не съм искал поста ми да звучи като нещо такова. Затова и написах митове и легенди като заглавие на темата а като мнение това което знаех. Така един вид поставих към вас въпроса: Струва ли си парите телевизор Сони. И защо е по скъп като по характеристики отстъпва на други марки?
    Ето например колегата nkd разясни някои неща.
    Само не разбирам защо на телевизор Филипс дават 500 000:1, а на Тошиба достигат до няколко милиона към едно значи тези данни са фалшиви и измамни, така ли?
    И ако да какви са реалните данни?
    Ако честотата която съм споменал (60 Hz отговаря на честотата на въртене на генератора в електростанцията на съответната страна, тогава каква е реалната честота на опресняване на картината? (за телевизор Сони и други?)

  7. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #6

    Re:Прехваленото Сони-митове и легенди?

    Различните модели на Сони имат 50 , 100, 200...хц опресняване, както и при другите марки.
    Динамичния контраст с лампова подсветка го обявяваха до 100 000:1 , откакто излезе LED подсветката пишат тези милиони , които са маркетингови хватки , Филипс дават нещо по-реално , но и това е трудно за доказване.
    Дали си струват парите за Сони зависи от модела , но като цяло марката продава скъпо , като надеждност са на много добро ниво , като показатели и обработка на сигнала средно ниво в повечето модели. Всъщност не трябва да се робува на никоя марка , а да се търси подходящия модел като цена/ качество каквито има при всички утвърдени производители.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #7

    Re:Прехваленото Сони-митове и легенди?

    А реалният контраст на всички ТВ обикновено е между 1000:1 и 4000:1, прави си сметка колко са верни тези милиони и милиарди и безкрайни простотии...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Митове и факти за пурите
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 29-12-16, 12:20
  2. Панасоник или Сони?
    От joro94 във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-01-15, 23:52
  3. Сони или Самсунг
    От andro69 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 14-12-11, 23:00
  4. Климатици - митове и реалност
    От badr във форум Други начини за отопление
    Отговори: 28
    Последно: 25-09-11, 19:55
  5. Легален Windows - Митове и легенди
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 19
    Последно: 23-06-06, 03:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе