Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree1Одобрявам

Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    12
    #1

    Question Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Здравейте! Предстои ми смяната на телевизора с по-голям. Харесал съм си Сони KDL-42W650. В момента съм със Самсунг и съм го свързал с домашната LAN мрежа, имам DLNA сървър и си гледам филмите с вградения плеър. Имам два въпроса:

    1. Доволни ли са собствениците на конкретно този модел.
    2. Вграденият плеър разполага ли с масово разпространените кодеци, за да се гледат формати като .avi, .mkv (най-вече)?
    3. Вграденият плеър как вади субтитрите на кирилица (когато се пуснат от външен източник и DLNA сървър) - може ли да се регулира големината им; добавя ли се фон към субтитрите (един приятел беше споделил това, но СОНИ-то му е 2-3 годишно)? Опитах се да намеря снимка/клип на това как изглежда субтитрите на СОНИ-то, но не успях да намеря :rolleyes:

    Благодаря предварително за отговорите!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,425
    #2

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Кодеци поддържани от плейъра в телевизора
    Codec List

    I-Manual за модели W600/650/651/656
    “BRAVIA”

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    12
    #3

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Благодаря за отговора. Прочетох ръководството, но не откривам отговор на въпрос 3.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    по т.3 - имам Sony KDL-32W650 и 42W650, субтитрите, които излизат, не могат да се регулират /в частност увеличават/, на 32" не изглеждат добре, но на 42" e ОК. Относно фона на субтитрите, мисля, че не може да се добавя такъв. Изключително доволен съм от този модел, единия го гледам на цифрова телевизия посредством CI модула, а другия е на сателитна телевизия! На цената, която е в момента, мисля, че няма адекватна алтернатива!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #5

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Някои DLNA сървъри могат да се настроят да се регулира големината на субтитрите или да се добави се фон (важи за текстовите субтитри).
    PMS / UMS

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    12
    #6

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Javor Tomov , благодаря за отговора. Един добър познат, който работи в голям хипермаркет ми го препоръча преди време и много ми хареса картината му. Преди години, като взимах сегашния ми Самсунг, гледах точно за големината на субтитрите, защото все пак трябва да се виждат добре, а не да се кьори човек. Определено ще се взима 42-ката, защото след мащабен ремонт, 32-ка идва малък.

    podredko , понеже съм под Линукс (не всички сървъри са и за тази ОС) и не съм разглеждал много DLNA сървърите. В момента съм с mediatomb и съм доволен, тъй като най-важното за мен е субтитрите да се четат нормално. Благодаря за предложението.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Да, добавя се фон (бледо сив), изглежда много добре и позволява субтитрите да се четат лесно. С MKV кирилицата не ми работи. Така или иначе аз използвам външен медия плейър, с който без проблем регулирам звук, субтитри и нямам проблем с кирилица. Плеъра е от 2010 и с фирмуерър от края на 2010. Мнението ми е че Сони и другите японски компании нарочно не развиват тези фукнции на телевизорите си, за да им вървят другите устройства. Според мен си купи външен плейър и ще ти отпаднат доста главоболия, ако държиш на Сони.
    Аз лично съжалявам, че не си взех W8 или W9 серията, поради по-бавния панел на W6. Има чувствителна разлика между Motion Flow 200, 400 и 800.
    Но за парите си около 1000лв ТВ-то е добро, но се огледай за промоции и от други марки на малко по-висока цена изпадат по-високи класове.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    12
    #8

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Благодаря за мнението. Вече посетихме "черния петък" и взехме телевизора на много добра цена. Не държах на СОНИ, но картината му е страхотна. За цената си смятам, че е добър избор спрямо конкуренцията. W8, W9 серията е с 5-600 лева отгоре и не се вписваше в бюджета. Субтитрите си ги чете напълно нормално и са на кирилица от .mkv файл (предполагам и други). Сложих на комппютъра UMS (благодаря на podredko за мнението) и всичко заспа - субтитрите си ги направих перфектни и не се занимавам с външни твърди дискове, плеъри и други.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #9

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Телевизорът е много добър за парите си и е удароустойчивUMS при мен не се разбира с рутера и постоянно ми блокира порта и не мога да направя връзка с телевизора.Можеш и да си удължиш гаранцията с още една година за около 100-120 лева.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    12
    #10

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Блокира порта? Ако са в ЛАН, рутера няма какво да блокира, освен ако не е нещо по-специално при теб. А за гаранцията е готино - +3 години (5 общо) цената е 91 лева.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #11

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    В ЛАН са и има писано в интернет по въпроса,но решение няма.След няколко рестарта,UMS си намира телевизора.До колкото знам можеш да си увеличиш гаранцията само с една годинa.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    12
    #12

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Странно това с ЛАН-а. Аз под Линукс работя и нямаше ядове с UMS, PMS. За гаранцията - може до +3 години да се удължи. Така направихме и с предния телевизор. Мисля, че си струва парите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #13

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Имаш ли идея дали е вярно,че мога да доплатя за гаранция след време,имам предвид не в деня на покупката?Поне на мен така ми казаха като го купувах.
    И с PMS имам същия проблем,все пак са един и същи сървър,но с различни имена.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    12
    #14

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Не знам, но ме съмнява да е възможно след време да си доплатиш. По-логично е като екстра, когато го купуваш, да си доплатиш за гаранцията. Най-добре е да се пита на място според мен, даже няколко човека, че... има хора, които не са наясно. Давам пример: ако се закупи стоката за фирма (с фактура), то няма вариант за удължена гаранция, но не всички го знаят това и... стават "весели" ситуации.

    Това за мрежата ми е много странно, честно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #15

    Отговор: Въпроси и мнения за SONY KDL-42W650

    Така ми казаха когато го купувах.Ще звънна утре до Sony България и ще ги питам.Относно проблема

    Universal Media Server | Forum • View topic - Port blocked on UMS 3.3.0

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 24-10-13, 10:10
  2. Въпроси за SONY KDL-40CX520
    От Dimitar01 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-12, 23:11
  3. Зарядни устройства и батерии - мнения,въпроси и препоръки
    От vencifcl във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 24-09-11, 22:27
  4. Сушилня ARISTON TCD G51-мнения и въпроси?
    От nikman във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 03-07-11, 19:36
  5. Хладилници: мнения, въпроси, обсъждане, избор
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 05-01-10, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе