Страница 9 от 19 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 285
Like Tree30Одобрявам

Мнение за SONY KDL-50W809C?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    28
    #121

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Цитат Първоначално публикувано от buferato Виж публикацията
    Детето е най-щастливо!
    На каква възраст е детето? Водено ли е на очен лекар някога? Питам понеже ако е малко и зрението му още се развива, е много вероятно едното око да стане амблиопично (мързеливо). Разбира се при ежедневна злоупотреба. Ако не е водено на офталмолог, теоретично дори да вижда и да не се оплаква, едно от очите може да е амблиопично и 3дто да затвърди заболяването.

    То аз тръгнах да пиша за пускането на 3д-то, ама видях че си се оправил. Но видях и за щастливото дете и реших да се намеся да не стане после, че телевизорите и телефоните са лоши и виновни. Мога да обясня и по-задълбочено защо може да се стигне до този проблем.


    Относно 3Д-то, например много от филмите не са с много "дълбочина" и изскачащи ефекти. Един, който ми хареса като 3д - "Как да си тренираш дракон 2".
    Лека вечер

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #122

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    naB4o
    Лекар - офталмолог ли си? В случай, че си, имам много въпроси....отговорите на които ще са полезни за всички.

    Като начало, какво може да предизвика и кои очни заболявания може да влоши 3D-то?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    76
    #123

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Синът ми август ще навърши 8г. и няма проблем със зрението-не е воден на лекар.Пуснах му едно филмче оня ден,като го оставих да гледа половината от него,след което го спрях.На другия ден го догледа.Иначе му пускам клипчета за кратко време.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    28
    #124

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Здравейте, не съм офталмолог, а оптик; изработвам, продавам, ремонтирам и т.н. очила. Работя с няколко офталмолога в оптиките и имам познания, свързани с тяхната дейност. По въпроса не се бях замислял, но един от лекарите ни ми каза следното. Че в детска възраст се развива стереозрението, а 3Дто, представлява 2 различни "сигнала" които мозъкът трябва да събере. В случая, ако има амблиопично(мързеливо) око, то мозъкът ще приема приоритетно тази част от 3Дто. Дъщеря ми е на три години, и няма как да обясни дали вижда в 3д и дълбочина, и по реакциите, че се радва, понеже е детско, няма как да разбера "усеща" ли ефектите.
    За предизвикване, няма да предизвика, но може да усложни състоянието. За въпроси, ако имам знанията ще помогна, ако не ще попитам. Основно мога да помагам за очила, оптични корекции и т.н. като от практиката си имам и доста опит, свързан с очни проблеми.

    Дъщеря ми я водих на 1 годинка, за да видим как е зрението, и сега на 3.5-4.0 години отново и на 7 пак. Това е по препоръка на детски офталмолог, който работеше при нас до преди 3 години
    Лека вечер на всички

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    76
    #125

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Някой успял ли е да редактира и след това да импортира каналите с програмата Sony editor 1.12,тъй като каквото и да правя при мен не се получава,а чета и че при други хора във форума не става!

    Това е от темата SONY телевизори 2015 пoст 814 пyблиĸyвaнo oт mіkk Здpaвeйтe имaм Ѕоnу КDL-50W809С, пpoбвax ЅоnуЕdіtоr дa peдaĸтиpaм ĸaнaлитe. Bcичĸo e дoбpe дo мoмeнтa нa импopтвaнe нa ĸaнaлитe в TB тo, тeлeвизopa нe пpиeмa cпиcъĸa c ĸaнaли, cъoбщeниeтo e "Импopтa e нeycпeшeн". Bъпpocитe ми ca: Hяĸoй ycпял ли e дa peдaĸтиpa cпиcъĸa c ĸaнaли c тaзи пpoгpaмa нa тoзи мoдeл TB, мoятa e вepcия 1,12 билд 213. Hяĸoй знaeли дpyгa пoдoбнa пpoгpaмa зa peдaĸтиpaнe нa cпиcъĸa c ĸaнaлитe нa тoзи мoдeл TB. Блaгoдapя.

    Накратко:инсталирам програмата,правя експорт на каналите на флашката,поставям я в компа,отварям програмата(натискам open и посочвам файла,след което давам save),поставям флашката в телевизора и като дам импорт на каналите ми изписва импортирането неуспешно.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #126

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Цитат Първоначално публикувано от buferato Виж публикацията
    Някой успял ли е да редактира и след това да импортира каналите с програмата Sony editor 1.12,тъй като каквото и да правя при мен не се получава,а чета и че при други хора във форума не става!

    Това е от темата SONY телевизори 2015 пoст 814 пyблиĸyвaнo oт mіkk Здpaвeйтe имaм Ѕоnу КDL-50W809С, пpoбвax ЅоnуЕdіtоr дa peдaĸтиpaм ĸaнaлитe. Bcичĸo e дoбpe дo мoмeнтa нa импopтвaнe нa ĸaнaлитe в TB тo, тeлeвизopa нe пpиeмa cпиcъĸa c ĸaнaли, cъoбщeниeтo e "Импopтa e нeycпeшeн". Bъпpocитe ми ca: Hяĸoй ycпял ли e дa peдaĸтиpa cпиcъĸa c ĸaнaли c тaзи пpoгpaмa нa тoзи мoдeл TB, мoятa e вepcия 1,12 билд 213. Hяĸoй знaeли дpyгa пoдoбнa пpoгpaмa зa peдaĸтиpaнe нa cпиcъĸa c ĸaнaлитe нa тoзи мoдeл TB. Блaгoдapя.

    Накратко:инсталирам програмата,правя експорт на каналите на флашката,поставям я в компа,отварям програмата(натискам open и посочвам файла,след което давам save),поставям флашката в телевизора и като дам импорт на каналите ми изписва импортирането неуспешно.

    Качи някаде файла с програмите да го видя.
    Не оригиналния ами този който искаш да се качи на ТВ то.
    Аз успах да кача редактирания лист. Искам да видя при теб дали същото е проблема.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    76
    #127

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    В момента няма как да го кача,тъй като не съм вкъщи,но ако има значение той е sdb.xml.bak ,ако не бъркам.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #128

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Мисля , че не е този файл - sdb.xml.bak. Разширението .bak е бакъп файл , който остава след редактиране на входящия. Виж къде се запеметява редактирания файл.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #129

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Прав е колегата @bisval файла е sdb.xml

  12. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #130

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Щом не му се получава, значи е опитал да качи и другия файл sdb.xml. При мен също не става... от това което виждам въпросния файл, който трябва да качим се намира в папката, където е инсталирана програмата, а той седи заключен в нея и не се вижда. След като подредиш каналите би трябвало да се запазва (save) през Editor -> TV. След това файла, който се запазва в папката, където е инсталираната програмата, трябва да се качи на флашка и тогава на телевизора. Та въпросния файл е там и седи заключен. Четох в един форум (ако правилно съм разбрал), че може само до 20 канала да се редактират. Ако искаш повече, трябва да си закупиш програмата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    76
    #131

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Току що пробвах със sdb файла,който е запаметен в папката на програмата и отново греда.Не се получава за съжаление,но здраве да е!
    П.С Редактирах повече канали,но не знам дали от там е проблемът-не е и от това!Пробвах и с друга флашка и пак не се получава.Едната флашка е ntfs, а другата fat32.
    Този пост е редактиран от buferato; 11-05-16 в 21:21.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    29
    #132

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Здравейте колеги, настроих картината на Сони 50 инча 805 по това Sony W800C LED TV Calibration Settings Само не разбирам кои от настройките за допълнителна цветна температура да направя.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #133

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Които ти харесват най-много.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #134

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Айде и аз да се похваля със гореспоменатия модел ,пробвах Sony W800C LED TV Calibration Settings и https://www.youtube.com/watch?v=G_rVqwHdiV0 за калибрирания на картината но резултата е отвратителен .Да предложите някакви други .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    29
    #135

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Здравейте колеги, днес като махнах кабела на кабелната изпадна и буксата от телевизора - Сони W805. Сложих кабела в буксата за сателитна телевизия, но ми изкарва само 12 канала. Има ли начин да изкарам всички канали.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 19 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Sony KDL-40HX750
    От evgenito във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-12, 22:09
  2. мнение и отзиви за dslr sony a33
    От todorie във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-10, 22:04
  3. Мнение за камера SONY HDR-TG3E
    От vladojo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-10, 12:07
  4. Мнение за DVD Sony
    От pr0bl3m във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 16-11-08, 16:49
  5. Мнение за DVD recorder Sony RDR-GX350
    От wert7544 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 12
    Последно: 22-01-08, 13:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе