Страница 45 от 110 ПърваПърва ... 3543444546475595 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 1644
Like Tree328Одобрявам

SONY телевизори 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    76
    #661

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    От PS3 пускаш Half-OU/SBS рипове с динамични субтитри или имаш предвид копие на диска в ISO формат? Ако е първият вариант ме интересува как...
    От PS3 пускам физически оригинални дискове или рипове от PC-то чрез Домашний Медиа Сървър, нямам ISO-та с Блу-рей.
    Иначе ISO-та на ДВД записани на външен хард(но отново нямам 3D такова за проба) съм подкарвал с Коди, не съм пробвал с друг плеър.
    Frost одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #662

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-04-16 в 18:56.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    13
    #663
    Цитат Първоначално публикувано от keborisow Виж публикацията
    Да разбирам ли, че ти тръгват тв каналите? При мен приложението се инсталира, логвам се, но плей бутона на която и да е телевизия е неактивен, а радиата си работят. С телевизор⁴43w809c съм яко има значение.
    Всички програми от листа с тв програмите си работят без проблеми, със 43W805C

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    1
    #664

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от keborisow Виж публикацията
    Да разбирам ли, че ти тръгват тв каналите? При мен приложението се инсталира, логвам се, но плей бутона на която и да е телевизия е неактивен, а радиата си работят. С телевизор⁴43w809c съм яко има значение.
    И при мен не тръгваше. Смених интернет връзката от lan на wifi и всичко проработи.
    keborisow одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #665

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Sony UHD TV 2016
    Product UHD
    Premium
    Dolby
    Vision
    HDR
    _____________________
    Videopanel
    __________
    Backlight & Dimming
    __________________________
    Contrast & Black level
    ____________________
    Color Space
    _______________________________
    Viewing angle
    (cone)
    System on Chip
    _________________
    OS
    Networks
    ______________
    USB Ports
    _________________
    Tuner
    _______________
    Picture Accuracy
    Out-of-the-Box
    (score out of 10)

    Product
    ZD9
    65"
    No Yes ? Yes HDR10
    4000cd/m2
    10bit
    120/100Hz
    FALD
    1000 zones
    65" - 96% DCI P3
    Quantum Dots



    ZD9
    XD94
    75"
    No
    informaly
    - Yes HDR10
    1200cd/m2
    10bit
    120/100Hz
    FALD
    Local Dimming - 80 zones ???
    (8x10)
    75" - 96% DCI P3
    Quantum Dots +


    Lan
    a/ac/b/g/n
    Wi-Fi Direct
    Bluetooth Ver. 4.1
    USB 2.0(x2)• USB 3.0
    (USB 1-2)5V/500mA,
    (USB 3) 5V/900mA
    Twin tuners
    DVB-C/T2/S2
    DiSEqC version 1.0
    XD94
    XD93
    65", 55"
    No No Yes HDR10
    65"Window 2%-1045cd/m2
    55"Window 2%-987cd/m2
    65"- AMVA3
    55"-
    10bit
    120/100Hz
    Edge led, Left&Right side
    Horizontal Dimming
    (4 columns and 8 rows)-32 zones
    65" - 4000:1/ 0.03cd/m2
    55" - 2600:1/ 0.046cd/m2
    65"-94.8% DCI P3/ Rec.2020-72%
    55"-88.0% DCI P3/ Rec.2020-64.2%
    Quantum Dots
    65"- 65°
    55"- 32°
    Mediatek MT5890
    2xARM Cortex-A17
    GPU-ARM Mali-T624
    Storage - 8.36 GB
    Android 5.1.1 Lolipop
    Lan
    a/ac/b/g/n
    Wi-Fi Direct
    Bluetooth Ver. 4.1
    USB 2.0(x2)• USB 3.0
    (USB 1-2)5V/500mA,
    (USB 3) 5V/900mA
    Twin tuners
    DVB-C/T2/S2
    DiSEqC version 1.0
    XD93
    SD85
    65", 55"
    No No Yes HDR10
    1000cd/m2
    10bit
    120/100Hz
    Edge led 65" -
    55" -
    55" DCI P3- 85.94%/ Rec.2020-63.75%
    Quantum Dots

    Mediatek MT5890
    2xARM Cortex-A17
    GPU-ARM Mali-T624
    Storage - 8.36 GB
    Android 5.1.1 Lolipop
    Lan
    a/ac/b/g/n
    Wi-Fi Direct
    Bluetooth Ver. 4.1
    USB 2.0(x2)• USB 3.0
    (USB 1-2)5V/500mA,
    (USB 3) 5V/900mA
    Twin tuners
    DVB-C/T2/S2
    DiSEqC version 1.0
    SD85
    XD85
    85", 75", 65", 55"
    No No Yes Limited
    55"Window 2%-369cd/m2
    55" - AS-IPS
    10bit
    120/100Hz
    Edge led 85" -
    75" -
    65" -
    55" - 1248:1/ 0.084cd/m2
    86% DCI P3/63% Rec. 2020
    Quantum Dots

    Mediatek MT5890
    2xARM Cortex-A17
    GPU-ARM Mali-T624
    Storage - 8.36 GB
    Android 5.1.1 Lolipop
    Lan
    a/ac/b/g/n
    Wi-Fi Direct
    Bluetooth Ver. 4.1
    USB 2.0(x2)• USB 3.0
    (USB 1-2)5V/500mA,
    (USB 3) 5V/900mA
    Twin tuners
    DVB-C/T2/S2
    DiSEqC version 1.0
    XD85
    XD80
    55", 49", 43"
    No No Limited AS-IPS ?? Edge led --
    Lan
    a/b/g/n
    WiFi Direct
    XD80
    SD80
    50"
    No No

    Edge led --
    Lan
    a/b/g/n
    Wi-Fi Direct
    SD80
    XD75
    60"
    No No No VA,
    Lan
    a/b/g/n
    Wi-Fi Direc
    t
    XD75
    XD70
    55", 49"
    No No No AS-IPS ??
    60/50Hz ?

    Lan
    a/b/g/n
    Wi-Fi Direct
    XD75

    Първи собственик на XD940 (с цел регионални различия, в САЩ буквата D е в краят на модела. Европа-XD940, САЩ-X940D)
    Прави впечатление, че е много тънък за FALD подсветка. Същата дълбочина като 930D (XD930)....само 3 милиметра разлика с X830D
    Official Sony XBR75 X940D Owner's thread No price talk please! - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews

    С помощта на тестово видео, собственика е установил, че моделът има 80 зони(10х8) на локално затъмняване. Въпреки че се води флагман, 3D очилата не са включени в комплекта.
    Official Sony XBR75 X940D Owner's thread No price talk please! - Page 2 - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    Official Sony XBR75 X940D Owner's thread No price talk please! - Page 2 - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    първи впечатления
    Official Sony XBR75 X940D Owner's thread No price talk please! - Page 2 - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    и на вторият собственик
    Official Sony XBR75 X940D Owner's thread No price talk please! - Page 3 - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-04-16 в 21:50.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    39
    #666

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Здравейте!
    С коя програма правите пренареждане на телевизионните канали по свой избор, че не успях да я намеря из форума?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #667

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от jonin Виж публикацията
    Здравейте!
    С коя програма правите пренареждане на телевизионните канали по свой избор, че не успях да я намеря из форума?
    Sony editor е програмата....https://www.sony.de/support/de/conte...or/sony-editor
    Този пост е редактиран от iveto; 10-04-16 в 20:42.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    39
    #668

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Sony editor е програмата....https://www.sony.de/support/de/conte...or/sony-editor
    Благодаря ти, Ивето!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    14
    #669

    Отговор: SONY телевизори 2016

    И така моята сага с продукти от опитите на Сони да направят телевизор продължават.
    Както писах успях да си намеря неразпечатвана бройка от 55X8505C. Смених го и след седмица ползване впечатленията ми са следните:
    Андроида е много близък, на външен вид но си има разлики от XD95 примерно работи по пъргаво, но липства някоя друга екстра която я имаше в по-новия модел и е с 200-300 мб по малък след фактори ресет.
    Картината в тъмна стая е доста по поносима, подсветката има доста по равно и плътно черно, когато няма нищо на екрана разработките в черното са много по-добри от 10 битовия панел, което е крайно странно понеже точно 10 битовите панели трябва да има по добри разработки в тъмните полутонове. Понеже панела си е самсунг а аз бях писал, че не ги обичам и тук се забелязват проблемите налични в самсунг телевизорите, а имеменно виждат се доста засилени артефактите от компресията.С
    Цветовете са леко по измити, иизкуственото им подсилване с цел да достигнат тези от модел 2016 води от изкривяване. Особенно забележимо е при некачествени HD стриймове като при особенно налаганите Netflix i HBOGO.
    Най-големия проблем за мен в този модел е, че като гледам от компютър (няколко компютъра) картината е супер светла, за да имам плътно черно трябва да дам Black Level на 38-40 иначе тои проблем го няма като пусна Dune HD или Rasberry PI с OpenELEC. На предния телевизор този проблем го нямаше със същия хардуер който закачам.
    Ъпскелинга е по зле при стария модел. При включен компютър на FullHD за да имам ясни букви без артефакти около тях Sharpnes трябва да е на не повече от 53 иначе стават нечетими заради белия контур който се появява от ъпскелинга и шарпнеса. Този проблем го нямаше на модел 2016 и до 60-63 без проблеми можеше да се усили шарпнеса без дразнещи артефакти и аберации.

    Заключението ми е, че ако Сони направят един телевизор без проблемите на пробваните от мен 2 модела ще се доближат до някъкъв читав телевизор в средния клас. Но пък може докато направят отново читав телевизор да се откажат от телевизорите изобщо, както направиха не с един и два отрасъла.

    Имам няколко въпроса и ще се радвам ако някой може да ми помогне
    Може ли програми които съм инсталирал през АРК да се появят на началния екран? Що за тъпотия е това HBO GO да го няма за Сони а да го има за другите марки?
    Има ли вариант от Action менюто да ми изчезне Live Footbal mode, Tweetowe и други финкции предназначени за американските социални зомбита?

  12. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #670

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Да,приложенията които си инсталирал на телевизора,и не са официални,могат да ти се показват на началния екран,но трябва да се "конвертират"...с тази програма:https://forums.geforce.com/default/t...o-android-tv-/

    ...и то не всички...някой имат "защита" и не става....

    За Action менюто...мисля че може да се избира какво да се показва...някъде от настройките беше доколкото си спомням..
    Този пост е редактиран от iveto; 11-04-16 в 17:16.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    14
    #671

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Да,приложенията които си инсталирал на телевизора,и не са официални,могат да ти се показват на началния екран,но трябва да се "конвертират"...с тази програма:https://forums.geforce.com/default/t...o-android-tv-/

    ...и то не всички...някой имат "защита" и не става....

    За Action менюто...мисля че може да се избира какво да се показва...някъде от настройките беше доколкото си спомням..
    Сърдечно благодаря :-)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    13
    #672

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Здравейте, бих искала да споделя и потърся съвет във форума относно едно явление, което не ми се струва нормално при моя телевизор. Става дума за SONY Bravia KDL-43W756C, закупен точно преди един месец на 12 март.
    В първите 1-2 седмици или не съм обърнала внимание или всичко е било наред, но около смяната на времето, след 28 март, забелязах, че часовникът на телевизора не поддържа вярно време - изостава произволно в автоматичен режим на час на мрежа и на излъчване. Известно време си играх да рестартирам, сверявам, сменям между режим на мрежа/на излъчване без успех. В петък миналата седмица писах на поддръжка на Сони. Техен служител се свърза с мен и ме посъветва да инсталирам последния фърмуер и да върна фабричните настройки. Относно режимите "мрежа/излъчване" ме посъветва най-добре да си сверя часовника ръчно и да не разчитам толкова на доставчиците на телевизия/интернет. Тук е мястото да кажа, че при мен доставчиците на тв и интернет са различни, както и че телевизорът е свързан към домашната интернет мрежа безжично (никакъв проблем с връзката). И така, инсталирах най-новия софтуер, възстанових заводските настройки и 3 поредни дни наблюдавах телевизора последователно в режим "час на мрежа", "час на излъчване" и "ръчна настройка", след като всяка вечер го сверявах с астрономическото време. Всяка сутрин не стига, че часовникът и в трите случая беше изостанал в най-различни диапазони от 2 до 11 минути, ами времето на началния екран беше едно, а това на информационната лента - друго (примерно днес в 11:02 - начален екран 10:59 (3 мин. изоставане) - инф. лента 10:57 (5 мин. изоставане), в 16:19 - начален екран 16:13 (3 мин. изоставане) - инф. лента 16:03 (10 мин. изоставане). И това след ръчно въведен час. Обадих се днес следобед отново на поддръжка Сони. Служителката ми каза, че не знае на какво би могло да се дължи и да се обадя в сервиз или да изчакам най-новия Ъпдейт, който скоро щял да излезе. Накрая ме попита дали телевизорът е включен директно в контакта, и понеже той е включен чрез разклонител (просто нямам контакт наблизо), ме посъветва да пробвам да го включа в контакт и да го следя как ще реагира. И понеже вече всичко това ми се струва абсурдно (или просто аз нещо не вдявам), реших да пиша тук за мнение. Ако някой е имал подобен проблем (или не се счита за проблем това), нека сподели опит, може би аз нещо не правя като хората. Приемам и обиди
    Освен това, телевизорът 3 пъти се включи автоматично сам, като му е забранено в настройките да прави това (единия път в 6 сутринта!).
    Освен това при натискане на бутон "Guide" информацията е безобразна - ту излизат тв програми, ту няма никаква информация, при всяко натискане никаква информация не се появява, трябва неколкократно да влизам и излизам от програмата докато се яви нещо. Дали това е от телевизора или от доставчика на телевизията? Нищо не разбирам.
    Благодаря ви за търпението, дано някой ми отговори

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #673

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Bukmop Виж публикацията
    ....Картината в тъмна стая е доста по поносима, подсветката има доста по равно и плътно черно, когато няма нищо на екрана разработките в черното са много по-добри от 10 битовия панел, което е крайно странно понеже точно 10 битовите панели трябва да има по добри разработки в тъмните полутонове. Понеже панела си е самсунг а аз бях писал, че не ги обичам и тук се забелязват проблемите налични в самсунг телевизорите, а имеменно виждат се доста засилени артефактите от компресията.С

    Цветовете са леко по измити, иизкуственото им подсилване с цел да достигнат тези от модел 2016 води от изкривяване. Особенно забележимо е при некачествени HD стриймове като при особенно налаганите Netflix i HBOGO.

    Най-големия проблем за мен в този модел е, че като гледам от компютър (няколко компютъра) картината е супер светла, за да имам плътно черно трябва да дам Black Level на 38-40 иначе тои проблем го няма като пусна Dune HD или Rasberry PI с OpenELEC. На предния телевизор този проблем го нямаше със същия хардуер който закачам.

    Ъпскелинга е по зле при стария модел. При включен компютър на FullHD за да имам ясни букви без артефакти около тях Sharpnes трябва да е на не повече от 53 иначе стават нечетими заради белия контур който се появява от ъпскелинга и шарпнеса. Този проблем го нямаше на модел 2016 и до 60-63 без проблеми можеше да се усили шарпнеса без дразнещи артефакти и аберации.
    Аз ли не разбирам, ти ли говориш на китайски - не знам.
    Няма такова понятие като "разработките в черното" !
    Има нива на сивото, като 100% сиво -това е черно(липса на светлина), а 0% сиво - това е бяло.

    При LCD с VA матрица се губят първите 6-7% на сивото(от 100 до 93% сиво). Причината е, че при VA матриците, кристалите в суб-пикселите могат да застават само в 2 позиции, което при активиране на един суб-пиксел на първа степен на якост води до по-висок скок на общата яркост отколкото е необходим за изобразяване на полутонове в тъмни сцени и поради това нямаш видими детайли.

    Пропуснах още един проблем - утечката на светлина покрай електродите в матрицата, което не позволява да имаш черно, а реално имаш нюанс на сивото.



    Панелът е T550QVN04.0 (A-MVA3 AUO), не е Самсунг...

    При подаване на сигнал по HDMI в менюто трябва да се появи настройка - Ниво на черното. В режим PC ли е телевизора?
    За липсата на проблема при другите външни устройства - може би е заради разпознаването и CEC протокола.

    Остротата я дай под 50....
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-04-16 в 20:59.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #674

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Green Mamba Виж публикацията
    Здравейте, бих искала да споделя и потърся съвет във форума относно едно явление, което не ми се струва нормално при моя телевизор.
    Здравей, проблема с времето при андроид устройствата го има и аз съм търсил, но до сега не съм намерил отговор обясняващ феномена, в моя случай два еднакви телефона /марка и модел/, на един и същи оператор,на едно и също място, единия часовника е точен и се сверява от мрежата, другия бяга 5 мин ако го пуснеш да се сверява сам от мрежата.
    Моя съвет ако не получиш задоволителен отговор тук, го давай на сервиз или ако може да го смениш с нов.

    Успех.
    Този пост е редактиран от mikk; 11-04-16 в 21:11.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    13
    #675

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от mikk Виж публикацията
    Здравей, проблема с времето при андроид устройствата го има и аз съм търсил, но до сега не съм намерил отговор обясняващ феномена, в моя случай два еднакви телефона /марка и модел/, на един и същи оператор,на едно и също място, единия часовника е точен и се сверява от мрежата, другия бяга 5 мин ако го пуснеш да се сверява сам от мрежата.
    Моя съвет ако не получиш задоволителен отговор тук, го давай на сервиз или ако може да го смениш с нов.

    Успех.
    Благодаря, но само да уточня още веднъж, че го държа в "ръчен режим", тоест не в автоматичен да следи мрежите, и пак изостава. За останалото ще се боря да постигна каквото мога

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 110 ПърваПърва ... 3543444546475595 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 17:50
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Отговори: 0
    Последно: 25-10-10, 11:26
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе