Страница 27 от 110 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 1641
Like Tree328Одобрявам

SONY телевизори 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #391

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от deank Виж публикацията
    Щракаш с десен бутон на "Computer" -> "Manage" -> Storage/Disk Management. Там ще си го видиш и можеш да го форматираш, да му правиш partitions и т.н.

    ОК..Мерси много...не се бях сетил да го пробвам това...
    deank одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    31
    #392

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Kолеги ето и начин по който може да направите диска предназначен за запис универсален т.е. да може да го използвате за всичко друго и в същото време да си остане регистриран към тв-то и да си записвате на него.Значи трябва ви комп с виндовс(виндовс7 сп1) инсталирате или използвате портабъл версията на Paragon Hard Disk Manager, версия 10.0.17.13146 (25.03.11 ).Закачате регистрирания диск към компа и пускате Paragon Hard Disk Manager,в програмата ще видите всички дискове които са подкачени и търсите този който използвате за запис,щракате с десен бутон на мишката на самия диск(не на дяла) и търсите "конвертирай в МBR диск",избирате с ляв бутон на мшката.След това горе на програмата има една "джавка" в зелено натискате и нея и програмата ви пита дали да започне зададените действия,кликвате на "да",след това мигновенно излиза прозорец който ви пита дали да бъде форматитан диска тук е от особенна важност да откажете форматирането(натискате "не"),след това програмата започва зададения процес и в края съобщава че всичко е завършило успешно.Затваряте програмата и воала виждате че диска вече е видим за компа.Вътре ще видите че има един файл сертификат (pvr_signature_file)уникален за вашия телевизор и една папка(pvr) в която са записаните видео файлове.И така вече имате един диск за всичко което ви е нужно плюс бонус- регистриран за запис.Честито!!!

    - - - - - - - - - -
    plmko1, martinov83 и Чопаков харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    111
    #393

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Колеги с ТВ Sony 4К KD-55X8505C съм.Имам следните проблеми. Всеки път като гася телевизора от дистанционното вечер и сутрин го пусна и натисна бутон Home ги няма-липсват"Препоръчаните приложения"На екрана най отгоре има изписано Търсете филми телевизионни предавания и още много други неща.Под него има едно облаче под което пише "Няма препоръчани приложения" няма ги фотосите(картинките) с надписи : разрешете дистанционно включване, забавлявайте се с Netflix повече и по всяко време, извлечете най доброто от своя телевизор и тн., и под него са вече останалите: входове, приложения , игри и настройки които си излизат. По принцип тези картинки с надписи трябва ли винаги когато натисна Home да се показват или не.Трябва да рестартирам(изключа )от контакта ТВто изчаквам 5-10мин. включвам и те се появяват на екрана. Другото ми въпросче е свързано с картината.Какви ли не настройки не опитвах които изчетох от форума и все нещо не се получава не ме кефи максимално картината.Догодил съм цветове ,контраст и др но имам усещането че все едно пред телевизора има спуснат бял воал,перде, някак си няма чистота- бистрота картината-целия фон бледнее сивее и това се вижда още по видимо погледнато дори и под лек ъгъл.Забравих да спомена че гледам на Булсат с HD приемник. Не знам дали така ми се струва но преди гледах на Плазма Панасоник и картината и по точно фона беше хубаво наситен не светлееше не бледнееше.Някой ако има предположения и съвети моля да сподели.


    `

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #394

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Виж,да не си изключил някои от приложенията,които се показват в началния екран:Настройки>Системни предпочитания>Начален екран>Персонализиране на препоръките
    Относно картината,настройките са много индивидуални..,бих те посъветвал да смениш HD приемника,с CA модул.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,583
    #395

    Отговор: SONY телевизори 2016

    1. Няма как да смени приемника на Булсат с СА , щото не се предлага такова чудо
    2. Плазма срещу IPS - мисията невъзможна

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #396

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    2. Плазма срещу IPS - мисията невъзможна
    VA панел.
    podredko одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    111
    #397

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Виж,да не си изключил някои от приложенията,които се показват в началния екран:Настройки>Системни предпочитания>Начален екран>Персонализиране на препоръките
    Относно картината,настройките са много индивидуални..,бих те посъветвал да смениш HD приемника,с CA модул.
    Сега ще ги погледна тия настройки. Утре в 10 идват играчите от Близу да си вземат един друг стар приемник от друг телевизор и вместо него ще ми сложат СА модул.

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #398

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    1. Няма как да смени приемника на Булсат с СА , щото не се предлага такова чудо
    2. Плазма срещу IPS - мисията невъзможна
    1.Да,така е...но оператора винаги може да се смени..
    2.Не,не е с IPS,а с VA матрица
    3.И аз още страдам от носталгия към стария ми Pioneer Kuro.....

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,583
    #399

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    VA панел.
    Да , вярно става дума за Х85 , ама и там мисията е трудна ... особено ако не гледа централно . Може да си погледне в настройките каква гама е зададена , но ако целта на упражнението е само телевизията на Булсат - няма смисъл .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    111
    #400

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Влязох в персонализиране на препоръките -"0" изключени.На всичките си има точки отпред.От Булсата отдавна да съм се отказал ама имам 2 приемника с антени по вили и къщи в дивата провинция и имат един платен канал HD sport+ гледаме испанското.Няма проблеми и без това ми трябват 2 независими източника за PIPa.Нека утре сложат и СА модула дано с него картината е по добра.Имат и доста повече HD канали което също е плюс.

  13. Junior Member Аватара на deank
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    117
    #401

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Аз ползвам тези настройки за калибриране и съм много доволен:

    Sony X850C LED TV Calibration Settings

    За X85 и S85 са еднакви... А това дали го гледаш отпред, отзад, отстрани, отгоре или по диагонал - няма значение.

    Настройките се правят отделно за:

    * DVB-C (кабелна с CA модул)
    * Video (за приложенията като Youtube/Netflix/...)
    * За всеки HDMI вход

    Аз съм променил "Персонален" за тъмна стая (Яркост = 5) и "Стандартен" за през деня (Яркост = 15).

    В спалнята съм с плазма (50" Панасоник G20) - и за съжаление наистина няма какво да я бие, но си е стара щайга на 6 години и освен DLNA и AVCHD друго интересно няма (пуска филми през USB и SD все пак). Иначе си има запис на HDD откакто го имам, а не като смотаните СонЮвци да ми изкарват фирмуер преди 2 седмици за чисто нов модел.

    За идеален плейър ползвам външно Raspberry Pi2 и съм много доволен (и на Sony-то и на Panasonic-а).
    Този пост е редактиран от deank; 05-03-16 в 19:46.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #402

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Аз съм с CA модул ,откакто съществува в България...едно време беше екзотична екстра...определено има разлика в картината...все пак ползваш тунера на телевизора...който при Сони е на доста високо ниво..

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    111
    #403

    Отговор: SONY телевизори 2016

    И моята плазма 42' Панасоник PV70PA отиде в спалнята.Жената и се радва вечер със сериалите.За нищо не я заменям-перфектна.Като я местих я проверих още няма и 20 хил часа гледани.С обикновена кабелна на Близу си предава съвсем прилично и задоволително.За сега ще переме със Сонитата и чакаме да минат години да станат нормални цените на OLEDте на Панасоник или нещо ако изпадне от лотариите , че сега цените са малииий......

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,506
    #404

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    2. Плазма срещу IPS - мисията невъзможна

    Samsung Panel Version Thread - Page 65 - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    Samsung panel
    SONY KD-55X8508C T-Con Board Controller 15YS2FU13TSTLTG2_V0.0 | eBay



    https://gfxbench.com/device.jsp?benc...testgroup=info
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-03-16 в 22:54.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    111
    #405

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Колеги сложиха ми СА модул на Близу. Имам нужда от помощ. Не ми излизат български субтитри на TV 1000 на АМС на НВО.На плазмата в спалнята с обикновен кабел си излизат. И как и от къде да си разместя и подредя програмите на ТВто по ред различен от този в които са ги подредили от Близу.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 110 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 17:50
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Отговори: 0
    Последно: 25-10-10, 11:26
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе