Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Проблем с телевизор и домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    31
    #1

    Проблем с телевизор и домашно кино

    Здравейте, от вчера съм собственик на Сони 50W805C и имам проблем със синхронизацията с домашното кино SONY BDV-E4100.
    Проблемът е, че от домашното кино не вади звук.

    Киното е вързано на HDMI4 (ARC). Телевизията (виваком) - на HDMI 1 (MHL).
    От настройките на звука съм избрал Аудио система, обаче звук няма.

    Със старото LG всичко си вървеше по мед - тук обаче не могат да се сработят двете устройства.
    Интересното е, че като рестартирам настройките на телевизора - има звук, но като изключа телевизора и го включа пак - не. Какъв може да е проблема имате ли идеи?


    p.s. със SPDIF има звук.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #2
    Макар че бяма логика пробвай с оптика.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    31
    #3

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    С оптиката има звук.
    Странно също е, че като включвах стария телевизор - киното стартираше само почти веднага. Със сонито трябва да чакам повече от минута.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    Пробвай на друг HDMI порт.
    Виж си настройките за BRAVIA Sync в менюто на телевизора и менюто на домашното кино. С тях се синхронизира работата на двете устройства
    https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#CEC

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    31
    #5

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    Почти година по-късно проблема отново си седи.
    Какво ли не пробвах - цялото меню с главата надолу всякакви опции.

    След детайлна диагноза заключенията са следните:

    1. При factory reset на телевизора и след първоначалните му настройки, киното си работи нормално и без проблеми. След няколко изключвания обаче - се прецаква и при повторно включване не се разпознава от телевизора и не изкарва звук. Решението е factory reset на телевизора отново.
    2. При смяна на телевизорите - имам друг LG ... нещата са наред и никога не е правило проблеми. Директно и безпроблемно "захапване" от раз.
    3. Това ме кара да си мисля, че проблемът е най-вероятно в телевизора и смятам да го закарам съвсем скоро в сервиза за ремонт.
    4. Четох на няколко места - че проблемът може да бъде в приемника на кабелната (в случая Виваком). Според вас има ли логика, устройството на Виваком да създава целия хаос? Довечера мисля да до разкача и да вържа ефирната телевизия и да оставя телевизора за няколко дни с ефирна за да видя ефекта. LGто със същия приемник не прави проблеми.

    Имате ли други съвети?
    Благодаря на Христослав за помощта

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    Разбира се - при мен се случва няколко пъти да губя опцията да връщам звука към ресивъра по ARC (тв Панасоник) - след изключване от захранване за 5 мин. се оправяше (това пробвал ли си го?) , накрая смених HDMI кабела на вивакомското СТБ (ÌPTV) и до сега не съм имал повече проблеми.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 01-12-16 в 20:50.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    На моите Панасоник + ресивър, ползвам и двете връзки - HDMI и оптика.
    Първата, заради CEC протокола, а втората за звука.

  10. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #8

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    Смяна на кабела, пробва ли? Другото, което се сещам, има опция за по-бързо стартиране на уредбата. При което, не се проверяват входове дискове и т.н. Трябва да е включено, тоест да стартира бързо. И последното е наистина да не се харесват . Имах такъв случай съвсем наскоро. С уредба и телевизор, не се сещам модела. Смяна на уредбата реши въпроса. В смисъл, не модела, а друго тяло на същия модел. А въпросното тяло на проблемната уредба бачкаше с други телевизори, без проблем .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    31
    #9

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    До момента положението е следното: от два дни съм на ефрирна телевизия, без STBна Виваком. Нямам никакви проблеми и киното си комуникира с телевизора според очакванията.
    През седмицата ще сменя кабела на STB и ще тествам. Дано е от него. Ако не - явно ще търся телевизия без STB, а със смарт карта. От виваком не очаквам голямо съдействие с проблема.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    От това на което съм попадал по българските форуми - проблемът е в сет-топ бокса предлаган от оператора.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    31
    #11

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    Не се учудвам. По-лошото е, че познавайки ги едва ли ще направят каквото и да е за да разрешат проблема.
    Някой знае ли кои оператори в София предлагат телевизия без техен STB?

    Net1 мисля, че имат.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #12

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от ikrassi Виж публикацията
    Не се учудвам. По-лошото е, че познавайки ги едва ли ще направят каквото и да е за да разрешат проблема.
    Някой знае ли кои оператори в София предлагат телевизия без техен STB?

    Net1 мисля, че имат.
    Да, Нет1 са ОК. Ще ти трябва Ca модул за платените - HBO + Cinemax, или Диема спорт.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    31
    #13

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    Последно от мен.
    След 3 дни без никакви проблеми с ефирната телевизия - включих приемника на Виваком с друг Hdmi кабел от PS4.
    Резултат никакъв - при първото включване си работеше нормално, след второто - звука изчезна.

    Чакам да ми изтече договора към Виваком и ги сменям с Net1.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #14

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    Поблемът е стар - приемниците на операторите, са орязани от поддръжка на стандарти и протоколи за управление и контрол.
    В България, при тях се гони ниска цена и заради това се слага най-евтиният хардуер(често без сертификати), а софтуера е написан дотолкова, че приемника да си работи като независима единица, без синхрон с каквито и да било други устройства.

    И за да бъда честен, проблемът не е само в операторите, а и в българите като клиенти - ниската платежоспособност. Те гонят най-ниската цена, без да се интересуват от качество на услугата.
    Оператрите съобразявайки се това - предлагат най-евтиното което намерят...В противен случай, трябва да поискат депозит от близо 900 лева за оборудването, което ще изгони мнозинството клиенти...и ще изхвърли оператора от и без това свитият пазар.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    31
    #15

    Отговор: Проблем с телевизор и домашно кино

    Проблемът с ниската платежоспособност в България е тъжна реалност, която скоро няма да се промени. Затова го преглъщаме и приемаме като факт.
    От тук нататък единственото хубаво е, че за нас като крайни потребители има алтернативи.

    Лека вечер и весели празници!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 25-09-12, 12:08
  2. Свързване на телевизор, домашно кино и лаптоп.
    От омегаджията във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 18-12-11, 08:46
  3. Отговори: 12
    Последно: 27-09-11, 17:49
  4. 5.1 звук при свързване на телевизор с домашно кино
    От premdhyan във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-11, 10:42
  5. ДОМАШНО КИНО И ТЕЛЕВИЗОР
    От zezco във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 15-12-07, 19:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе