Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24
Like Tree4Одобрявам

108 см/42,3" ТВ Sony без ШИМ, със 100-херцов панел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #16

    Отговор: 108 см/42,3" ТВ Sony без ШИМ, със 100-херцов панел

    Благодаря! Все още свиквам с телевизора и горе-долу успях да настроя картината да показва възможно по-правилни цветове (използвайки изображения с черно-бели преливки, също и такива с подбрани от мен цветове, при които всяка по-погрешна настройка се дъни яко и само добрата настройка се справя), които ще споделя долу. Но трябва да се има предвид, избраните от мен стойности са насочени към това да работя с графика, а не за гледане на телевизия, съответно малката яркост няма да се стори подходяща за някои хора, които искат да гледа телевизионни канали в силно осветено помещение. Иначе за изключване на лампичката е точно така, както спомена горе svetlio1, за което благодаря за съвета! Сони малко нескопосано са наименували тази настройка (първоначално мислех, че е за подсветката и се чудех защо не дава признаци на промяна в картината) и простичкото вмъкване на думата "лампа" или "светлина" щеше да помогне да се разбере по-добре за какво иде реч. Настроих лампичката да е изключена и да светва единствено при натискане на ДУ. Малко кофти, че по принцип самата пластмаса на телевизора там е с "хромна боя" и отразява като за световно, така че в крайна сметка залепването на черна изолираща лента свърши отлична работа. След повторен оглед и проба на всички копчета от ДУ все още не откривам такова за промяна на мащаба на картината и е малко куцо, че при гледане на телевизия човек трябва да губи време да ровичка из какви ли не менюта, само за да смени една толкова необходима настройка, която поначало би трябвало да е лесно достъпна с едно натискане. Иначе за маженето на панелите - пробвах в магазините и най-скъпите модели за целта, но и те си мажат. Явно 100 Херца при телевизорите не са гаранция за донякъде по-отчетлива картина, но това, така или иначе, не ми от първостепенно значение. Ето ги и самите настройки, до които аз достигнах като най-удобни според моите предпочитания:

    Включил съм сигнала към HDMI 2 (HDMI 1 и HDMI 4 не дават пълен достъп до HDR и 60 Херца 4:4:4 при 4К)

    Копче "Home" > Настройки > Външни ходове > Формат на HDMI сигнала > Подобрен формат

    После се превключва на входния сигнал (нагласил съм си копче "TV" да ме отвежда на сигнала от HDMI 2)

    Копче "Action menu" > Картина (внимавайте да не натиснете по погрешка там "Режим футбол на живо")

    Режим на картината: Графика
    Автом. режим на картината: Изкл.
    Яркост: Мин. (за гледане на телевизия това може да се промени на нещо по-ярко)
    Цветност: 50
    Светлинен сензор: Вкл. (привечер намалява яркостта)

    Допълнителни настройки:

    Яркост:
    > Яркост: Мин.
    > Контраст: 70 (за да не ми пържи очите при работа с бели чертежи, иначе стойности около 90-100 са добре за гледане на телевизия)
    > Гама: 0
    > Ниво на черното: 50
    > Регулиране на черното: Изкл.
    > Допълнително усилване на констраста: Изкл.

    Цветност:
    > Цветност: 50 (някои кабеларки са леко безцветни и стойности около 55-60 оправят проблема)
    > Нюанс: 0
    > Цветна температура: Неутрална (ползвам програмата f.lux, иначе без нея бих избрал "Топла" или "Експерт 1")
    > Допълнителна цветна температура: (нищо не съм пипал там, защото разлика на око не се усеща и си трябва специализиран уред)
    > Живи цветове: Изкл.

    Чистота:
    > Острота: 50 (само така всеки пиксел се вижда 1:1 спрямо това, което е подадено като сигнал)
    > Реално усещане: Изкл.
    (няколкото настройки под това са недостъпни)

    Движение:
    > Motionflow: Изкл.
    (няколкото настройки под това са недостъпни)

    Видео опции:
    > HDR режим: Изкл.
    > HDMI видео обхват: Ограничен
    > Цветно пространство: sRGB/BT.709

    - - - - - - - - - -

    Ето и изготвеното от мен изображение, което вчера забравих да кача на предишната страница. Преливката при него трябва да е плавна, само ако картината ви е настроена плавно. За сравнение, при режим "Спорт" розовото в средата рязко губи своите полутонове и се появява отчетлива граница около него, сякаш е Слънце. За съжаление, телевизорите на Сони не разчитат изображения с беззагубен формат PNG, затова се наложи в магазините да пробвам картината с JPG, който дори при 100% качество не успява да предложи пълноценни преливки, но все пак и това върши работа. Идеалният вариант е да си носите лаптоп с HDMI или да прехвърлите картината от телефона си към телевизора посредством Wi-Fi.

    PNG: http://i.imgur.com/7HR11cO.png
    JPG: http://i.imgur.com/ZBriBvO.jpg

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #17

    Отговор: 108 см/42,3" ТВ Sony без ШИМ, със 100-херцов панел

    Успях да изкарам 100 Херца от телевизора, като за целта трябваше от панела на nVidia да избера "Custom resolution" и оттам да избера честота на опресняване по мой вкус. Сега вече картината не маже така при резки движения, както се случваше преди на 60 Херца, макар че разликата при 100 Херца така на око не се усеща като 40% подобрение. Използвам кабел HDMI 1,3. Ето какво показва пробата с НЛО-то: http://i.imgur.com/OLKLZP1.png

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    42
    #18

    Отговор: 108 см/42,3" ТВ Sony без ШИМ, със 100-херцов панел

    А някакъв подобен телевизор, но с Direct LED и IPS да препоръчате ?

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #19

    Отговор: 108 см/42,3" ТВ Sony без ШИМ, със 100-херцов панел

    За теб винаги - Телевизор !

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    625
    #20

    Отговор: 108 см/42,3" ТВ Sony без ШИМ, със 100-херцов панел

    botev4o ,беше пускал едни тестови картинки в темата за калибрацията но за съжаление са изгубени - може ли пак да ги постнеш да си настроя телевизора ?

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #21

    Отговор: 108 см/42,3" ТВ Sony без ШИМ, със 100-херцов панел

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    botev4o ,беше пускал едни тестови картинки в темата за калибрацията но за съжаление са изгубени - може ли пак да ги постнеш да си настроя телевизора ?
    Хммм, ей сега ще погледна къде са. По принцип не съм ги местил оттам, където ги бях качил, но знае ли човек... Ето тук изображението, което според мен е най-подходящо за преценка доколко цветовете са правилно настроени. Ако това е така, тогава преходът трябва да е плавен, без рязко изменение. За предпочитане е да се ползва PNG, но поне моят телевизор Сони не го чете, затова трябва да се преобразуват в JPG, макар че така ще са с малко по-лошо качество.

    http://i.imgur.com/5r9oIng.png
    http://i.imgur.com/7HR11cO.png
    http://i.imgur.com/vjLKDzp.png
    http://i.imgur.com/C2LfY3o.png
    http://i.imgur.com/cxwPQ7d.jpg
    http://i.imgur.com/5ZBXniU.png
    Този пост е редактиран от botev4o; 09-03-17 в 02:08.

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #22

    Отговор: 108 см/42,3" ТВ Sony без ШИМ, със 100-херцов панел

    Полезна тема! Малцина успяха да пригодят 4к ТВ за монитор, напук на папагалстващите С какво видео го подкара, сколко рам, DP кабел дължина, версия?
    Ако плеснеш и едно фото на готовия сетъп с едно разпънато Рино (предполагам )...
    botev4o одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    625
    #23

    Отговор: 108 см/42,3" ТВ Sony без ШИМ, със 100-херцов панел

    благодаря!
    и моя телевизор не дружи с .png

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #24

    Отговор: 108 см/42,3" ТВ Sony без ШИМ, със 100-херцов панел

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID Виж публикацията
    Полезна тема! Малцина успяха да пригодят 4к ТВ за монитор, напук на папагалстващите С какво видео го подкара, сколко рам, DP кабел дължина, версия?
    Ако плеснеш и едно фото на готовия сетъп с едно разпънато Рино (предполагам )...
    Видео картата е скромен Gigabyte G1 Gaming GTX 960 с 2 ГБ видео памет, 12 ГБ системна памет, Intel Core i5 4460 и SSD Samsung 850 Evo 250 МБ, но за мое учудване, под 4K Носорогът почти не бави повече спрямо 1080p. Все пак си останах с втория режим, тъй като иконките са твърде ситни при 4К. А и заради пустите два пъти повече пиксели, Windows не може да ми предложи същото усещане като при 1080p дори при нагласена крайна скорост на движение на мишката. Бавно ми е. Ще видим Носорог 6 какво ще предложи в това отношение - четох, че щели да предложат собствена настройка за скоростта на мишока, за да не се ограничава тя от настройките на Windows. Общо-взето, това Сони го взех само и единствено заради липсата на ШИМ. Доскоро ползвах един Панасоник с по-големи ъгли на видимост, обаче с ШИМ, който при работа на бял фон (чертежи) ми режеше очите и затова реших да го заменя със Сонито.
    XIIID и iveto харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. SONY KDL-40U2000 LCD панел
    От kiril123 във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 21-06-11, 17:09
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-09-10, 07:26
  3. RE: "Милиарди спрени ..."
    От stfn във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 21-07-08, 12:29
  4. Култовата игра "Max Payne" ще излиза на филм
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 16-07-08, 14:03
  5. Дими от "Сленг" Загина
    От Mr.TECHNO във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 02-07-08, 07:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе