Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54
Like Tree7Одобрявам

впечатления и въпроси за 55Х8507С

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #31

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Линк !

    ............ They indicate that users of the 4K Blu-ray discs will basically be given a choice between watching movies in 4K at 2D settings or getting to enjoy 3D in the movies it’s available for only at Full HD resolution. This still isn’t a bad compromise but it’s a far cry from the full UHD immersion that a lot of 4K TVs are designed for given their own internal 3DTV capabilities and even the inclusion of 3D glasses with some models. .............

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    626
    #32

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Sony X850C Review (XBR55X850C, XBR65X850C, XBR75X850C) интересно че тук го дават да работи с 4к/60 Hz - или това е друг модел

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #33

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    3D-то е само за 1080р сигнали .

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    626
    #34

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    къде мога да видя достоверна информация какви честоти и резолюции ми държи телевизора?

  6. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #35

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    къде мога да видя достоверна информация какви честоти и резолюции ми държи телевизора?
    Пробвай тук:54.6" Sony KD-55X8509C - Specifications

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    626
    #36

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    няма такова инфо

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #37

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    В HELP-а на самият телевизор нямаше ли ги описани , че вече не помня пък не съм пред него?

    https://www.sony.bg/electronics/tele...specifications

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    626
    #38

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    снощи телевизора много ме ядоса - настроих си таймера за запис на един филм и като започна записа (бях в текущия момент на друга програма) ми изписа че услугата е с променена честота или не е налична (или е нещо от този сорт). най-лошото е че този надпис ми го даде И на програмата която записвам в момента, та трябваше да гледам филма от записа - на предишната ми плазма никога не съм имал подобни проблеми - явно Панасоник са си по-добрата фирма за правене на телевизори от Сони
    Този пост е редактиран от apmil4ev; 20-03-17 в 12:11.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #39

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Тая простотия се появи след последния ъпдейт,преди това си беше наред...а много преди предпоследния даже ,можеше да се превключват всички програми по време на запис...сега май може да се гледа само Канал1...така че като при всеки ъпдейт,едно оправят,друго развалят
    Аз съм на Близу.....при другите незнам как е..и дали има значение на кой оператор си?...
    А,и още нещо...ей така както си гледам телевизия...телевизора сам се рестартира...вече 2 пъти от както е с Андроид 6 ...преди никога не го е правил..
    Този пост е редактиран от iveto; 20-03-17 в 17:04.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    626
    #40

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    досега винаги ми е показвал програмата, която записвам. не е само канал 1 - има и още 2или 3 програми които се показват. аз също съм на Близу

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #41

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Това със записа и гледането на друг канал има нужда от малко теория - цифровите канали са разпределени на пакети/транспондери. Когато пуснете някой канал от определен транспондер тунера приема сигнала от целия транспондер, поради тази причина докато записвате един канал, можете да гледате другите канали от същия транспондер. Колко са каналите в един транспондер ? Зависи от обема(битрейта) на канала, ако канала е хд то битрейта е висок и съответно в един транспондер се събират по-малко канали. Какви биват транспондерите - в практиката най-често се използват 64 и 256 QAM , съответно 38 и 50 мегабита. Връщам се на въпроса - Колко канала се събират в един транспондер? ХД канал в кабеларка - 8-12 мегабита , СД канал в кабеларка 2-6 мегабита. Тоест на 64 qam транспондер могат да се съберат до 8-10 сд канала без проблем, но не повече от 4 хд канала. Разбира се, всичко това е общо казано, без да се обвързвам с който и да е оператор и конкретен канал или транспондер. Та за това, ако БНТ 1 е ХД , най-вероятно има още 1-2 канала освен него, които можете да гледате. Ако е СД, то достъпните канали ще са повече.
    Горното важи само за телевизори с един тунер. Телевизори с два тунера нямат ограничението да се гледа канал от същия транспондер при запис.
    Обаче има и друга уловка - ако каналите са заключени, то трябва модула/картата да дават възможност за отключване на повече от един канал, без значение дали е от един и същи или от различен транспондер. Ако модула не разрешава отключване на повече от един канал, то няма и да можете да гледате втори докато записвате, тъй като модула е зает да отключва първия. Това важи за всички телевизори, без значение дали са с един или два тунера.
    hristoslav2, svetlio1, Frogst и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    626
    #42

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    този телевизор се води с двоен тунер каквото и да значи това - дали защото има и S2/T2 или наистина могат да се гледат/приемат две програми едновременно(доколкото разбирам модела изпълнява и двете условия) но има само един слот за карта затова като втора програма приема само незаключена такава . скоро ще извадя камодула и ще проверя колко са свободните програми на близу

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #43

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    След като телевизора е с twin тунер, това означава, че има възможност едновременно да се гледат два канала от различни транспондери. Относно отключването на два канала - картата и модула имат ограничение на брой канали за отключване едновременно, като това няма отношение към броя на тунерите. Ограничението бива хардуерно - според максималния брой заключени елементарни потоци(аудио,видео,субитри) , които трябва да се отключат или софтуерно - според ограничението зададено от оператора. Има професионални модули, които могат да отключат по 8 и дори 12 канала едновременно, но това трябва да е позволено от оператора. В същото време, крайно-клиентските бюджетни модули са ограничени да отключват по един канал.
    hristoslav2 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    626
    #44

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    имам проблем с управлението на ресивъра ми Kenwood KRF-V9300D от телевизора. и преди ми го беше направил този номер но тогава не бях сигурен дали аз не бях разбъзикал настройките. но сега настройките съм ги заключил и пак се появи
    проблема е следния: при регулиране на усилването ми изчезна индикацията на екрана за това колко е текущото състояние на volume-то, а самото регулиране е ограничено в рамките на 15dB - примерно от -38dB до -23dB. с дистанционното на ресивъра мога да регулирам колкото си искам но от телевизора обхвата е само в рамките на 15dB.
    настройката на управлението по hdmi е нагласена и е заключена против промяна и съм сигурен че не е променяна - явно става нещо с командването от самия телевизор. не мога да кажа със сигурност точно кога се развали, но сега отскоро вече започна много да ме дразни и затова питам за мнения и евентуално решение. всичко по менютата съм изръчкал но опция за ограничаване пределите на регулировка нямам в настройките
    командването на ресивъра е по hdmi, а сигнала се предава по оптика тъй като нямам опция в кенууда за обратно предаване (ACR май беше )по hdmi - то

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #45

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Цитат Първоначално публикувано от TUISTERa Виж публикацията
    ...В същото време, крайно-клиентските бюджетни модули са ограничени да отключват по един канал.
    Поради горе описаното, когато търсите телевизор с двоен тунер с цел да записвате една програма, докато гледате друга, проверете дали има два CAM слота за модели с карта.
    Защото, само така може да си гарантирате успех в операцията....

    Това изключва всички телевизори - LG, Sony, Samsung, Sharp, Toshiba, Vestel(Telefunken, Finlux, Hitachi, JVC, Grundig, Orion, Horizon...), Xiaomi, TCL(Thomson), Skyworth, Hisense,

    Марките, чиито флагмански и някои от средният клас модели имат по два слота са: Panasonic, Philips, Loewe,

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси за CX-919
    От zumitaka във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-15, 20:04
  2. въпроси за сат. ТВ
    От zorbata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 25-05-11, 13:16
  3. Отговори: 5
    Последно: 19-03-08, 13:53
  4. TV RIP въпроси
    От nniki във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 04-09-05, 23:00
  5. Въпроси - CPU
    От DarkRose във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 20-08-05, 21:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе