Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 54
Like Tree7Одобрявам

впечатления и въпроси за 55Х8507С

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #16

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    така беше на панасоника и това беше първото, което пробвах

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #17

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С


  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #18

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    TIME SHIFT дотолкова е станала естествена функция за мен, че никога не съм си и помислял че все още ще има телевизори, които да не я поддържат . вече сме 2017 г. !!!

    п.п. за възпроизвеждане на записа от заключена програма се изисква пин

    - - - - - - - - - -

    Друг много дразнещ ефект е когато включиш на програмния гайд - изписва се екрана с програмите по канали и след 2 сек. изгасва за секунда и пак се появява вече с вървящата текуща програма на заден полупрозрачен план. тази "екстра" предизвиква отвратителен стробоскопичен ефект (особенно в затъмнена стая и с толкова голям като площ екран от сравнително близко разстояние) , който ти вади направо очите. не знам може ли да се изключи по някакъв начин показването на текущата програма, но полза от това показване няма никакъв защото трудно се различава какво се случва с действието като е такова полупрозрачно, а негативното впечатление е налице.
    За да се види, че не съм хейтърски настроен мога да похваля Сони за цветовата диференциация на вида на предаванията - филмите са оцветени с лилаво, спорта е в синьо, а новини и публицистика са в черно(то вярно че само за убийства и жертви се говори по тия новини). тук обаче виждам коректното поведение на кабелния оператор да си маркира подходящо програмите - не вярвам от интернет телевизора сам да определя кое предаване какво е

    пробвах също и PAP - на хартия звучи интересно, но е практически неползваемо, освен в някои редки специфични случаи
    Този пост е редактиран от apmil4ev; 21-02-17 в 11:07.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    78
    #19

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Ъпдейтни си фирмуера : https://www.sony.bg/support/bg/product/KD-55X8505C
    Това с премигването е фикснато, но имай предвид, че след ъпдейта или трябва да направиш връщане на заводски настройки или да изтриеш кеша и рестартираш :
    Settings>TV>Storage & reset>Internal Storage>Cached Data>Clear Cached Data c

    Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #20

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    ъпдейтнах го
    сега с новия андроид как да си прехвърля каналите на флашка , да си ресетна телевизора и пак да си върна подредбата на каналите?

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    154
    #21

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Настройки- настройка на каналите- цифрова настройка-техническа нястройка-прехвърляне на списък с програми и избираш експорт за да ги качиш на флашката след това за да ги качиш на телевизора по същия начин само че избираш импорт.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #22

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    точно този пункт от менюто не ми е активно

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    154
    #23

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Остави само флашката в телевизора и извади всичко друго от usb портовете ако имаш

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #24

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    ами другото на usb е диска ми за рекордера - той си е форматиран за телевизора

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    154
    #25

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Извади го и менюто трябва да стане активно

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #26

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    извадих го - стана
    ресетнах
    над 10мин. екрана беше тъмен. рестартира се и сега 15мин стои една сива картинка и ми пее приспивна музика- това нормално ли е?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    154
    #27

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Трябва да ти се появи менюто за начална настройка

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #28

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    една неприятна особеност на рекордера - когато се гледа записа и превърташ напред превъртането става с много голяма скорост и трудно се проследява записа- примерно 2 или 3 пъти по-бързо отколкото беше при Панасоника ми. Дали има начин да се настрои на по-ниска скорост отнякъде?

  17. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #29

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Според мен не е толкова бързо....има 3 степени..един път като се натисне за превъртане напред е съвсем прилично..втори път също става,третия,верно е бързо.......зависи какво си записъл,ако искаш да четеш субтитри по време на превъртане...трудна работа...аз записвам предимно дублирани предавания и съм ОК...

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #30

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    аз продължавам с разучаването на телевизора
    сдобих се за временно ползване с един андроидски плеар и с негова помощ гледам руски поточни предавания от нета - над 600 програми, като има и няколко 3D. та с помощта на този андроид разбрах, че моя телевизор не може да включи 3D режим когато резолюцията е 4К - пише че тази функция не е възможна. някой да има информация дали е така? може проблема да е в честотата на кадрите при 4к - лично изпробвано повече от 30 кадъра не разпознава (почва да тъче едни черги като на старите анаогови телевизори)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси за CX-919
    От zumitaka във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-15, 20:04
  2. въпроси за сат. ТВ
    От zorbata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 25-05-11, 13:16
  3. Отговори: 5
    Последно: 19-03-08, 13:53
  4. TV RIP въпроси
    От nniki във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 04-09-05, 23:00
  5. Въпроси - CPU
    От DarkRose във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 20-08-05, 21:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе