Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 54
Like Tree7Одобрявам

впечатления и въпроси за 55Х8507С

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #1

    впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    последен въпрос , който ме терзае преди покупката : KD-55XD8577SAEP или KD-55X8507CSAEP?
    последната бройка от ТМ на KD-55X8507CSAEP вече е в къщи

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #2

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    последната бройка от ТМ на KD-55X8507CSAEP вече е в къщи
    как е в сравнение със стария тв

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #3

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    всичко е по-зле с изключение на диагонала
    дистанционното няма подсветка в тъмното. но малкото тъч дистанционо е удобно
    имах активни очила за 3д на самсунг, които ползвах на плазмата но на сонито не стават - явно ще ги разкарвам
    предстои ми яко ръчкане по картината за да я наглася да ми е по вкуса, а ако някой знае хубави настройки да казва
    също не можах да влезна в сервизния режим за да му проверя часовете
    обновяването на фирмуера му отне поне 15мин, което ми се видя малко много
    Този пост е редактиран от apmil4ev; 18-02-17 в 20:03.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Кой модел са очилата , би трябвало да стават?

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #5

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    SSG-4100GB

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Би трябвало да стават ... виж дали ти е включен блутута на тв , че май по принцип е изключен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #7

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    най-вероятно батерията на очилата се е предала - ще пробвам с нова и ще докладвам
    друго което забелязах - наистина с тази матрица телевизора трябва да се гледа точно срещу екрана за да е изображението най-контрастно. и много ме мъчи автоматичния контраст - мога ли да го изключа по някакъв начин ?

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #8

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    най-вероятно батерията на очилата се е предала - ще пробвам с нова и ще докладвам
    друго което забелязах - наистина с тази матрица телевизора трябва да се гледа точно срещу екрана за да е изображението най-контрастно. и много ме мъчи автоматичния контраст - мога ли да го изключа по някакъв начин ?
    List of calibration settings for TVs - FlatpanelsHD

    Sony X850C LED TV Calibration Settings

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #9

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Пробвай тези настройки
    https://m.youtube.com/watch?feature=...;v=TPRx6_UjxUc

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #10

    впечатления и въпроси за 55Х8507С

    По стечение на обстоятелствата се наложи да премина от 42" плазма на панасоник към LCD. Порових се из форума и благодарение на няколко колеги и поради факта, че от много време (още откакто си разопаковах вначалото плазмата вкъщи ) исках доста по-голям диагонал от 42" се спрях на Сони 55Х8507С - за мой късмет взех последната неработила бройка от Техномаркет. За върл фен на плазмите ще се опитам да опиша впечатленията си от телевизора и да попитам за някои интересуващи ме въпроси. Вероятно темата е закъсняла с 1-2 години защото този модел вече не е актуален, но за мен си е чисто нов , а не намерих такава в този форум.
    Та за впечатленията ми :
    I. кое ми хареса:
    1. Най-важното, което се вижда и без да е включен телевизора - диагонала . телевизора съм си го монтирал в спалнята (знам че не е препоръчително, но само като си легна имам време да позапям някой филм) и го гледам от 2.5м . мога да кажа се сега вече се чувствам като в истинско кино.
    2. Качеството на картината на истинските 1080i програми - два дена се борих да докарам някакво доближаващо се до плазмената картина изображение с което съм свикнал и все нещо ме дразни. но снощи гледах с кеф по БТВ HD "последния ергенски запой" и направо се размах от картината. малко ми е по-ярка отколкото съм свикнал но детайлите бяха забележителни а като цяло усещането е, че на живо не мога да видя това което виждам на екрана . не знам дали искаше някакво разработване дисплея (9 часа работа по сервизното меню) но след филма се успокоих че съм направил добър избор
    3. Качеството на фотографиите, които щерките са щракали с айфоните си - без никаква обработка ги показваше като шедъоври. Е, обработените изглеждаха още по-добре . тъй като си падам малко по фотографията явно този дисплей ще ми е фаворита да показвам снимки на гостите вкъщи
    4. Наличието на USB 3.0 - много рових из сайтовете да разбера има ли такъв порт както при 55XD8577 между който се колебаех но никъде нямаше достоверна информация. добре, че се убедих на живо че го има. външния ми хард, който преди няколко години си купих специално за запис е с 3.0 така че ще се чувства в свои води.
    5. Още нещо което пробвах - вградения медия-плеяр. изтеглих си онзи клип с ATMOS кодировката - естествено нямаше звук, но при условия че пусках клипа през USB2.0 и нямаше никакво насичане съм много доволен. между другото този клип не можах да си го пусна на лаптопа ми, който е с по-стар модел i7 - ще ръчкам POT плеара да тръгва или ще го сменям. както и да е - преди имах специален комп с QUAD процесор и WINDOWS MEDIA CENTER специално за филми и фотографии които си плейвах на плазмата - сега вече ми е излишен и ще го махам - жена ми ще е много доволна
    6. Наличието на две дистанционни - всеки с жена ми си има свое, като аз си харесах малкото
    7. Подкарах си Continuum-а на WIN10 телефона ми с MIRACAST-a на телевизора. екстрата е малко спорна тъй като има някакъв лаг, но е все пак екстра

    II Кое не ми хареса:
    1. Доста време хвърлих да си наглася картината, но на SD каналите все нещо ме дразни .
    2. Има някакви обработки на изображението, които не мога да изключа - аз съм на BLIZOO и сигнала ми е много добър и всякакви подобрители не са ми необходими. преди на плазмата бях изключил всичко и картината трепеше, а с този телевизор забелязвам че има някои процеси които работят въпреки че съм изключил всичко що мога от менюто.
    3. Промяната на интензитета на подсветката - и това не можах да изключа. може на динамична картина да е добре, но менюта на черен екран са кошмар да се четат . знам че това е от принципа на работа на LCD, но ми е дразнещо.
    4. Управлението на телевизора - за мен е кошмарно в сравнение с панасоника. моите родители със сигурност няма да се оправят. аз ще трябва да свиквам някак
    5. Заключването на каналите - при панасоника след въвеждане на кода повече не го изисква до изключване на телевизора както на заключените канали така и на записите от такива . при сонито на всеки канал и вече като се върнеш на предишен, който си отключил иска въвеждане на пин . записах от канал, който после заключих - плейва си записа свободно. забравих да запиша след като заключих канала но и това ще пробвам.
    6. Нямам или не можах да стопирам предаване и да продължа гледането след малко - някъде се води таймшифтинг . имам регистриран HDD но тази функция не я открих, а ми е много полезна
    7. Дистанционно с подсветка - на предния ми телевизор свикнах с тази екстра и сега ми липсва.
    8.Андроида ми се пречка - има ли някаква възможност да го премахна от HOME менюто?

    забелязах, че дисплея изисква да го гледаш строго фронтално за да получиш максимално добра картина - аз в началото го гледах малко изотдолу както съм си легнал на леглото и картината на някои сцени изглеждаше малко като избеляла, та се наложи да го наклоня напред - явно ще се купува някаква стойка за стена с възможност за накланяне нагоре/надолу.
    предстои ми да изпробвам активните си очила след като им взема нова батерия и да дам отзиви и за 3Д-то .
    всякакви насоки и съвети са ми добре дошли
    svetlio1 и frodo харесват това.

  13. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #11

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    тъй като си падам малко по фотографията явно този дисплей ще ми е фаворита да показвам снимки на гостите вкъщи
    Явно на гостенките ще показваш снимки в спалнята.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #12

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    добро предположение
    за разлика от първата ми плазма която тежеше над 50кг това лед-че не ми е проблем да го пренеса в гостната

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #13

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    Това ми звучи малко нелепо - да разкарваш 55 инчов ТВ от стая в стая, но всеки "луд с номера си" в добрия смисъл на думата.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #14

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    ами не виждам смисъл да инвестирам в още един скъп телевизор, който ще се гледа от време на време
    според мен не е толкова важно как ще си провеждам тренировките , а качеството на картината
    някой да даде мнение за тайм шифтинга?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #15

    Отговор: впечатления и въпроси за 55Х8507С

    С бутона "пауза" не става ли?
    Освен това би трябвало да може да се "връща" назад до момента на превключване на гледания тв канал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси за CX-919
    От zumitaka във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-15, 20:04
  2. въпроси за сат. ТВ
    От zorbata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 25-05-11, 13:16
  3. Отговори: 5
    Последно: 19-03-08, 13:53
  4. TV RIP въпроси
    От nniki във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 04-09-05, 23:00
  5. Въпроси - CPU
    От DarkRose във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 20-08-05, 21:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе