Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с приложения Sony KDL40WE660

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #1

    Проблем с приложения Sony KDL40WE660

    Здравейте! Днес си смених рутера и ми се появи проблем с приложенията на телевизора. Установил съм wi-fi връзка с TV-то. Първоначално не искаше да зареди браузъра, после всички прилюжения, с изключение на едно-две за гледане на снимки. Изписва код за грешка 2123. Изчетох една камара неща в нета, пробвах да го изключа от захранването, да рефрешна интернет контент, да направя ръчна настройка на мрежа и т.н. - нищо не става. Телевизорът се свързва с нета, обаче доколкото разбирам не може да се свърже със сървърите си.
    Доставчик на интернет са ми Булсатком, като смених рутера им се обадих и правиха някакви дистанционни настройки. Не мога да разбера дали проблемът е в ТВ-то или в рутера. Какво да направя?
    Благодаря ви предварително и весело посрещане на новата година!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #2

    Отговор: Проблем с приложения Sony KDL40WE660

    Здравейте. Пробавйте това първо. Влезте в Настройки - Поддържа и натиснете "Инициализиране лична информация".
    Би трябвало да се реши проблема .

    Sent from my LM-G710 using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #3

    Отговор: Проблем с приложения Sony KDL40WE660

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T Виж публикацията
    Здравейте. Пробавйте това първо. Влезте в Настройки - Поддържа и натиснете "Инициализиране лична информация".
    Би трябвало да се реши проблема .

    Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    Ee, златен съвет! Натиснах го, изключих ТВ-то от захранването за няколко минути и стана. Благодаря!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #4

    Отговор: Проблем с приложения Sony KDL40WE660

    Радвам се, че се получи. Поздрави!

    Sent from my LM-G710 using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #5

    Отговор: Проблем с приложения Sony KDL40WE660

    А може ли малко помощ относно настройка на рутер. Сложих нов рутер препоръка на Булсатком в очакване да ни закачат Fusion TV. Междувременно се мъча да стриймвам през Wi Fi директно от Интернет на ТВ-то HD канали (примерно BNT HD). Въпреки новия рутер обаче от време на време насича (рутерът е в другата стая и е нормално сигурно). Някъде в темите четох за някакво конфигуриране на рутера, при което се отделя да кажем някакво количесто нет само за ТВ-то, за да не влиза в конфликт с други устройства, които ползват Wi-fi. (Сори, че така го обяснявам, не разбирам от мрежи). Въпросът ми е как може да стане това?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    43
    #6

    Отговор: Проблем с приложения Sony KDL40WE660

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitar Kostov Виж публикацията
    А може ли малко помощ относно настройка на рутер. Сложих нов рутер препоръка на Булсатком в очакване да ни закачат Fusion TV. Междувременно се мъча да стриймвам през Wi Fi директно от Интернет на ТВ-то HD канали (примерно BNT HD). Въпреки новия рутер обаче от време на време насича (рутерът е в другата стая и е нормално сигурно). Някъде в темите четох за някакво конфигуриране на рутера, при което се отделя да кажем някакво количесто нет само за ТВ-то, за да не влиза в конфликт с други устройства, които ползват Wi-fi. (Сори, че така го обяснявам, не разбирам от мрежи). Въпросът ми е как може да стане това?
    Здравей ,пробвай да си пуснеш отделен канал (SSID) на рутера само за твто ,ако подържа тази функция рутера де След като го настроиш сложи канала да работи на 5GHz ! Само незнам дали телевизора подържа 5 GHz ,мисля че в сервизното меню може да се провери .
    Този пост е редактиран от irakli; 02-01-19 в 09:21.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #7

    Отговор: Проблем с приложения Sony KDL40WE660

    Аз у дома бях така, само че от 5 ГХц минах на 2.4, защото на 5 беше страшна мъка да се гледа филм. НА 5 ГХц проникващата способност е много по-слаба и една стена рязко влошава сигнала. Ако на 2.4 ГХц изпитва проблеми, които са свързани с недостатъчна сила на сигнала и заради това да има насичания, то на 5 ГХц 99 % е сигурно, че направо ще умре съвсем.

    Все пак какъв е тоя рутер, марка, модел? Защо си го сменил? Ако е някакъв, даден от Булсат-а, обикновено такива рутери са доста примитивни и с много орязани настройки, не можеш почти нищо да пипнеш.

    А в момента, в който насича, някакво друго устройство ползва ли интернета? Да не би самият доставчик да ти предлага много ниска скорост?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #8

    Отговор: Проблем с приложения Sony KDL40WE660

    Значи рутерът е TP Link Archer C5. Не ми е даден от Булсата, а ми го препоръчаха, като си дадох заявката за Fusion и им казах, че съм със стар рутер (D-link, купуван 2012 година). Това за 5 GHz го гледах, но май ТВ-то не ги поддържа. С телефона се връзвам на 5ghz мрежа на рутера, но наистина сигналът е значително по-слаб, отколкото на 2.4 GHz. Нета ми е пак от Булсат 50 mbit оптика до дома, ужким е ОК, ама честно казано със стария доставчик без да е оптичен нета, свалях филми с по-голяма скорост...не знам дали е показателно. Други устройства вързани - телефон през wifi и настолен през кабел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Приложения за Android TV (инфо в първи пост)
    От vencifcl във форум Телевизори
    Отговори: 1426
    Последно: Вчера, 21:15
  2. Отговори: 0
    Последно: 21-11-17, 14:16
  3. Проблем с 16 bit приложения
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 10-01-05, 16:21
  4. Отговори: 2
    Последно: 22-07-04, 09:55
  5. Проблем с 3D приложения
    От PaSte AWay във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 29-07-03, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе