Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #1

    Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    Купих го миналата година,по препоръка на приятел,който работи в ДЕКОМ. Накратко доволен съм и си ми харесва.Но....След ъпдейта на андроида /свален с флашка от официалния саит/ стана мазало. Телевизора не включва/трябва да го изключа от от тока и включа/ и тогава тръгва. Вързан е с ресивър на СОНИ,преди като го включа всичко си тръгваше нормално,сега всичко тръгва,но няма звук. Трябва също да изключа и включа ресивъра и тогава се появява звука в колоните. Четох,че след ъпдейта трябва да се върнат фабричните настройки,да се изключи от тока за 15-20 минути и нещата се оправят/не знам дали е вярно/. И това направих,не ще...Четох и за някакъв твърд ресет /с комбинации от бутони,изключване включване и т.н./,но това ме е страх да го направя. И второ откакто съм го купил не мога да му настроя сателитния приемник да мести антената и да хваща поне два спътника.Помогнете,а?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #2

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    Направи му хард ресет, омазал си го нещо.
    Новия ъпдейт има проблем с звука и се очаква поправка.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #3

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    проблема със саундбара е ясен ,ще се оправи с последващ ъпгрейд

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #4

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    А можеш ли да ми помогнеш с хард ресета.....с някакъв линк...и не е ли опасно? То,че съм се омазал ми е ясно,ама не ми е за пръв път....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    98
    #5

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    Не барай нищо. Звукът сам ще дойде. И то когато не го очакваш. Аз имах същия проблем скоро.

    Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #6

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    ОК.А нещо за сателитната настройка?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #7

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    Самия тв. си написал в първия пост че не тръгва нормално, не само звука нали ?
    За звука пробвай като не тръгва да пуснеш звука на тв, при мен 2,3 пъти се случва и идва веднага по тоя начин на саундбара.
    Ето как да направиш хард ресет.
    https://www.youtube.com/watch?v=bDP_fY8CLQ4

    https://www.sony.com/electronics/sup...icles/00159487
    Този пост е редактиран от sony 1; 01-03-19 в 16:09.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #8

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    Момент...Нямам саундбар. Телевизора е вързан с ХДМА с ресивър СОНИ СТР-ДН 1010 и две тон колони ВЕГА. Преди като го включа с дистанционното,телевизора се включва,ресивъра също и в зависимост дали съм на кабелен оператор,ютуб или сателит звука се извежда автоматично. А сега не ще. След включването всичко тръгва,но от дистанционното на ресивъра,го изключвам,включвам и тогава се появява звука! А за хард ресета ме е малко страх. Да не го омажа още повече.

  11. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #9

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    Казвам ти го като пример да пробваш, никъде не съм казал че имаш саундбар !

    Като те е страх от хард ресета няма как да ти се помогне.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #10

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    Хард-ресета е изтриване на всички настройки и зануляване, все едно сега го вадиш от кашона. Представи си, че сега си го извадил и това е първото ти включване, правиш му първоначални настройки. Ще бъде само с вградените приложения, няма да имаш нито едно от досега инсталираните.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #11

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    И аз мисля, че си за хард ресет!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #12

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    Ще пробвам,пък каквото ще да става....И ще ви кажа!

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #13

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    Цитат Първоначално публикувано от zlpetrov Виж публикацията
    Ще пробвам,пък каквото ще да става....И ще ви кажа!
    Нищо няма стане,освен че една седмица след това ще си играеш с настройките...давай смело..

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #14

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    Вярно е,че нищо не стана....Упорито отказва да се включи. За това "СОНИ-то" което е в спалнята "Монолит дизайн" при майка ми,това от хола в спалнята,а аз във вторник бодро в "Деком-а" за ново! Благодаря!

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #15

    Отговор: Помощ за СОНИ 49ХЕ8005

    zlpetrov

    https://www.sony.bg/electronics/supp...icles/00206881
    Когато издава актуализации на фърмуера, Sony винаги следи внимателно изпълнението, за да гарантира, че нашите клиенти се наслаждават на гладко и задоволително изживяване.

    Установихме, че нашата най-нова актуализация на Android 8.0 Oreo понякога може да причини симптом на липса на звук от определени компактни тонколони, A/V приемници или системи за домашно кино, ако телевизорът е бил в режим на готовност за дълъг период от време. За съжаление, поради този потенциален проблем в свързаността, който възприемаме като неудобство за някои от нашите клиенти, ние решихме да отложим автоматичната актуализация на фърмуера на Android 8.0 Oreo (v6.5830).

    За клиенти, които вече са изтеглили актуализацията и в момента не могат да чуят звук през домашното аудио устройство, моля, посетете следната статия за нашите препоръчителни заобиколни решения.

    Въпреки това, за клиенти, които не притежават компактна тонколона, A/V приемник или система за домашно кино и биха искали да изживеят новите предложени функции и функционалности, актуализацията все още е налична за ръчно изтегляне на сайта за поддръжка.

    Забележка: Ако използвате някое от домашните аудио устройства, споменати по-горе, силно Ви препоръчваме да изчакате до следващата актуализация, която ще поправи този потенциален проблем.

    В момента нашите инженери внимателно проучват основната причина и нов фърмуер ще бъде издаден в близкото бъдеще, за да се разреши тази аномалия. За да останете информирани, моля, посещавайте тази страница редовно или я добавете към списъка с отметки.

    Благодарим Ви за Вашето разбиране и се извиняваме за каквито и да било неудобства.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сони 55XE8096 + саундбар Сони HT-SF200?
    От С.Мезинов във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-19, 20:53
  2. Саундбар Сони спря да работи с ТВ Сони
    От Fungus във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 22-09-18, 18:26
  3. Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони
    От PFT във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 08-02-18, 21:41
  4. Панасоник или Сони?
    От joro94 във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-01-15, 23:52
  5. Проблем с драйвери на Сони Вайо, моля за помощ
    От luv4eto във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 06-05-11, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе