Страница 23 от 25 ПърваПърва ... 132122232425 ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 370
Like Tree60Одобрявам

XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #331

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Първо преди всичко друго отвори и почисти, аз съм с оригиналните батерии още. Имам налудничаво питане, много ми хареса премиум дистанционното на серията XG, новите(XH) даже и светят. Има ли начин ако намеря такова дистанционно да го ползвам за моя тв или няма шанс?
    Този пост е редактиран от Martin_vn; 29-01-20 в 15:44.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #332

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Отворих го, за съжаление без промяна - всичко изглежда ок, няма пукнати места по платката, с просто око не се вижда и някъде писти да са прекъснати. Дистанционното си работи без проблем, въпросът е, че IR-то по някаква причина постоянно работи. Изключвам блутута, репаирвам и пак никаква промяна. Да кажеш, че чака отсрещен сигнал ама дистанционното в IR часта си би трябвало да е еднопосочно. Вече като се активира блутута е друга работа. Явно ще търся ново. Имам гаранция 5 години, но след като го отворих (и си личи) нямам как да я ползвам.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #333

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    След толкова падания нещо е дефектирало. Дай го във сервиза може и да е нещо елементарно и да го поправят.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #334

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    гаранцията на дистанционните е мисля 6 месеца и не важи общата за телевизора.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #335

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    За съжаление си 100% прав за Sony. За аудио слушалки, джойстици и др. такива също.
    Трябва да проверя гаранционните условия при другите марки дали и те не са се изхитрили.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #336

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Не е само при Сони - дистанционното го водят един вид консуматив...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #337

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Samsung въобще не покрива гаранцията на аксесоарите. Дистанционното го водят аксесоар, не консуматив.
    Както при автомобилите съединителят и спирачните дискове и накладки.
    Не ми се рови да видя за LG, а не излиза в нета.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #338
    Цитат Първоначално публикувано от Martin_vn Виж публикацията
    Първо преди всичко друго отвори и почисти, аз съм с оригиналните батерии още. Имам налудничаво питане, много ми хареса премиум дистанционното на серията XG, новите(XH) даже и светят. Има ли начин ако намеря такова дистанционно да го ползвам за моя тв или няма шанс?
    Опитах да проуча този въпрос, но по сайтове и мануали си го дават, че е само за 2019, но това е нормално. Най-добрия вариант е да се примолиш в някой магазин да пробват. Аз лично не виждам причина да не работи. Дори и блутут частта не би била проблем, надали сменят кодовоте и софтуера редовно.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Samsung въобще не покрива гаранцията на аксесоарите. Дистанционното го водят аксесоар, не консуматив.
    Както при автомобилите съединителят и спирачните дискове и накладки.
    Не ми се рови да видя за LG, а не излиза в нета.
    Разрових се и намерих повече информация по темата. Прилагам два линка:

    1. Не много конкретна информация от Сони, която навежда на мисълта, че не би трябвало да има проблеми с което и да е дистанционно - https://www.sony.co.uk/electronics/s...icles/00120447
    2. Проба на G дистанционно на F модел - след блутут паиринг има проблеми с някои бутони, без BT всичко работи: https://community.sony.co.uk/t5/andr...v/td-p/2629426

    Струва ми се доста странно да има такива проблеми, но... това е положението. Иначе TX600 дистанционото го има за 41+6 евро.

    https://www.remote-control-world.eu/...control-p-8777

    EDIT: Поръчах си TX600
    Този пост е редактиран от Dreamer; 04-02-20 в 17:38.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    24
    #339

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Здравейте! От известно време ми прави впечатление, че гледайки филми през свързан лаптоп или външен хард, картината на телевизора ми насича леко. На самия лаптоп си върви ок или поне не ми прави такова впечатление като на тв. Не съм правил някакви допълнителни настройки. Мислех, че може да е от формат на видео файла, но същият съм го пускал преди това и не е имало насичащия ефект. На какво може да се дължи?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    10
    #340

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Здравейте. От няколко месеца се радвам на SONY модел 55XF9005. Много съм доволен, но имам проблем с функцията СЕС по HDMI. При този модел настройката е през менюто на BRAVIA SYNC. Ползвам приемник на Булсатком. При първоначално включване на приемника и ТВ-то всичко действа коректно. Но така е само до определено време. Не повече от половин час. След това нещо се превключва и функцията не действа /при изкл. на приемника ТВ-то остава включено/. Когато действа функцията мога с дистанционното на ТВ-то да управлявам приемника. Но след като отпадне действието на тази функция това е невъзможно и не може да се активира преди да се изключат и отново да се включат приемникът и ТВ-то. Когато всичко действа в меню HDMI входове се вижда в отделно поле "player Bulsatcom". След това изчезва. Може ли някой да коментира каква може да е причината?

  13. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #341

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Това е от скапаните приемници на Булсатком, няма оправяне..

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    10
    #342

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Това е от скапаните приемници на Булсатком, няма оправяне..
    Може и от софтуера на Булсатком да е, но в същото време ползвам същия приемник на ТВ-то в кухнята, който е SAMSUNG 32инча SMART от серията с по-нисък клас от 2017г. и там няма такива проблеми. Исках да знам, друг дали се е сблъсквал с такъв проблем и ако има някой идея може ли нещо да се предприеме.

  16. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #343

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Ами аз го имам същия проблем и затова ти казвам, че е от приемниците на БСК. В същото време нямам проблеми с андроид ТВ бокс. Плюс това във форума на БСК нееднократно е обсъждан проблема и общото мнение е, че приемниците са боклук.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    38
    #344

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Здравейте. Може ли малко разяснения относно активиране на функцията СЕС по HDMI на Sony XF8596.Ползвам приемник Vivacom.Направих опит през менюто Bravia sync,но без краен резултат.Каква може да е причината?

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #345

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от emog Виж публикацията
    Ползвам приемник Vivacom.
    Ми сам си си отговорил...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хубав бойлер 500-600 лв
    От ilhanbg във форум Бяла техника
    Отговори: 30
    Последно: 27-01-17, 00:12
  2. хубав нож
    От ops5 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 47
    Последно: 09-03-15, 22:36
  3. Хубав 40'-42' LCD TV до 1000 лв.?
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-11, 15:39
  4. Нов хубав GSM до 50 лв.?
    От soon във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 11-08-11, 23:47
  5. Хубав хотел
    От mike_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-04, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе