Страница 44 от 108 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1618
Like Tree308Одобрявам

SONY телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #646

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Добре е, в началото (разбирай преди 5-6 години) си беше мъка.
    podredko одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #647

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Sony XR-65A90J review
    https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1618550077
    Sony популяризира Bravia Core като „UHD BD еквивалентно качество“ и „най-високо качество на поточно предаване на картината“, с битрейт до 80 Mb / s за 4K HDR10 стрийминг и DTS аудио. Ако прочетете дребния шрифт, той казва, че 80 Mb / s битрейт изисква интернет връзка от 115 Mb / s или минимум 40 Mb / s интернет, за да активирате превключвателя „IMAX Enhanced“ от приложението. Без този активиран превключвател не получавате повече от 20 Mb / s битрейт.

    Най-стабилната връзка за стрийминг е кабелна Ethernet, но по ирония на съдбата Sony е оборудвала своя водещ A90J телевизор с мрежова карта, която достига максимална скорост от 100 Mb / s Ethernet. Ако искате да отключите 80 Mb / s, което изисква по-високи мрежови скорости, ще бъдете принудени да използвате WiFi връзката на телевизора. За съжаление успяхме да достигнем максимум 90 Mb / s чрез WiFi и 94 Mb / s чрез Ethernet, което не е достатъчно, за да свали най-високото качество на поточно видео на Sony. Другите ни устройства в същата мрежа не са имали проблеми да надвишават 200 Mb / s на WiFi (на 5 GHz точка за достъп Ubiquiti) и са близо до максимума от 1 Gb / s на връзката в Ethernet, така че е малко загрижено, че хардуерът на Sony изглежда за да попречите на потребителите да получат пълното IMAX Enhanced поточно изживяване.

    Странно е също, че Bravia Core е ограничен до HDR10 и DTS, за разлика от Dolby Vision и по-важното Dolby Atmos. Все още е по-странен фактът, че телевизорите на Sony не поддържат DTS: X и поради това Bravia Core е ограничен до DTS 5.1. DTS: X първоначално беше популяризиран като един от стълбовете на „IMAX Enhanced“. Въпреки стабилната ни връзка от 100 Mb / s от телевизора, не успяхме да получим потока над 60 Mb / s битрейт (което се съчетава с необходимите режийни разходи) и по-често се движеше около по-разочароващ битрейт от 30 Mb / s. Качеството на последното все още отговаря на най-доброто стрийминг там и в сравнение с iTunes и Google Play стрийминг, Bravia Core предлага най-доброто качество на картината от визуална проверка (въз основа на обсъдените по-горе условия). Все още липсата на обектно-базирано аудио като Dolby Atmos или DTS:
    Много странно е, че процесорите на MediaTek поддържат гигабитова връзка, а производителите на телевизори софтуерно я спъват...явно процесорите имат проблем с производителността и изпълнението на няколко задачи едновременно.



    Sony XR-55A90J review
    https://tweakers.net/reviews/8840/so...en-geluid.html









    Sound





    HDR
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-07-21 в 11:36.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #648

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте, закупих си Sony 55XH9505 втора ръка и ме интересува как мога да разбера телевизорът на колко часови цикъл е до момента? В някаква настройка ли се влиза и как ? По какъв начин?

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #649

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Имайте предвид , че освен краката и цената / както винаги/ основната разлика между моделите 2020 и 2021 е друг процесор и подобряване на звука. Мисля , че освен козметиката и парите, едва ли си струва да се набият 500 кнта за 9 серия и 700 за оледа.

  6. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #650

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Glen Виж публикацията
    Здравейте, закупих си Sony 55XH9505 втора ръка и ме интересува как мога да разбера телевизорът на колко часови цикъл е до момента? В някаква настройка ли се влиза и как ? По какъв начин?
    Тук е обяснено как да видиш колко часа е работил https://www.reddit.com/r/bravia/comm...r_usage_hours/("дисплей" е копчето, което е под 7)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #651

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте, на 55XH9505 ми светва жълт диод в ляво от логото. Периодично се включва и изключва без да се правят промени. За какво служи и как да го изключа ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #652

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Сигнал за грешка. Влез в часовника смени 24/12 часа и ще се оправи. Някъв бъг е...

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #653

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Този диод светва при ползване на гугъл асистента.Маха се както е написано по-горе:настройки,предпочитания за устройството,дата и час.Сменя се формата на часовника 12ч/24ч. и угасва.Не пречи на нищо,но дразни.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #654

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)


    1) Better suppression of near-black chrominance overshoot
    2) Brighter & better preservation of HDR specular highlights
    3) More impactful and accurate TV-led Dolby Vision
    4) Better upscaling
    5) Less prone to image retention
    6) More granular [Film Mode] control, reducing microstutter in broadcast programmes with mixed edits
    7) Less dynamic tone-mapping intrusion
    8) Slightly better bright-room performance
    9) Two 48Gbps HDMI 2.1 ports
    10) Better sound quality.

    This is the biggest leap we've seen from one year to the next in terms of OLED performance from a manufacturer, hence "substantial upgrade".

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #655

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Ще трябва до 2 седмици да закупя нов тв. Спрял съм се на 65XH9505. Виждам, че в xtreme.bg и bros.bg e с 200 лева надолу спрямо технополиса и други вериги. Може ли да се рискува с един от тези два? Другата седмица дали ще има някакви промота по техноверигите?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #656

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Гледам, че често купуват от extreme. Аз не бих пазарувал. Четох, че брос е гаражен магазин, дано не се налага до гаранция да се стига. Официалния сервиз на Сони не знам, ще признае ли изобщо покупка от тези магазини. Ти си прецени заслужава ли си 200 кинта разлика.
    Не че на един приятел не му изгоря сонито преди 1 2 години и от сервиза му казаха, че имало проблем с енергото на неговата улица и му отказаха гаранционен ремонт... Няколко бона му заминаха в кофата. Изобщо да не се стига до гаранции, че е зле положението в България, всички се правят на ударени и гледат да прецакат потребителя!

    Sent from my Note10+ using Tapatalk
    oldgraf и Firenze69 харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    53
    #657

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Аз от extreme съм много доволен. Супер коректни. Телевизорът ми имаше дефект, взеха го след 14-те дни за връщане (някъде месец беше минал), смятаха ми 30те дни от след като стигне до склада им, не след като отиде в сервиза и ми върнаха всичките пари + доставката, нямаше преструвки че са го оправили и мотане и тн.

  16. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #658

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    .......
    Цитат Първоначално публикувано от Neuromancer23 Виж публикацията
    ....
    Човека пита за xtreme.bg, а имам чувството, че вие говорите за extreme digital. Уточнявайте ги тези неща за да не стават грешки.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #659

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Да, не знаех за тези bg. Моя грешка. Нямам информация за тях.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #660

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    От edigital.bg съм пазарувал Sony 49XE8005 преди точно 3 години и разни други по-дребни неща, засега няма проблеми. Но не ми се е налагало да ползвам гаранция все още.
    По-горе наистина питах за друг сайт

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 108 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1213
    Последно: 21-04-24, 19:30
  2. LG телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 1035
    Последно: 21-04-24, 15:05
  3. Отговори: 117
    Последно: 11-06-21, 23:44
  4. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 06:21
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе