Страница 59 от 108 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1614
Like Tree305Одобрявам

SONY телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #871

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Fritzbon Виж публикацията
    Здравейте,

    Имам въпроси относно Google TV. Насочил съм се да си взема 43" X85J.
    Искам да попитам дали с Google TV, както при Android TV, може да се ползва SMB ?
    Защото прочетох в интернет, че VLC Player няма ъпдейт за Google TV. Дали с останалите плеъйри е така? И щом няма ъпдейт, как ще се пускат филмите през SMB ?
    Възможно ли е с Google TV да са прекратили функцията SMB


    Извинявам се, ако въпорса ми не е за тук, но не ми се правеше нова тема.
    НЯМА такова нещо, ползвам VLC, NOVA и KODI за гледане през SMB включително и от PC с Windows 10, където SMB версия 1 е забранена.
    Fritzbon одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    53
    #872

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Като спреш X-tend dynamic range просто потъмнява за миг и яркостта си се вдига. Поне при мен е така. Нямам проблем с hdr филмите. Всички са достатъчно ярки. Много зависи и самият филм как е правен. Ако ти е средна яркост 200 cd/m2 филма, няма да е толкова ярък. Забелязах това защото някои филми са значително по-ярки от други. За блурей филми гледани през коди от хдд говоря.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk
    Ползвам Mad Max Fury Road за сравнения понеже знам че мастъра му е 10 000.
    Просто искам да правя тонмапинга изцяло на компютъра и не знам как да изключа напълно вградения на телевизора. Не намирам инфо, но май няма начин.
    До тук най-добри резултати имам ако пусна HDR филма без метадатата, при което тв-ра остава в SDR режим .
    Нарочно зададох 1300+ нита пик за да е над каквото може тв-ра и детайлите с най-висока яркост не се изобразяват правилно (overblown червено-жълто петно), което е добър знак че телевизорът най-после не прави никакъв тонмапинг (дори и с X-tend на High), но пак само предполагам.
    По-точно не знам дали не игнорира отново метадатата - на моменти е много тъмно или има черен/изтърван кадър.
    Загубена кауза си е като гледам и ще оставям тв-ра да си прави неговия процесинг за хдр-а. Не знам как може телевизор за 2-3к да показва като информация за сигнала само резолюцията и нищо друго... Много дразнещо като сравниш с LG да кажем или дори със стария ми Philips..

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Neuromancer23
    https://www.pdfhost.net/index.php?Ac...f6cf40944494e3


    EDID (monitor info) не трябва да се променя. може би проблема се крие във връзката
    https://www.nirsoft.net/utils/monitor_info_view.html
    https://www.extron.com/article/uedid

    Благодаря за информацията. Първо е излизал като 72.3 инчов телевизор... после 65 инчов но с грешни максимални честоти вертикал/хоризонтал.
    Интересно като се порових, прочетох че реално X950H и X950G имат HDMI 2.1 на платката но пълните му възможности са заключени през фирмура и дори би трябвало да могат VRR и ALLM.
    Ще се поровя с CRU да видя дали няма по-добър вриант от този който видео драйвъра чете от едид-а, има и флагове за VRR който могат да се вдигнат но трябва да прочета повечко първо.


    Относно настройките за картина - всички работят с PC, но специално тези за Motion един път работят нормално, един път не правят нищо или се държат различно (повече интерполация от нищото и повече артефакти). Може би процесора на телевизора не зацепва на моменти какво изобразява?
    Уж в режим Game предсатавя цветовете по-зле, но ако настроя Game както Cinema не виждам разлика колкото и да се втренча.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    6
    #873

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Здр може ли да попитам за малко помощ опитвам се да вляза в Google профила си но постоянно ми изписва не успешно.Получих имейл че съм влязъл в профила си чрез ново устройство,но на телевизора не успявам да вляза.Къде греша?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #874

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-09-21 в 11:56.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #875

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Sony започва да пуска HDMI 2.1 VRR, ALLM актуализация за X900H / XH90 (2020 година)

    Версията на фърмуера 6.1288 довежда до X900H и XH90 официална поддръжка за HDMI 2.1 VRR (променлива честота на опресняване), която позволява на телевизора на Sony да регулира честотата на опресняване в реално време, така че да съответства на честотата на кадрите на компютъра или игровата конзола, за по-гладко игрово изживяване. Обхватът на VRR е 48–120Hz. Xbox поддържа VRR, но Sony все още не изпълни обещанието си да внесе VRR в PlayStation 5.

    След актуализацията ще получите нова опция „Подобрен формат (VRR)“ за HDMI3 и HDMI4, която трябва да бъде активирана за включване на VRR. Първите потребителски доклади казват, че бъгът с резолюция 4K120 все още е наличен, Dolby Vision е деактивиран и че локалното затъмняване се деактивира ефективно в VRR режим, което не е изненадващо, тъй като локалното затъмняване обикновено изисква определено количество видео обработка. Всички настоящи LCD телевизори се изключват или намаляват локалното затъмняване до минимум в режим VRR, поради което картината изглежда по -плоска (по -нисък контраст, лоши черни) и по-малък обем.

    Android 10 и HDMI ALLM
    Новият фърмуер също така позволява ALLM (Автоматичен режим с ниска латентност), който позволява на телевизора автоматично да превключва в режим на игра, когато открие игрален сигнал от съвместима с ALLM конзола или компютър. Xbox поддържа ALLM, но все още не се поддържа на PS5.

    Освен това актуализацията надгражда Android до версия 10. В САЩ Android 10 беше представен с актуализация на фърмуера през юни, но в други региони Sony XH90 все още работи с Android 9.

    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1633063112
    https://service.sony.com.cn/download/firm/00002932.html
    https://www.reddit.com/r/bravia/comm...for_the_x900h/

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-10-21 в 14:09.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #876

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    KD-65XH9096 има нов фирм.

    https://www.sony.bg/electronics/supp...tware/00266884
    hristoslav2 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #877

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Актуализация : В изявления, направени до FlatpanelsHD Sony предупреждава, че първият фърмуер за VRR не е окончателен: „VRR не е официално пуснат за телевизори BRAVIA. Можете да изберете режима VRR в менюто на телевизора, но може да имате грешки. За най -гладкото изживяване , препоръчваме да изчакате, докато VRR бъде официално пуснат на телевизорите BRAVIA по -късно тази година “, каза Sony. Първата актуализация ще бъде пусната между 6 и 13 октомври, а втората актуализация за VRR ще пристигне по -късно тази година.

    Що се отнася до VRR при други модели, Sony каза: „Времето все още се обмисля, но можем да ви уверим, че актуализацията ще пристигне по -късно тази година.“
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1633063112


    Първите телевизори „Перфектни за PlayStation 5“ са моделите на Sony A80J, A90J, X90J, X95J и Z9J. Две нови функции за игри (HGiG и ALLM) ще дойдат на PS5 и телевизорите до края на 2021 г.
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1633615200
    "„ Перфектните за PlayStation 5 "телевизори ще въведат две чисто нови ексклузивни функции на PS5 - Автоматично картографиране на HDR тонове и Автоматичен режим на картина в жанр. Те също така поддържат честота на кадрите до 120 кадъра в секунда при супер отчетлива 4K резолюция, както е посочено в HDMI 2.1 в съвместими игри ", обяви Sony.

    Съдейки по описанията, това изглежда е режим HGiG (HDR Gaming Interest Group) и ALLM (Auto Low Low Latency Mode), съответно.
    https://electronics.sony.com/bravia-gaming


    Sony обяви две нови функции „Perfect for PlayStation 5“ за своите модели от висок клас 2021; Автоматично картографиране на HDR тонове (въз основа на HGiG) и режим на картина с автоматичен жанр (въз основа на ALLM).Sony обяви две нови функции „Perfect for PlayStation 5“ за своите модели от висок клас 2021; Автоматично картографиране на HDR тонове (въз основа на HGiG) и режим на картина с автоматичен жанр (въз основа на ALLM). Sony A80J, A90J, X90J, X95J и Z9J
    Sony потвърди пред FlatpanelsHD, че същите две функции идват за миналогодишния X900H/XH90, както и за два от по -достъпните модели за 2021 г., X80J и X85J, чрез бъдещи актуализации на фърмуера.
    Тези модели обаче няма да се продават като „Перфектни за PS5“, тъй като програмата поставя и други изисквания - нека ги наречем „Почти перфектни за PS5“.

    Sony TV 2021
    Display LCD SUHD
    OLED UHD LCD UHD
    Series Z9J A90J A80J
    A83J
    A84J
    X95J X93J
    X94J
    X92J
    X91J(in usa)
    X90J X89J X85J X80J
    X81J
    X82J
    X83J
    X84J
    W800
    Panel Frequency 100/120Hz 100/120Hz 100/120Hz 100/120Hz 100/120Hz 100/120Hz 100/120Hz 100/120Hz 100/120Hz 50/60Hz 50/60Hz
    HGiG (HDR Gaming Interest Group) Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes no
    HDMI 2.1a (48 Gbps) 2x 2x 2x 2x 2x 2x 2x 2x 2x no no
    HDMI 2.1 (40 Gbps) 1x no no no no no no no no no no
    HDMI 2.0b (18 Gbps) 1x 2x 2x 2x 2x 2x 2x 2x 2x 4x 3x
    FRL (Fixed Rate Link) 12Gbps@4Lines 12Gbps@4Lines 12Gbps@4Lines 12Gbps@4Lines 12Gbps@4Lines 12Gbps@4Lines 12Gbps@4Lines 12Gbps@4Lines 12Gbps@4Lines no no
    eARC (Enhanced ARC) Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes no
    ALLM (Auto Low Latency Mode) Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes no no
    VRR (HDMI Forum VRR) 40-120Hz * 40-120Hz * 40-120Hz * 40-120Hz * 40-120Hz * 48-120Hz * 48-120Hz * 40-120Hz * 40-120Hz * no no
    VRR (AMD FreeSync) no no no no no no no no no no no
    VRR(NVIDIA GSync) no no no no no no no no no no no
    4K HFR 120fps (@ 10bit 4: 4: 4) Yes * Yes * Yes * Yes * Yes * Yes * Yes * Yes * Yes * no no
    2K HFR Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes no no
    QMS (Quick Media Switching) no no no no no no no no no no no
    QFT (Quick Frame Transport) no no no no no no no no no no no
    DSC (Display Stream Compresion) no no no no no no no no no no no
    Input Lag 3840x2160p 60fps --- ms 16.6 ms 16,7 ms --- ms --- ms 18.1 ms 18.1 ms --- ms 15.2 ms 11.6 ms --- ms
    Input Lag 3840x2160p 120fps --- ms 8,0 ms 8,1 ms --- ms --- ms 11.1 ms 11.1 ms --- ms 6.3 ms -x- ms -x- ms
    Input Lag 1920x1080p 60fps --- ms 17,5 ms 16,9 ms --- ms --- ms 18.7 ms 18.7 ms --- ms 15.6 ms 11.8 ms --- ms
    Input Lag 1920x1080p 120fps --- ms 8,0 ms 8,1 ms --- ms --- ms 10.0 ms 10.0 ms --- ms 6.3 ms -x- ms -x- ms
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-10-21 в 19:03.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #878

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте, ако може някой да даде съвет за следния проблем:
    Имам 55XH9096, от известно време картината на кабеларката почна да размазва подобно на проблема описан в линка по-долу. Ако извадя CI+ модула всичко е префекто, върна ли модула на HD каналите е много размазно /като на снимката от линка/, а на другите канали има по-малко проблеми, но пак е неприятно за гледане. От местната кабеларка ми дадоха друг модул и тествах още един от приятел на същата кабелна, но няма промяна независимо, че били различни според служителите от кабелната. Чудя се дали се е повредил телевизора или проблема е в Cl+ модулите, които ми дават. Проблема се появи без да съм вадил модула и евунтуално нещо да съм го повредил механично, но вече почнах да се съмнявам дали проблема е в телевизора, защото на LG телевизор със същите Cl+ модули си работи без проблем само със Сонито е драмата. Няма промяна и с новия андройд и с върщане на фабричните настройки.
    https://www.reddit.com/r/bravia/comments/ou25ek/extremely_pixelated_image_on_x900h_tv/
    Този пост е редактиран от kajos; 08-10-21 в 21:38.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #879

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Здравейте, ако може някой да даде съвет за следния проблем:
    Имам 55XH9096, от известно време картината на кабеларката почна да размазва подобно на проблема описан в линка по-долу. Ако извадя CI+ модула всичко е префекто, върна ли модула на HD каналите е много размазно /като на снимката от линка/, а на другите канали има по-малко проблеми, но пак е неприятно за гледане. От местната кабеларка ми дадоха друг модул и тествах още един от приятел на същата кабелна, но няма промяна независимо, че били различни според служителите от кабелната. Чудя се дали се е повредил телевизора или проблема е в Cl+ модулите, които ми дават. Проблема се появи без да съм вадил модула и евунтуално нещо да съм го повредил механично, но вече почнах да се съмнявам дали проблема е в телевизора, защото на LG телевизор със същите Cl+ модули си работи без проблем само със Сонито е драмата. Няма промяна и с новия андройд и с върщане на фабричните настройки.
    https://www.reddit.com/r/bravia/comments/ou25ek/extremely_pixelated_image_on_x900h_tv/
    При мен се е получавало при хлабава връзка на коаксиалния кабел, даже веднъж се излагах пред техниците, извиках ги, то се оказа че на другите ТВ сигнала си е наред / едно СОНИ и САМСУНГ с CI+ модул/ пък тоя в хола беше с хлабава връзка.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #880

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от mikk Виж публикацията
    При мен се е получавало при хлабава връзка на коаксиалния кабел, даже веднъж се излагах пред техниците, извиках ги, то се оказа че на другите ТВ сигнала си е наред / едно СОНИ и САМСУНГ с CI+ модул/ пък тоя в хола беше с хлабава връзка.
    Страното е, че като сложа същия кабел и карта LG-то няма проблем с картината. В другата стая няма кабелна и телевизора се ползва за игра на конзола и немога да направя сравнение.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #881

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Това на всички програми ли го прави или само на някои?
    Писа ли на съпорта на Сони ? Със снимка, модел на телевизора, версия на фърмуера, на кой кабелен провайдър си.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #882

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това на всички програми ли го прави или само на някои?
    Писа ли на съпорта на Сони ? Със снимка, модел на телевизора, версия на фърмуера, на кой кабелен провайдър си.
    Като сложа CI+ модула проблема е на всички канали, като на HD каналите е напълно размазана картината, а останалите само на някои места по екрана се появява проблема, дори и леко звука накъсва на моменти.
    Извадя ли модула всички канали са с перфектно качество /естествено не мога да гледам спортините канали, за които съм платил допълнително без CI+/. Не съм писал на съпорта на Сони все още, иначе съм на места кабеларка /кабел сат запад/ и след като качих най-новата версия на фърмуера от преди няколко дни нямаше промяна.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #883

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Тествай го на друг кабелен оператор с тяхна карта - провери съседи или приятели на кои оператори са и го занеси там за тест. Ако на друг оператор няма проблеми - проблемът е в твоят кабелен оператор.
    Някаква несъвместимост, между софтуера на телевизора и кодирането на сигнала или настройките на сървъра на кабелният ти оператор.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #884

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Sony KD-50X80J review
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-...a-sony-50x80j/

    Panel type: VA panel, RGB, 50/60Hz, Direct LED
    Нестандартна матрица! Вместо субпикселите да имат еднаква структура, в тази има разлики.
    8 домейна на червеният субпиксел, 4 домейна за зеленият и синият субпиксел
    Това се отразява на цветовата репродукция и зрителният ъгъл

    ANSI contrast ratio was 3450:1






    HDR
    In the own mode on the board 10%, the maximum luminance after three minutes of measurement was stable and amounted to 363 nits.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #885

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Sony KD-55X80J review
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/wiece...a-sony-55x80j/
    Panel type: ADS (IPS), RGB
    Backlight type : Direct LED
    panel technology : LCD, 50/60Hz
    ANSI contrast ratio: 940:1

    HDR
    In own mode on the board 10%, the maximum luminance after three minutes of measurement was stable and amounted to 395 nits.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-10-21 в 12:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 108 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1213
    Последно: 21-04-24, 19:30
  2. LG телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 1035
    Последно: 21-04-24, 15:05
  3. Отговори: 117
    Последно: 11-06-21, 23:44
  4. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 06:21
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе