Страница 68 от 106 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1580

SONY телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #1006

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Пробвай приложението на А1 и ако има същата функционалност ползвай него, че тия китайски пръчки постоянно шашкат "умните" тв (и не само тях ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1007

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Росен
    Вадиш щепсела от контакта за малко (2-3 минути) и пак го включваш.
    Надявам се, че тв и приемника са включени в един разклонител или контакт.
    Важно е да са в един и същи токов кръг.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-01-22 в 09:50.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #1008

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Да,в един разклонител и контакт са.
    Благодаря!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    109
    #1009

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Пробвай приложението на А1 и ако има същата функционалност ползвай него, че тия китайски пръчки постоянно шашкат "умните" тв (и не само тях ...
    Приложението е само за Самсунг и LG, няма за Андроид ТВ...

    Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #1010

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Лежа си сега у дома и тв беше на пауза понеже работя нещо на телефона. След времето оказано на телевизора съответно си се загаси, заедно с него и ресийвърът. След две три минити ресийвърът се включи сам и след малко пак си се угаси, без да включва телевизора. Вързан е с hdmi към xh95. И преди съм забелязал, че прави тая маневра, на какво може да се дължи?
    И относно горните коментари за ел. веригата, лаптопът ми е включен в друг контакт, вързан за ресийвъра с hdmi, това да разбирам, че не е правилно, така ли? Винаги съм го ползвал по този начин...

    Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #1011
    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Лежа си сега у дома и тв беше на пауза понеже работя нещо на телефона. След времето оказано на телевизора съответно си се загаси, заедно с него и ресийвърът. След две три минити ресийвърът се включи сам и след малко пак си се угаси, без да включва телевизора. Вързан е с hdmi към xh95. И преди съм забелязал, че прави тая маневра, на какво може да се дължи?
    И относно горните коментари за ел. веригата, лаптопът ми е включен в друг контакт, вързан за ресийвъра с hdmi, това да разбирам, че не е правилно, така ли? Винаги съм го ползвал по този начин...

    Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
    Привет,


    Имах подобен проблем с ресийвър на босе, имаше някъква несъвместимост с тв - то (XH85) след като изключих бравиа синк и щепсела от контакта всичко беше ОК.
    Незнам при тебе дали ще помогне

    Поздрави

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1012

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    И относно горните коментари за ел. веригата, лаптопът ми е включен в друг контакт, вързан за ресийвъра с hdmi, това да разбирам, че не е правилно, така ли? Винаги съм го ползвал по този начин...
    Ако двата контакта са в един токов кръг няма проблем.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1013

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Sony QD-OLED A95K (2022) в сравнение с предишния OLED A90J (2021)
    https://tv.zol.com.cn/785/7853528_al...p7853528_param

    https://www.163.com/dy/article/GU0V1UNM0552CF5A.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-01-22 в 21:35.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1014

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    FlatpanelsHD: Първи поглед: QD-OLED дисплеи
    Слоевете с квантови точки (QDCC, преобразувател на цветове с квантови точки) са отпечатани с мастиленоструйни принтери, но OLED панелът не е. Това е структура с най-високи емисии. Отгоре има един цветен филтър, за да се гарантира, че квантовите точки няма да се „възбуждат“ или активират от светлина във вашата среда за гледане. Филтърът е там, за да осигури дълбоко черно и контраст.

    OLED + структурата на квантовите точки позволява на QD-OLED да има дори по-широк зрителен ъгъл от WOLED на LG Display, но по-интересното предимство на тази структура на панела е, че QD-OLED има видимо по-малко отражения в екрана. Това не се дължи на специално антирефлексно покритие, казаха пред FlatpanelsHD от Samsung Display, но, разбира се, Samsung Electronics или Sony биха могли да добавят специално покритие към своите телевизори, ако искат.

    Samsung Display твърди, че рискът от изгаряне, дефиниран от повече от 5% разлика в наситеността на пикселите, е по-нисък при QD-OLED в сравнение с WOLED, отчасти защото QD-OLED използва „ 'Real time Image Sticking Correction' (ISC)“ за да наблюдава и поддържа пикселите. Компанията призна, че съществува риск от изгаряне, но фактът, че Samsung Display пуска мониторен панел като част от своите продукти от първо поколение, показва, че е уверена в своята технология. Първият QD-OLED монитор на Dell Alienware също ще се предлага с тригодишна гаранция, която включва покритие за изгаряне.

    Структурата за преобразуване на цветовете трябва да бъде по-енергийно ефективна от WOLED на LG Display, който използва цветни филтри за създаване на цвят, а ефективността е ключът към увеличаване на общата и пиковата яркост и обема на цвета, като в същото време се намалява рискът от изгаряне. Въпреки това ще трябва да вземем проби, преди да можем да направим заключения и си струва да се отбележи, че много значителна част от загубата на енергия се случва в задната платка на оксидния транзистор (QD-OLED използва LTPO, за разлика от LTPS на нормалния Samsung OLED за мобилни устройства), преди енергията да достигне панела на дисплея.

    В отговор на въпрос на FlatpanelsHD, Samsung Display добави, че QD-OLED не трябва да страда от проблеми като трептене или повишено черно в режим VRR, но отново си запазваме преценката.
    последното се дължи на употребата на LTPO
    LTPO https://www.oled-info.com/ltpo



  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1015

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)



    Процесорът с когнитивни характеристики от второ поколение "XR" е същия миналогодишен, но с променен алгоритъм.

    От китайски форум
    Модел - зони - осветеност


    https://www.avsforum.com/threads/202...231056/page-11

    изглежда са базирали твърдението си на това видео - от 0:45
    https://www.youtube.com/watch?v=MGsZY8ZafJY

    Една зона се състои от 25 светодиода(5x5), което прави:

    85Z9K: 9216 зони(1x)
    75Z9K: 5184 зони(96x54)

    85X95K: 720 зони(36x20) x 25 = 18 000 светодиода
    75X95K: 512 зони(32x16) x 25 = 12 800 светодиода
    65X95K: 384 зони(24x16) x 25 = 9 600 светодиода

    85X90K: 216 зони(18x12) x 25 = 5 400 светодиода
    75X90K: 144 зони(16x9) x 25 = 3 600 светодиода
    65X90K: 108 зони(12x9) x 25 = 2 700 светодиода
    55X90K: 72 зони(12x6) x 25 = 1 800 светодиода

    Лично аз не бих заложил на това, че Сони поставят толкова светодиоди. Основната идея на MinilED е всеки светодиод, да се управлява самостоятелно, като отделен клъстер, но за целта е нужен отделен процесор и отделен блок с управляващи транзистори, чиито брой е равен на светодиодите - това вдига сериозно цената.
    Трябва да изчакате и да видите как ще бъде приложен контролът на зоните, сегашните SoC могат да контролират максимум 4096 зони независимо и това е много енергоемко изчисление.


    https://lihkg.com/thread/2841200/page/36

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-01-22 в 12:14.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1016

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1643099190
    QD-OLED телевизорът на Sony стоеше до него и в по-голямата си част X95K не се доближаваше до нито един от OLED телевизорите по качество на картината. Основното му предимство е яркостта на цял екран (която най-вероятно идва с по-висока консумация на енергия), но във всички други сцени от филми и игри трябва да се предаде на OLED телевизорите. Струва си да се отбележи, че по-високата яркост на цял екран изглежда по-подходяща при едно до друго сравнение, тъй като вашите зеници винаги веднага задават своята светлочувствителност, за да съответства на най-яркия екран, за разлика от всекидневната, в която имате само един телевизор – към който учениците ще се приспособят.

    Sony изтъкна своя алгоритъм за затъмняване на miniLED като способен да намали цъфтежа, като същевременно поддържа висока пикова яркост – висок ред – и докато ярките екрани изглеждат балансирани, сцените с висок контраст все още причиняват значително цъфтене, което всъщност е по-разсейващо визуално, отколкото при X90K поради по-висок интензитет на светлината и по-дефиниран обхват на ореола – видяхме почти същото нещо на miniLED LCD „Neo QLED“ на Samsung.

    Прекарахме само около час с X95K, но няколко пъти забелязахме цъфтящи артефакти. Това не трябва да е изненада, като се има предвид, че има по-малко от 1000 зони, тъй като виждаме същото нещо дори на LCD телевизори с няколко хиляди зони за затъмняване. Това са физически ограничения; всяка зона на затъмняване покрива хиляди или десетки хиляди пиксели.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #1017
    Цитат Първоначално публикувано от ulf1113 Виж публикацията
    Точно с тия на rtings съм и малко доработка според мое усещане. Картината е добре, за мен! Остана само тоя детайл.
    През почивните дни може да опитам и други варианти на настройка, ако излезе нещо от тубата. Благодаря.
    Весели празници...
    Колега ще споделиш ли какви настройки направи за картината , че наскоро и аз взех x93j , а в нета няма много инфо за него .... (:

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1018

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    v3s0_b0y
    Настройките за X90J, X93J, X94J са едни и същи.



    Sony KD-75X85J review
    https://www.avpasion.com/review-sony...-1-gama-media/
    VA panel, Direct LED, 120Hz + MCFI

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    70
    #1019

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от v3s0_b0y Виж публикацията
    Колега ще споделиш ли какви настройки направи за картината , че наскоро и аз взех x93j , а в нета няма много инфо за него .... (:

    Здравей, колега.
    Направих настройките от rthings, към които има линк малко по-напред в темата. Като на места, малко съм си променил, до мое усещане.

    Получи се за мен максимално добра картина и съм много доволен.

    П.С.
    От една, две седмици, обаче нещо между кадрите се проличават пикселите и минава една, две секунди докато изчисти пак картината. Нз, дали децата са бутнали нещо, аз ли трябва да изключа някоя функция или е от гаден сигнал на Тв. Но, започна постепенно да дразни - гледам филм и между сцените леко избиват квадрати с пикселите, после гледам NatGeo Wild и пак така... В началото не беше така...
    Ако някой може да насочи от къде е, ще съм благодарен.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #1020

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Гаден сигнал от доставчика ти.
    Обърни се с проблема към него за начало.
    Все пак плащаш освен авторските права на съдържанието и абонаментната поддръжка към доставчика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 106 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 1022
    Последно: Днес, 08:27
  2. Samsung телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1206
    Последно: Вчера, 20:14
  3. Отговори: 117
    Последно: 12-06-21, 00:44
  4. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 07:21
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 08:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе