Резултати от 1 до 11 от общо 11

Не се получава инсталиране на приложения от SSD диск - Помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    50
    #1

    Не се получава инсталиране на приложения от SSD диск - Помощ

    Здравейте. Телевизора е KD XF 9005. На ssd - то първоначално бях качил 4K филм който си тръгва. Вчера качих на него 10- ина апк файлове на приложения които ги няма в маркета, като нова плей, лаунчер, км плеър про и тн. Днес закачих ssd-то на телевизора и първоначално при опциите отвори със пробвах с вградения плеър, но както и предположих се вижда само филма. След това го извадих, включих го отново към телевизора и директно дадох back като ме попита с какво да отвори диска, след което пробвах през FX да отворя директорията на USB, но дава грешка и въобще не мога да вляза в периферното устройство. Моля ви кажете как се инсталират тези приложения, защото най вероятно аз не успявам да се справя, но започва да ме отказва този телевизор от всякаква работа с него.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #2

    Отговор: Не се получава инсталиране на приложения от SSD диск - Помощ

    Трябва да активираш първо: Инсталиране от неизвестни източници. За да е възможно да инсталираш външни приложения (.apk). Така е и при всички устройства с Android.
    За Sony Bravia TV погледни:
    ANY APP on Sony AndroidTV ANY!!! EASY, TWC TV

    Преди да изключиш външно дисково устройство, като хардиск или флаш памет от телевизора,
    трябва да го премахнеш безопасно. Погледни си упътването/инструкцията на ТВ.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    50
    #3

    Отговор: Не се получава инсталиране на приложения от SSD диск - Помощ

    Извинявам се понеже не знам дали обясних правилно. Нямам никакви свалени приложения освен от тв магазина FX explorer.Когато сложа usb ( на което са качени филма и приложенията) ме пита с какво да го отвори - видео, снимки и тн. другото което изписва не помня, че не съм пред него в момента. Ако му дам видео, отваря HDD и се вижда единствено филма. Пробвах през FX да вляза но не ме пуска въобще да отворя директорията на USB паметта. Също така видях някакви схеми през ES explorer, но как да ги направя през него като не мога да го кача, а в маркета на тв го няма? Какво да правя?

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #4

    Отговор: Не се получава инсталиране на приложения от SSD диск - Помощ

    Ползвам този мениджър и не съм имал проблеми. Ако си свалил същия преинсталирай го отново ако не става форматирай и диска отново и пак свали наново аpk. Струва ми се че се е сбъгясало нещо.
    https://play.google.com/store/apps/d...xtapp.fx&hl=bg

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #5

    Отговор: Не се получава инсталиране на приложения от SSD диск - Помощ

    Разбрах, че нямаш Инсталирани приложения.
    И искаш да инсталираш външни, не от Google Play Market, а тип .apk. За да разрешиш на телевизора да направи това, трябва да му влезеш в менюто на разработчици и да активираш опцията инсталиране от непознати източници. (в горното видео).

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #6

    Отговор: Не се получава инсталиране на приложения от SSD диск - Помощ

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    За да разрешиш на телевизора да направи това, трябва да му влезеш в менюто на разработчици и да активираш опцията инсталиране от непознати източници. (в горното видео).
    Доста далече ти е тази материя не е нужно да даваш съвети където те няма.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    50
    #7

    Отговор: Не се получава инсталиране на приложения от SSD диск - Помощ

    Sony кажи какво да правя

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #8

    Отговор: Не се получава инсталиране на приложения от SSD диск - Помощ

    Изпробва ли нещата от горния ми пост ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    50
    #9

    Отговор: Не се получава инсталиране на приложения от SSD диск - Помощ

    След малко ще пробвам, първо да разреша източниците и usb -то, и ще видя какво ще стане през тогава през FX. Ще пиша

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #10

    Отговор: Не се получава инсталиране на приложения от SSD диск - Помощ

    Когато отвориш FX натиснеш върху USB директорията и я отвори а след това натиснеш върху някое апк. и тръгне да се инсталира автоматично ще поиска разрешение за инсталиране от неизвестни източници дефакто от FX ти ще му дадеш и това е. Няма нужда да влизаш никъде другаде предварително.
    Този пост е редактиран от sony 1; 08-05-20 в 10:35.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    50
    #11

    Отговор: Не се получава инсталиране на приложения от SSD диск - Помощ

    Благодаря Готово! Даже вече директно със send на ЕS и разпознава телевизора.

    - - - - - - - - - -

    Сега ще споделите ли с кой Launcher сте, вградения или някой друг по - практичен
    Този пост е редактиран от Belon123; 08-05-20 в 23:35.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 23-02-18, 13:25
  2. Инсталиране на програми на друг диск
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-15, 12:52
  3. Windows 98se помощ за инсталиране
    От dallaz във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 21-03-09, 11:33
  4. Отговори: 2
    Последно: 22-07-04, 09:55
  5. Отговори: 8
    Последно: 08-06-04, 00:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе