Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 112

Sony oled a83j

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #91

    Отговор: Sony oled a83j

    Вземай ресийвър и колони и не се занимавай с барове и фейк атмоси. Аз с 5 колони (фронталните големи) и буфер къртя стените... [emoji23]
    Скоро си купих нов център който е едва 10 см висок jbl a135c, пасна идеално зад тв. Гледам, че при твоя с вдигнати крачета е същата височина като на моя xh95 - 7 см. Тааа, това за мен е най-доброто решение при домашно кино. Въпреки, че и моя ресийвър е доста стар вече, но си плейва всички видове звуци, без атмос, който за малка стая мисля, че е излишен.

    Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #92

    Отговор: Sony oled a83j

    не е проблем малката стая, а че няма звук когато аудиото е кодирано в атмос и ресивъра тоя "език" не го знае - трябва да сменям различни торенти докато му чуя гласеца на филма

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #93

    Отговор: Sony oled a83j

    Здравейте, някои има ли представа защо на този модел тв като гледам през приемник на netsurf, който е без проблеми картината изглежда доста бледа в сравнение с тази която е през приложение на интерактивна тв. Тази през приложението е от др доставчик на тв и изглда много по наситени и бистри цветове.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #94

    Отговор: Sony oled a83j

    Виж си настройките за съответния HDMI вход - най-вероятно е от настройката за черно или трябва да избереш не разширен обхват за входа.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #95

    Отговор: Sony oled a83j

    по принцип за всеки вход си има собствени настройки за картината - виж дали са еднакви

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #96

    Отговор: Sony oled a83j

    Проверих всички, мился ,че качеството на тези нетсърф си е такова.

    - - - - - - - - - -

    Възможно ли като сложих настройката на видео опции > hdmi видео обхват на автоматичен , а / преди беше на пълен/ Да се подобри картината...или си въобразявам?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #97

    Отговор: Sony oled a83j

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    не е проблем малката стая, а че няма звук когато аудиото е кодирано в атмос и ресивъра тоя "език" не го знае - трябва да сменям различни торенти докато му чуя гласеца на филма
    С какъв плеър гледаш? Може да има настройка плеъра да го конвертира.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #98

    Отговор: Sony oled a83j

    Възможно ли като сложих настройката на видео опции > hdmi видео обхват на автоматичен , а / преди беше на пълен/ Да се подобри картината...или си въобразявам?
    това няма кой да ти го каже освен твоите възприятия/очи или професионални измервания


    С какъв плеър гледаш? Може да има настройка плеъра да го конвертира.
    всичко гледам с KODI и съм го пуснал да не разкодира нищо - не е първа младост/мощ процесора и не искам да го затормозявам допълнително

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #99

    Отговор: Sony oled a83j

    Включи Dolby Digital (AC3) преобразуване и ще свири.

    Това ще прекодира в долби дигитал САМО, звуците които не се поддържат от ресивъра, другите си ги подава както са си.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #100

    Отговор: Sony oled a83j

    ще пробвам - благодаря!

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #101

    Отговор: Sony oled a83j

    Здравейте,
    Искам да Ви попитам всичките там сензори ала-бала добре ли е да са включени?
    Също така гледам че по подразбиране luminance level е настроено на medium, но на high като че ли е по-добра картината.
    В момента го гледам на режим standart 35 яркост, нищо друго по настройките не съм му "бутал"

    Идеята е да не го "изпържа" още от начало, но например вчера глдах адски тъпия филм Tender Bar със спуснати щори и чак ме напрягаше картината, сякаш нямаше "яркост"....
    Обаче прегледах същия филм на PC-то... като цяло май 4К филмите са с "убити" цветове... или на такива попадам
    Нивата за опитимизаране на тъмното трябва ли да ги изключа.

    Идеята е да изцедя максималното от телевизора.

    Благодаря!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #102

    Отговор: Sony oled a83j

    потърпи още малко

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,555
    #103

    Отговор: Sony oled a83j

    Нормално е да са ти "убити" цветовете. Ако толкова държиш на това 4к, поне гледай да е без hdr. Щом има HDR значи е осрано допълнително.
    Вижте и снимките в описанието на файловете. Изключете сензориката.

    4k hdr


    1080

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от brotzki; 05-07-22 в 10:56.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #104

    Отговор: Sony oled a83j

    Абсолютно не съм съгласен. Ти лично гледал ли си видео 4K HDR или Vision на ТВ с възможност за това и правилно възпроизведено. Защото аз гледам всеки ден. Имал съм и аз преди време случки, точно от РС, което не беше настроено (нямаше възможност) заедно с ТВ за HDR и определени торенти изглеждаха точно измити и бледи, защото не се възпроизвеждаха правилно. Някои торенти пък с Vision бяха особено нaправени. Най-елементарният начин да видиш картина реално в HDR е от YouTube от самия ТВ и да се пусне 4к HDR клип.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #105

    Отговор: Sony oled a83j

    Мда, определено от Youtube няма нищо общо - тоест там всичко е точно.
    По-горния пост с изображенията, действително нещата изглеждаха подбно.
    Обаче вчера гледах 20GB 1080P Penguin Bloom и мога да кажа, че картината беше ден и нощ.
    Що се касае за възпроизвеждането, през DLNA сървър Home Media Server --> след което на телевизора през KODI.
    Така ги гледам. Само че нещо много взе да ме дразни това коди - когато е през съврър не превърта както хората или е мнооого тегаво - извинявам се за разводняване на темата,
    но някакви идеи за решаване на този въпрос. Така например въпросния филм вчера 1080P. прескочи и се върна в до произволно място за възпроизвеждане и се разсинхронизира превода. Та се опитах мъчително с коди да го превъртя до мястото до където бях стигнал, но без успех...
    Боднах флашката и КОДИ моментално превъртя филма без никакви усилия.
    Предполагам е или програмата Home Media Server или настройките на КОДИ.
    Този пост е редактиран от Dominator; 05-07-22 в 21:37.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Чисто нов OLED телевизор Sony KE-55A8P
    От kirretto във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 18-05-22, 16:43
  2. Sony Bravia OLED / A8h /
    От Joro1986 във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 19-10-21, 23:22
  3. SONY KD-75XH9096 или oled
    От ganev във форум Sony телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 23-02-21, 12:30
  4. Мнения за: SONY KD-48A9 4K Ultra HD OLED SMART
    От danvandan във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 02-11-20, 17:19
  5. SONY KD-55XF005 или LG OLED 55C8PLA?
    От dictator във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-18, 18:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе