Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 85
Like Tree21Одобрявам

Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #31

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Е, ти този път нищо не каза. 9 от 10 души ползват тв да гледат тв канали. Аз не познавам хора, които свалят по 60 гб блурей от пиратски сайтове, за да се кефят на макс в днешно време. Има достатъчно стрийминг платформи,които предлагат качествено съдържание.

    Иначе наистина е така, ако ще се гледат предимно тв канали, няма смисъл от олед.
    Ем нали точно това казах..... какво не разбра под VOD? Точно стрийминг платформите визирах....
    Аз си тегля филми, когато не намирам в платформите или когато там ги няма,
    а повярвай ми има такива.
    Отделно нета ми е 1Gbit и 60 гиги се свалят за по-малко от 30 мин.
    Стрийминг платформи /=! Телевизия!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #32

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Не се изразих правилно. Исках да кажа,че мнозинството гледа бтв, нова, дискавъри, nat geo, диема и каквото там добавиш и когато му се догледа филм, ползва някоя стрийминг услуга. Ако гледаш по цял ден бтв и нова или филм от "Великият понеделник", купуването на олед са пари, хвърлени на вятъра.
    Dominator и TOPALOV212 харесват това.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #33

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Не се изразих правилно. Исках да кажа,че мнозинството гледа бтв, нова, дискавъри, nat geo, диема и каквото там добавиш и когато му се догледа филм, ползва някоя стрийминг услуга. Ако гледаш по цял ден бтв и нова или филм от "Великият понеделник", купуването на олед са пари, хвърлени на вятъра.
    Много точно казано +1!
    Значи сме на една вълна / мнение.
    TOPALOV212 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #34

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    А бе хора, не знам защо се карате - винаги по-хубавия телевизор ти дава по-хубава картина - това е аксиома!
    има обаче второстепенни фактори, които могат да променят избора ни в друга посока
    а по повод дали да гледаме ТВ или теглени филми - в момента няма алтернатива да си купиш качествен монитор ако не ползваш телевизора си за такъв
    не веднъж съм писал - купувайте си най-добрия модел с най-големия диагонал, който можете да си позволите (и малко отгоре ) и с възможно най-голямата гаранция и се наслаждавайте поне до изтичане на гаранцията
    stenly и Dominator харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    17
    #35

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Така, като чета коментарите и аз се замислям, че може би олед не е за мен, а какво бихте препоръчали като led или full array led? Иска ми се все пак да е нещо наистина добро, което да радва окото. И как мислите, 55" ок ли е за разстояние от телевизора около 4 метра?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #36

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Full array led и new qled са по -добри от обикновен лед. Ако е 4м може и да е юалко, особено като гледаш филм с черни ленти.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #37

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Стоянов Виж публикацията
    Така, като чета коментарите и аз се замислям, че може би олед не е за мен, а какво бихте препоръчали като led или full array led? Иска ми се все пак да е нещо наистина добро, което да радва окото. И как мислите, 55" ок ли е за разстояние от телевизора около 4 метра?
    Ако искате нещо, което наистина да радва окото - OLED.
    Бягай от "прехвалените" към момента Mini LED.
    Колкото по-малко зони за локално затъмняване при Mini Led / Full Array - толкова повече цъфтеж / blooming на тъмен фон и светло изображение, особено дразнещо вечер когато "лъска" ефекта на LED.
    От 4 метра - минимум 65-ца!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    17
    #38

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Днес бях в техномаркет и май на 99.9 го реших, че ще е олед, разликата е доста голяма в картината спрямо лед, в магазина беше сравнително светло и мисля, че няма да е проблем малко по-ниската яркост от лед телевизорите. Но се чудя за А90J моделът 55", понеже разликата с 65" е доста в цената, а реално до сега съм бил с 55 и ми е ок. Друг вариант на който се зачудих е 55AG9BAEP, има го мострен в магазина и с 5 годишна, удължена гаранция идва на 2545 лв., което е добра цена мисля за такъв телевизор, но пък е модел на 2-3 години, срещу миналогодишния A90J за около 3700 без удължена гаранция. Все пак май си мисля, че най-добрият вариант към момента е да изчакам някоя промоция на А90J и това е
    Dominator одобрява това.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #39

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Стоянов Виж публикацията
    Днес бях в техномаркет и май на 99.9 го реших, че ще е олед, разликата е доста голяма в картината спрямо лед, в магазина беше сравнително светло и мисля, че няма да е проблем малко по-ниската яркост от лед телевизорите. Но се чудя за А90J моделът 55", понеже разликата с 65" е доста в цената, а реално до сега съм бил с 55 и ми е ок. Друг вариант на който се зачудих е 55AG9BAEP, има го мострен в магазина и с 5 годишна, удължена гаранция идва на 2545 лв., което е добра цена мисля за такъв телевизор, но пък е модел на 2-3 години, срещу миналогодишния A90J за около 3700 без удължена гаранция. Все пак май си мисля, че най-добрият вариант към момента е да изчакам някоя промоция на А90J и това е
    Колега, съвсем правилно си се ориентирал, конкретно от тези OLED-ове няма да сгрешиш! Не те съветвам да взимаш модел от 2019-та на Sony, понеже са да речем сравнително ранни модели - Sony пуска за пръв път OLED през 2016-та.
    Така , че или A90J или A83J. Който и да вземете няма да сгрешите.

    Успех и да се похвалите с покупката!
    Димитър Стоянов одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #40

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    A83j е трагедия. Вземи по високия клас. И да знаеш, че това,което си видял в магазина в къщи на приемника няма да го видиш.

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #41

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Колега, съвсем правилно си се ориентирал, конкретно от тези OLED-ове няма да сгрешиш! Не те съветвам да взимаш модел от 2019-та на Sony, понеже са да речем сравнително ранни модели - Sony пуска за пръв път OLED през 2016-та.
    Така , че или A90J или A83J. Който и да вземете няма да сгрешите.

    Успех и да се похвалите с покупката!
    От историческа гледна точка,първия олед в Света е на Сони и е пуснат на пазара още през 2008г.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Sony_XEL-1

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #42

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    От историческа гледна точка,първия олед в Света е на Сони и е пуснат на пазара още през 2008г.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Sony_XEL-1
    Хайде по-сериозно. Това тяхното е прототип. Говорим си за mainstream ТВ... Този прототип ми е бил ясен. Но не виждам с какво помага на темата .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    A83j е трагедия. Вземи по високия клас. И да знаеш, че това,което си видял в магазина в къщи на приемника няма да го видиш.
    Защо ли малко над месец не мога да се убедя в това?
    Ето пак.... приемника няма да го видиш бла бла - ти откъде си сигурен човека какво ще гледа?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    A83j е трагедия. Вземи по високия клас. И да знаеш, че това,което си видял в магазина в къщи на приемника няма да го видиш.
    Аз пък казвам че X93J е трагедия!

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #43

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    A83j е трагедия. Вземи по високия клас. И да знаеш, че това,което си видял в магазина в къщи на приемника няма да го видиш.
    Големи балъци ше ми дойдат тия на запад дето си купуват A80J и C1, пишат теми от стотици страници и правят ревюта на моделите. Ама ние ги разкрихме!!!
    Dominator одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #44

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Стоянов Виж публикацията
    Днес бях в техномаркет и май на 99.9 го реших, че ще е олед, разликата е доста голяма в картината спрямо лед, в магазина беше сравнително светло и мисля, че няма да е проблем малко по-ниската яркост от лед телевизорите. Но се чудя за А90J моделът 55", понеже разликата с 65" е доста в цената, а реално до сега съм бил с 55 и ми е ок. Друг вариант на който се зачудих е 55AG9BAEP, има го мострен в магазина и с 5 годишна, удължена гаранция идва на 2545 лв., което е добра цена мисля за такъв телевизор, но пък е модел на 2-3 години, срещу миналогодишния A90J за около 3700 без удължена гаранция. Все пак май си мисля, че най-добрият вариант към момента е да изчакам някоя промоция на А90J и това е

    При условие, QD-OLED е вече факт и купиш този скъп WOLED, (модел от миналата година) веси едно си купуваш фабрика на 8-сепитмври 1944 г.!

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #45

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    При условие, QD-OLED е вече факт и купиш този скъп WOLED, (модел от миналата година) веси едно си купуваш фабрика на 8-сепитмври 1944 г.!
    Само където QD-OLED e в пъти по-скъп, отделно засега качествата му са "спорни" поне според ревютата в нета...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на 55 телевизор
    От MAKARI??? във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 18-11-19, 13:51
  2. Избор на телевизор
    От Ivanov33 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-12-13, 18:48
  3. Избор на телевизор
    От ASP във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 20-10-13, 12:25
  4. Избор на телевизор до 700 лв
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-09-13, 11:04
  5. Избор на LCD телевизор
    От kosara във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 31-12-11, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе