Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 85
Like Tree21Одобрявам

Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    17
    #1

    Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Здравейте, предстои ми закупуване на телевизор. Засега сигурното е, че ще е сони и най-вероятно 55". Двоумя се дали да е лед или олед. Ще се работи сравнително доста часове, понеже се ползва и за радио и за детски за децата и общо взето едни 5-6 часа средно ще работи на ден. Чудя се дали да е а83j 2021, a93j 2021 или a83k. Приемам всякакви мнения и ще съм много благодарен да ги чуя. Благодаря предварително на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #2

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Стоянов Виж публикацията
    Здравейте, предстои ми закупуване на телевизор. Засега сигурното е, че ще е сони и най-вероятно 55". Двоумя се дали да е лед или олед. Ще се работи сравнително доста часове, понеже се ползва и за радио и за детски за децата и общо взето едни 5-6 часа средно ще работи на ден. Чудя се дали да е а83j 2021, a93j 2021 или a83k. Приемам всякакви мнения и ще съм много благодарен да ги чуя. Благодаря предварително на отзовалите се!
    Здравей колега, приготви се за пропагандата на @TOPALOV212 да ти говори глупости за А83J, че даже да се опита да ти продаде неговия.....Стига да няма много статични неща и да се гледа в стая с контролирано осветление, OLED-а е добър избор.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #3

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    В неговия случай, по-добре да заложи на лед или мини лед, че олед за "радио' и фонов шум не е особено препоръчителен.
    Dominator одобрява това.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #4

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    В неговия случай, по-добре да заложи на лед или мини лед, че олед за "радио' и фонов шум не е особено препоръчителен.
    Аз не знам кой си взима висок клас телевизор за "Радио"... :Д

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    17
    #5

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    А дали има голяма разлика в картината между олед и лед, освен, че черното е наистина черно. И мисълта по-скоро ми е, кое е по-добър вариант да се вземе миналогодишен модел 9та серия или тазгодишен 8ма?
    Този пост е редактиран от Димитър Стоянов; 16-07-22 в 10:22.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #6

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Естествено,че има и тя е в полза на олед. Даже не мисля, че изобщо подлежи на коментар. Точка.

    Ако имаш бюджет, разгледай C2.
    Dominator одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #7

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    аз бих взел миналогодишен висок модел вместо тазгодишен средняк

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #8

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Днес го прадох на един софийски чичко. Мега доволен съм. Ако взимаш олед само 9та серия Сони, защото там яркостта е ок. Всичко остало ще палиш свещи да гледаш. Не ги слушай тея тупани, разбирачи. Оледа няма яркоат това е.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Здравей колега, приготви се за пропагандата на @TOPALOV212 да ти говори глупости за А83J, че даже да се опита да ти продаде неговия.....Стига да няма много статични неща и да се гледа в стая с контролирано осветление, OLED-а е добър избор.
    Днес го прадох на един софийски чичко. Мега доволен съм. Ако взимаш олед само 9та серия Сони, защото там яркостта е ок. Всичко останало ще палиш свещи да гледаш. Не ги слушай тея тупани, разбирачи. Оледа няма яркост това е.
    Този пост е редактиран от TOPALOV212; 16-07-22 в 18:45.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Днес го прадох на един софийски чичко. Мега доволен съм. Ако взимаш олед само 9та серия Сони, защото там яркостта е ок. Всичко остало ще палиш свещи да гледаш. Не ги слушай тея тупани, разбирачи. Оледа няма яркоат това е.

    - - - - - - - - - -


    Днес го прадох на един софийски чичко. Мега доволен съм. Ако взимаш олед само 9та серия Сони, защото там яркостта е ок. Всичко останало ще палиш свещи да гледаш. Не ги слушай тея тупани, разбирачи. Оледа няма яркост това е.
    Сложете го в поста на първа страница, че умника TOALOV212 рече и отсече..... СЛУШАЙТЕ Него, че да не са Ви мвръчкави ТВ-тата после......
    Ходи се лекувай ве бро!
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a80j-oled

    Real Scene Peak Brightness

    298 cd/m² vs

    Real Scene Peak Brightness

    277 cd/m²

    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a90j-oled

    Ся чакаме с нетърпение к'ви ще са другите глупости които ще ръсиш за X93J... итн.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    17
    #10

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Няма да стои постоянно на радио... но го написах, понеже се случва, когато жената чисти или готви, често го оставя за радио по 1-2-3 часа (различно), но ако е проблем за олед-а може и да не го прави. Иначе понякога се оставя и като фон просто на някой канал за по час-два (рядко за повече), това дали е проблем? Бях и в магазин за техника и казаха, че новите модели имали някакво рефрешване, когато телевизора има нужда и по този начин уж не би трябвало да ме притеснява, ако работи по-дълго време на един канал примерно или на много динамична картина. Много се чудя за 55-А83К, понеже има някаква промоция в момента (до днес) и може да се поръча за 3999 после да ми върнат уж кешбек 460 лв. и е с 5 годишна гаранция, та в крайна сметка идва 3540 лв. с 5 години гаранция. Доста ме изкушава и затова търся мнение от вас дали да си заслужава за тези пари или е по-добре някой лед, мини лед или миналогодишен олед спрямо тазгодишните модели? Дали има и съществени разлики спрямо миналогодишния примерно а83j защото пък той е на 2700 лв, някъде без удължената гаранция? От друга страна за същите пари (3600 лв) е миналогодишния модел 9та серия 55-а90j. Общо взето съм ги прежалил около 3 600 лв. въпросът е кое е най-доброто сони в тези пари?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #11

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    За 1-3 часа нищо няма да му стане. Но не е препоръчително да взимаш олед, ако е в много светла стая.

    5-те години гаранция са сериозен плюс за Сони.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #12

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Бягай от оледа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    17
    #13

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Стаята е с 1 прозорец, но има завеси и като цяло не е от най-светлите, а може и да се позатъмни принципно, но през деня завесите са дръпнати за да използваме дневната светлина вместо изкуствена. Аз също четох, че яркостта не е особено висока на олед-а и затова търся мнения. Много по-тъмно ли дава от лед телевизор? До сега съм ползвал kd-55x8507c и се вижда много добре при максимална осветеност в стаята. Но няма как да направя сранение, не съм виждал олед освен в магазин.

    П.С. Топалов, защо да бягам от оледа?

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #14

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Стоянов Виж публикацията
    Стаята е с 1 прозорец, но има завеси и като цяло не е от най-светлите, а може и да се позатъмни принципно, но през деня завесите са дръпнати за да използваме дневната светлина вместо изкуствена. Аз също четох, че яркостта не е особено висока на олед-а и затова търся мнения. Много по-тъмно ли дава от лед телевизор? До сега съм ползвал kd-55x8507c и се вижда много добре при максимална осветеност в стаята. Но няма как да направя сранение, не съм виждал олед освен в магазин.

    П.С. Топалов, защо да бягам от оледа?
    20220704_220616.jpgГледай разликата в осветеността, а не че синее. Оледа има ограничител на яркостта , кпйто намалява яркостта при ярки сцени, като например футбол и на многодруги. За това 55a93j e с 1200 лв по скъп от 83, защото има някакъв радиатор, който уж охшажда и там дават,че яркостта е по-голяма. Но ако си свикнал с ярка картина ще се прецакаш с тези оледи.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #15

    Отговор: Избор на нов телевизор а83j a93j a83k

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Гледай разликата в осветеността, а не че синее. Оледа има ограничител на яркостта , кпйто намалява яркостта при ярки сцени, като например футбол и на многодруги. За това 55a93j e с 1200 лв по скъп от 83, защото има някакъв радиатор, който уж охшажда и там дават,че яркостта е по-голяма. Но ако си свикнал с ярка картина ще се прецакаш с тези оледи.
    Няма ли някой вече да го банне този? Видяхме те как изопачаваш нещата, бягай от тук!!!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Стоянов Виж публикацията
    Стаята е с 1 прозорец, но има завеси и като цяло не е от най-светлите, а може и да се позатъмни принципно, но през деня завесите са дръпнати за да използваме дневната светлина вместо изкуствена. Аз също четох, че яркостта не е особено висока на олед-а и затова търся мнения. Много по-тъмно ли дава от лед телевизор? До сега съм ползвал kd-55x8507c и се вижда много добре при максимална осветеност в стаята. Но няма как да направя сранение, не съм виждал олед освен в магазин.

    П.С. Топалов, защо да бягам от оледа?

    Колега, не го слушайте той ЯКО изопачава нещата....
    Та да отговоря на въпроса Ви, ОЛЕДА се гледа перфектно в стая с контролирано осветление и няма да Ви е проблем.
    Аз бих си взел за тези пари това https://www.technopolis.bg/bg/bg/Televizori/Televizor-SONY-XR-55A90J-4K-Ultra-HD-OLED/p/16163
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на 55 телевизор
    От MAKARI??? във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 18-11-19, 13:51
  2. Избор на телевизор
    От Ivanov33 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-12-13, 18:48
  3. Избор на телевизор
    От ASP във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 20-10-13, 12:25
  4. Избор на телевизор до 700 лв
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-09-13, 11:04
  5. Избор на LCD телевизор
    От kosara във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 31-12-11, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе