Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 115

Sony XR 65A83K - настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #16

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Няма оправия при 19.3?
    При първият пуск на ТВ-то и КОДИ изписа, че има по нова версия - съгласих се и така си остана. Някаква идея защо и дали при по новота версия нещата ще са ок или не да я дочакам да "кацне"?

    ПП. Дайте линк с упътване за инсталация на 18.9 на Гугъл ТВ.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #17

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Благодаря на колегата VanDan за оказаното професионално-практическо съдействие за разлика от това някой, кой какво чул или му разказали бабини дивитини!!!
    В крайна сметка все още има какво да се желае - нали трябва да сме максималисти като купуваме най-добрата технология. Боря се още по линия настройките на картината, а именно движение на текст в долната част на ТВ при HD канали подадени през кабеларка, СТБ и приложение на ЕОН.

    Също проблем имам и при настройването на КОДИ на Гугъл ТВ /Андроид/ където добавката, която "просвирва" торенти Елементум не сработва като следвам тези инструкции от github.com:

    1. Add source `https://StefanIlchev.github.io/ElementumService` to Kodi; - тук всичко е ОК;

    2. Copy service APK from source to device's storage and install it; - от Install zip file инстарирам plugin.video.elementum 0.1.860051

    3. Install Elementum addon from source; - тук инсталирането се реализира автоматино като не е ясно защо, но да кажем би трябвало да не е проблем???

    4. (Optional) Reinstall the addon from the added Elementum Service Repository and Kodi will keep it up to date. The APK once installed will update itself to match the addon's version. - тук ако може някой да сподели упътване как той прави въпросното Преинсталиране за да се ъпва addona понеже при мен признаци от преинсталацията няма и не съм сигурен дали е реализирана?

    В крайна сметка при стартиране на торент ми изписва : "Elementum it still starting up, give....."


    И тези настройки /в Коди/ както и всички останали по линия на различните видове източници са от съществено значение за ефективно ползване на телевизора и не виждам как е възможно с "out of the box" да постигате положителни резултати като се надявам това да задовалява вашите очаквания, но при мен има какво да се желае.

    Моля за съвети и коментари.
    Е ти апк-то инсталира ли? Инсталира се апк, от андроида и зип от коди.
    https://stefanilchev.github.io/ElementumService/
    Този universal би трябвало да инсталираш.
    Теглиш на флашка и инсталираш с файлов мениджър x-plore примерно.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #18

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Аз инсталирах на 65A8H приложението Stremio по съвета на колегата mozak по-нагоре.

    Инсталира се на тв и на компютър. Единствено на компютър може да се инсталира addon Torrentio , след което се натиска SYNC ADDONS бутон в приложението на тв. На iphone не успях да инсталирам Torrentio.

    Стриймва торенти без проблеми за сега.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #19

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията


    И тези настройки /в Коди/ както и всички останали по линия на различните видове източници са от съществено значение за ефективно ползване на телевизора и не виждам как е възможно с "out of the box" да постигате положителни резултати като се надявам това да задовалява вашите очаквания, но при мен има какво да се желае.

    Моля за съвети и коментари.
    Ваше право си е да не ми вярвате.... но това не променя факта

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #20

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Е ти апк-то инсталира ли? Инсталира се апк, от андроида и зип от коди.
    https://stefanilchev.github.io/ElementumService/
    Този universal би трябвало да инсталираш.
    Теглиш на флашка и инсталираш с файлов мениджър x-plore примерно.
    Инсталирах само, че не през файлов мениджър, а директно заредих пътя във КОДИ по описаният начин тук отново на Светльо Илчев :https://github.com/elgatito/plugin.v...ent-1319477298
    и от там .zip-а.

    Първоначално ми изписваше грешка : "PermissionError 13" , след инсталацията сега ми изписва "Elementum it still starting up, give.....".

    При теб има ли решение на проблема чрез инсталация с файлов м-р и то на Гугъл ТВ с андроид 10 и КОДИ 19.3???

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #21

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Трябва да инсталираш апк-то, то е половината елементум, другата си я инсталирал. По спомен има проблем с правата в андроид 10 и нагоре и това апк (сървис) ги 'оправя' На сони не съм го слагал, но на боскс и филипс тв с андроид съм слагал и работи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #22

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    трябва да се инсталира и елементум бърст - когато се зарежда елементума трябва да ти предложи да го инсталира автоматично ако си разрешил нужните настройки

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #23

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Преборих го и това при Коди и Андроид - благодаря за напътствията.

    Сега стои въпроса с липсата на TrueHD при 19.3 Андроид - някакви съвети?

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #24

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Преборих го и това при Коди и Андроид - благодаря за напътствията.

    Сега стои въпроса с липсата на TrueHD при 19.3 Андроид - някакви съвети?
    Може ли да поясните?

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #25

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Пустиняка 19.3 не поддържа Dolby True HD звуков формат, което частично осакатява т.нар. хубав Андроид ТВ, което налага връщането отново на старият Бокс със Линукс, който е бетон от 5 години с 4к, LAN букса като хората за разлика пак от ТВ-то, и всичките звукови формати за Denon Reciver. Отпадането на СТБ ми бе все някаква утеха за 65" кеш докато се боря с настройките на картината от различните видове сигнали на доставчици.
    Но все ще се преживее/пребори някак нещата с Ваша помощ надявам се.

    Чета из нета, че май се налага връщане към по стари версии на Коди?
    Някой колега преодолял това препятствие на Коди със звуковите формати при Андроид и ползващ Мар33 добавка ако може да даде линк с напътствия?

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #26

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Не знам, но аз си гледам с Коди верно официалната и всички звукови формати си вървят.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #27

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    JKanchev, това не е ли на пастру и да се декодира от ресийвъра. И вече има значение дали имаш и eARC на ресийвъра, за да минава от ТВ към ресийвъра. И другото - не мисля че Коди е отговорно, а ТВ (устройството) дали поддържа определен формат.
    Този пост е редактиран от VanDan; 28-11-22 в 22:28.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #28

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Използвам системите от подписа, всичко е през eArc.
    @VanDan мен ли имахте предвид че съм се "оправдавал" и от кое не разбрах :Д

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #29

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Постът ми е за JKanchev.

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #30

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    JKanchev, това не е ли на пастру и да се декодира от ресийвъра. И вече има значение дали имаш и eARC на ресийвъра, за да минава от ТВ към ресийвъра. И другото - не мисля че Коди е отговорно, а ТВ (устройството) дали поддържа определен формат. Май прекалено задълбаваш, за да си оправдаеш мисловно изхарчените пари. Там където имаш проблеми си пускай външния плеар. Аз не виждам нищо лошо в това.
    Абсолютно ненужно поредно насочване на дискусията в друга посока, не ето все пак:

    AVR-X 2600H
    7.2 каналният 4K Ultra HD ресивър предлага 150W на канал, 8 HDMI входа и 2 изхода с eARC, 3D аудио формати - Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X и DTS Virtual:X®;

    Нямам отправено запитване относно пари и цена - "Кеф цена няма" както самият ти много пъти си го писал и аз съм го чел през годините - също ненужен коментар, но все пак......

    Няма задълбаване - има очаквания и необходимости, които трябва да биват покривани. Не аз да им слугувам, А те на мен.

    Благодаря за насоката относно ТВ устройството и неговата НЕ/Възможност да поддържа TrueHD - ще го проуча, но в официалният Коди форум се дискутира проблема да е в 19.3

    За това попитах и исках съдействие.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Настройки за SONY XR-55X92J
    От stoyanhristov във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-09-21, 10:35
  2. Настройки за телевизор Sony kd-43xg7096
    От panteroid във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-03-20, 17:33
  3. Въпрос: Ресийвър Sony настройки
    От UserBG1234 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-16, 17:33
  4. Настройки картина на SONY-KDL40CX520
    От valio.80 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-12, 14:07
  5. Sony Experria Arc проблем с настройки
    От ops5 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 14-11-11, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе