Страница 71 от 115 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 1718
Like Tree385Одобрявам

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #1051

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Има нов фърмуер за платформа RT51 (Ep640,EP660,EP680,EC780 -модели 2019) както и всички модели 2020год.
    http://www.mediacenter.tcl.eu/upload...oid_P_V625.zip
    (десен бутон на линка и отвори в нов таб)

    -Променена цветова гама - по реална и по малко наситена.Червеното вече не вади очи
    -Подобрен звук (изоставане),по наситен звук особенно на модели с вграден саундбар.
    -Подобрение в работата на MEMC
    -Напълно оправен 4к 60hz в youtube (за всички фърмуери след 616)
    -Перфектно работещ HDR10 (На всички версии 6XX)

    Известни проблеми:
    -Бъг в работата на CEC(при управление на устройства по HDMI,например външен саунбар)
    -Редки проблеми със загуба на интернет.Лекува се със reset shop и ,ако отново прави проблем се изклюва бързият старт на телевизора.Тогава работи винаги коректно.
    -Редки артефакти в HLG формат.За сега няма лечение.Но пък кой ли гледа HLG вече.

    ВАЖНО ! Този фърмуер се инсталира изключително бавно,така че осигурете си време и не изключвайте телевизора и не използвайте дистанционното докато не си свърши ъпдейта дори и да си мислите ,че е забил.
    Не забравяйте reset shop след като го инсталирате.

    Все още не съм я пробвал понеже нямам време в момента,но ще намеря в следващите дни.

    Линк за излезли фърмуери от xda
    https://t.me/s/tclupdates
    Този пост е редактиран от vakill; 10-03-21 в 13:39.
    apopov и Орлов харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    26
    #1052

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Благодаря, vakill, а ресет шопа къде се намираше в менюто? Благодаря предварително за отговора.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #1053

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от apopov Виж публикацията
    Благодаря, vakill, а ресет шопа къде се намираше в менюто? Благодаря предварително за отговора.
    На първа страница има подробно инфо за всичко вкл.ррсерт шоп.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    26
    #1054

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    Има нов фърмуер за платформа RT51 (Ep640,EP660,EP680,EC780 -модели 2019) както и всички модели 2020год.
    http://www.mediacenter.tcl.eu/upload...oid_P_V625.zip
    (десен бутон на линка и отвори в нов таб)

    -Променена цветова гама - по реална и по малко наситена.Червеното вече не вади очи
    -Подобрен звук (изоставане),по наситен звук особенно на модели с вграден саундбар.
    -Подобрение в работата на MEMC
    -Напълно оправен 4к 60hz в youtube (за всички фърмуери след 616)
    -Перфектно работещ HDR10 (На всички версии 6XX)

    Известни проблеми:
    -Бъг в работата на CEC(при управление на устройства по HDMI,например външен саунбар)
    -Редки проблеми със загуба на интернет.Лекува се със reset shop и ,ако отново прави проблем се изклюва бързият старт на телевизора.Тогава работи винаги коректно.
    -Редки артефакти в HLG формат.За сега няма лечение.Но пък кой ли гледа HLG вече.

    ВАЖНО ! Този фърмуер се инсталира изключително бавно,така че осигурете си време и не изключвайте телевизора и не използвайте дистанционното докато не си свърши ъпдейта дори и да си мислите ,че е забил.
    Не забравяйте reset shop след като го инсталирате.

    Все още не съм я пробвал понеже нямам време в момента,но ще намеря в следващите дни.

    Линк за излезли фърмуери от xda
    https://t.me/s/tclupdates
    При мен не става, не разпознава файла - или е бит, или не е за модела - моят е 55EP660

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #1055

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    със сигурност е за модела ти.
    apopov одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Бяла Слатина
    Мнения
    5
    #1056

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Инсталира се без проблем за 5/7 мин.на 55C715
    vakill одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #1057

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Здравейте! Връщам се към един предишен мой пост относно 4K видеото в YouTube. След този пост направих ъпдейта, като в момента мисля, че съм с последния ъпдейт, но промяна не видях. Въпросното видео (а и не само то май) продължава да губи кадри и да не върви мазно. Тествах го на друг Android телевизор на един приятел - Philips и там не забелязах такива проблеми - върви си мазно. Тествах на моя при 1080p и проблем също няма. Явно 4К-то му идва ташкън. Дали проблема е в моя телевизор, дето се вика или вие изпитвате такива затруднения. Модела е 55EP660 и предполагам, че трябва да е релевантно към всички подобни или поне със същия процесор, знам ли... Ето го и въпросното видео:

    Някакви впечатления от това видео?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    26
    #1058

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте, Днес се опитах да го разархивирам, дава ми, че зип файла е повреден. С имиджа не съм сигурен, че ще мога да го ъпдейтна. Ще си остана на 378 май, докато не излезе нещо читаво.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Бяла Слатина
    Мнения
    5
    #1059

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Колега изгледах видеото 3 пъти
    1: 1080p
    2: 1440p
    3: 2160p
    Тв-то е 55C715 v625 с Wi-Fi връзка нета ми е от А1
    Не виждам нищо странно върви си гладко/мазно и не забелязвам нищо странно.
    За всеки случай реших да направя и сравнение като направя същото упражнение на телефона (HUAWEI Mate 20 Pro) в момента нямам възможност да направя сравнение на друг тв.
    Разлика не видях.

  12. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #1060

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Орлов Виж публикацията
    Колега изгледах видеото 3 пъти
    1: 1080p
    2: 1440p
    3: 2160p
    Тв-то е 55C715 v625 с Wi-Fi връзка нета ми е от А1
    Не виждам нищо странно върви си гладко/мазно и не забелязвам нищо странно.
    За всеки случай реших да направя и сравнение като направя същото упражнение на телефона (HUAWEI Mate 20 Pro) в момента нямам възможност да направя сравнение на друг тв.
    Разлика не видях.
    Благодаря за feedback-а! С715 е по-нов и по-добър модел все пак. Нормално ми се струва да го няма този проблем. Ще се радвам да чуя и други колеги с подобни на моя модел.

    На моя смартфон (OnePlus 6T) също върви мазно, но той все пак е с доста по-мощен процесор от телевизора, а и резолюцията на екрана е по-ниска - 1080p+
    Орлов одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    5
    #1061

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте. На 55EP660 ъпдейта не става. Не разпознава файла.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #1062

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    разархивираш сваленият рар.Вътре има pdf с инструкции и фърмуера.Само фърмуера го копираш на флашка.

    Ейй кво мазно върви вече коста рика в youtube И са оправили досадния бъг с увеличаване/намаляне на звука.Има нови менюта.Добавена е скала от -5 до +5 warm/cool при цветовете,освен това излиза предупреждение за енергоефективност когато мениш настройките на картината.Звука е по обемен.Има нови неща при първоначална инициализация на андроида след ресет шоп.Вече обяснява,пита и показва с картинки какво трябва да се направи.Точно като за малоумници сиреч европейци
    Чудесен фърмуер на първо впечатление.
    Този пост е редактиран от vakill; 11-03-21 в 17:36.
    apopov и Орлов харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    26
    #1063

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Най-накрая го инсталирах 625, добър е наистина, ресетнах го и отново трябваше да му правя гугълските настройки. Само звука при местенето от позиция на позиция в менюто много ме дразни и не мога да се сетя откъде може да се махне.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #1064

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от apopov Виж публикацията
    Най-накрая го инсталирах 625, добър е наистина, ресетнах го и отново трябваше да му правя гугълските настройки. Само звука при местенето от позиция на позиция в менюто много ме дразни и не мога да се сетя откъде може да се махне.
    Sound- > Advanced settings -> Sound feedback. Има опции колко да е високо звученето или направо да го излючиш.
    На 625 вече е на ново място system ->menu sound
    Този пост е редактиран от vakill; 12-03-21 в 01:11.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    5
    #1065

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Като разархивирам се получава един файл -V8-R851T02-LF1V625. Като го отворя има два файла. SW update procedure by UM RT51 - V625 и V8-R851T02-LF1V625.018435. Вторият е зип файл. Без да го разархивирам го копирам на флашка която е форматирана на фат32. Слагам в усб отстрани на телевизора и не разчита всички файлове. Досега три ъпдейта съм правил но този нещо не се получава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 71 от 115 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе