Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 63

Tcl c728

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #16

    43C721 - ТВ и сателитна

    Взех TCL QLED .. 43C721, (в нета почти нищо не открих за него) 720lv (Е**г) - добра картина - много добра, цветове, рязкост... от лаптопа и тубата, но от ТВ (интерактивна HD TV)- доста размазано /спрямо Сонито KDL/...все едно гледам SD на репортаж на Нова тв от преди 5г...
    Да няма някакъв проблем с технологията или е поправимо?
    Питам, защото ако и това е така - и липсата на съвместимост с А1 Екслорър ТВ... се замислям за продажба /макар и на не малка загуба/

    ПП: Отделно, че го взех за село (само 43") - с чиния и сега ми казаха че приложението на А1 Екслорър ТВ... било съвместимо само с ЛГ, Самсунг, Хисенс...и сега за Филипс правели,.. чудя се какво да правим (и договора е за 24мес, с 100ГБ нет), а ТВто не е голямо за да го държа в града (за филми и прочие) /основно за майка ми и ТВ беше взет/.

    ПП2: Вече има и за Филипс... но От тази тема става ясно, че скоро няма да има за ТСЛ...

    Тъй като продажба/покупка ще е доста на минус.. има ли някаква друга врътка - така че да имам запис на определени предавания или връщане /със сателитната на А1 и 100ГБ нет/? На вивата, питах в един офис и казаха че няма да стане с толкова малко нет - само с неограничен... което няма как да стане.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #17

    Отговор: Tcl c728

    Тв бокс нямат ли?

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,554
    #18

    Отговор: Tcl c728

    Вземаш съвместим от изброените марки. Връщай им tcl на Емаг.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #19

    Отговор: Tcl c728

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Тв бокс нямат ли?
    Не, кой дали има - какво би помогнал един бокс и на каква цена?
    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Вземаш съвместим от изброените марки. Връщай им tcl на Емаг.
    Мина вече месец... опитах да разбера предварително но никой не казва и на пощата също... само да е
    "нов модел" разбрах... е филипс и ЛГ за 800лв бяха дървета които трябва да се гледат без да мърдаш. върнах едно лг нано..
    този поне предава сравнимо като цветове с Сонито. Проблема е, че като включа на интер.активната ТВ - предава видимо по-зле. Това лекува ли се- ако да, ще го запазя...

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #20

    Отговор: Tcl c728

    Е ти ако си със сателитна чиния и интернета ти не стига за айпи телевизия, за какъв чеп ти е приложение? То работи по интернет. От чинията ще си или с коаксиал или с приемник, или аз нещо не схващам?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #21

    Отговор: Tcl c728

    А1 предлатат андроид бокс,с него и на Рубин ще гледаш.....не ти е виновен TCL- а.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #22

    Отговор: Tcl c728

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Е ти ако си със сателитна чиния и интернета ти не стига за айпи телевизия, за какъв чеп ти е приложение? То работи по интернет. От чинията ще си или с коаксиал или с приемник, или аз нещо не схващам?
    Eто този пакет е (само че е 50+50ГБ) и 130 канала през чиния - коаксиал което влиза в един обикновен "бокс" с няколко извода, през хдми или чинч отива в ТВто (в случая стар кинескопен Панасоник). И нямаш връщане, само гледаш.
    https://www.a1.bg/a1-net-box-tv
    така изглежда рутера:

    Новия ТВ - още не е носен (трябва да измисля нещо за непостоянното подаване на ток, спира и гасне, вече един фризер цъфна).
    А1 предлатат андроид бокс
    ?!? След една две разправии - не са ни предлага ли тази опция. Все пак и нета няма как да дойде по кабел, т.е. 100те ГБ са границата

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    301
    #23

    Отговор: Tcl c728

    За токовите уреди ползвам такива уреди, по препоръка тук във форума: https://sono.bg/

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #24

    Отговор: Tcl c728

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    А1 предлатат андроид бокс,с него и на Рубин ще гледаш.....не ти е виновен TCL- а.
    Не ми дадоха в А1 инфо за този бокс?!

    ПП: ако няма такъв и филипсовото приложение не пасне на ТСЛ - какви са опциите за алтернативно устро-о (ценово)? Че вече се говори за нов ТВ от А1... и едвам ги спирам...

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #25

    Отговор: Tcl c728

    Е няма тема неосрана, гледам вече 2ра страница, казвам си "явно и други са си закупили този модел и споделят" , темата станала за някакъв приемник от Ментел.
    Някой има ли информация на колко време са им ъпдейти те?

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #26

    Отговор: Tcl c728

    Питане като цяло за работата на тази марка. Та при мен е един или два пъти седмично да му изключвам захранващия кабел. Както си гледам и превключа от Тв на Ютуб и му задам гледане на клипа и забива и докато не му дръпна захранващия кабел не може да се стартира, това с превключването, не винаги се случва.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #27

    Отговор: Tcl c728

    Забиването на Тубата е заради трупане на кеш, трябва да се чисти.
    В общи линии зле измислен китаец.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    109
    #28

    Отговор: Tcl c728

    E по-голяма глупост не бях чувал.
    За години ползване на андроид телевизори, никога не са забивавали заради натрупан кеш.

    Няма лошо да се чисти, но не е това причината.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #29

    Отговор: Tcl c728

    Цитат Първоначално публикувано от emzo Виж публикацията
    E по-голяма глупост не бях чувал.
    За години ползване на андроид телевизори, никога не са забивавали заради натрупан кеш.

    Няма лошо да се чисти, но не е това причината.
    Да не би да си съчинявам!
    След като се изчисти кеша, тубата на китаеца спира да крашва.
    На Филипса с андроид такъв проблем никога не съм имал, с китаеца съм имал.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #30

    Отговор: Tcl c728

    Утре като се прибера от работа ще тегля ъпдейт (дадоха ми препратка и инструкции) , след някой ден ще пиша резултати. От Сръчко сервиз е помощта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе