Резултати от 1 до 7 от общо 7

TCL 55C735 - проверка на работни часове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    17
    #1

    TCL 55C735 - проверка на работни часове

    Здравейте! Купих си TCL 55C735 от техномаркет. Струва ми се, че е ползван. Може и мострена бройка да е. Дали е възможно някак да разбера работните му часове?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #2

    Отговор: TCL 55C735 - проверка на работни часове

    По принцип няма много информация, успях да намеря само това видео, но дали ще стане при теб, нямам и идея :
    Tutorial Cara Chek Life Time / Use Time TV TCL Android TV - YouTube

    Трябва да влезеш в сървис менюто на ТВто от там може да видиш колко часа е работило, но не пипаш нищо друго.
    Странен език говори тоя пич но от гуугъл преводача това което аз разбрах е че

    TV Settings > Picture > Advanced > Brightness > Contrast

    1) Влизаш в настройки на картината
    2) Трябва да има опция за разширени настройки
    3) Отиваш върху слайдера за корекция на " контраст "
    4) Натискаш бутона на дистанционното за избор на цифри
    5) Набираш 6425
    6) Трябва да ти се появи скритото меню в ляво , от там в " Running Time "

    Отново, този урок е за Android TV, a от това което видях, ти май си с Google TV. Може да има разлики в интерфейса.


    Най лесно да провериш дали ТВ-то е използвано е да видиш дали аксесоарите и кашона са отваряни, дали всички транспортни фолиа са разлепени или махани. Виж също така отзад , дата на производство на телевизора, дори и да е ползван, ако е произведено преди месец, два, три, не е голям проблем, но е кофти да продават разопаковани артикули за нови... Трябваше да ти го намалят поне с 10-15%
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 19-12-22 в 12:00.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    17
    #3

    Отговор: TCL 55C735 - проверка на работни часове

    Много благодаря за отзивчивостта! До няколко дена ще кажа дали съм успял или не. Дори не знам Android TV ли е или Google. Сега започнах да се интересувам от тези неща, заради избора на телевизор. Не съм и очаквал, че се преинсталират, ръчни ъпдейти, firmware-и и т.н. Понеже имам малко опит със слагане на custom rom-ове на смртфони, та и тук работата на нещо такова ми прилича

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #4

    Отговор: TCL 55C735 - проверка на работни часове

    Цитат Първоначално публикувано от leo34 Виж публикацията
    Много благодаря за отзивчивостта! До няколко дена ще кажа дали съм успял или не. Дори не знам Android TV ли е или Google. Сега започнах да се интересувам от тези неща, заради избора на телевизор. Не съм и очаквал, че се преинсталират, ръчни ъпдейти, firmware-и и т.н. Понеже имам малко опит със слагане на custom rom-ове на смртфони, та и тук работата на нещо такова ми прилича
    Googlе TV е, но реално не би трябвало да е по различно от стария Андроид ТВ, те са базирани на Андроид така и така. Колкото и да си прилича със смартфоните, толкова и се различават. ТВ-та са далеч по затворена ОС система така че custom rom-ове.. не е добра идея :D винаги препоръчам да се изчака официален ъпдейт на firmware, който да не се налага външно-ръчно да го инсталираш, защото съм чувал и виждал всякакви " кошмари " от които трудно се излиза след това, ако много се ровиш и пипаш там където не трябва.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    17
    #5

    Отговор: TCL 55C735 - проверка на работни часове

    За съжаление не успях да вляза в сервизното меню. Пробвах по 4-5 начина като въвеждах 9735, 6425, 1950 и т.н., но не става... Имам две дистанционни и с двете пробвах всички намерени методи, но без успех.
    https://factory-reset.com/wiki/TCL_Service_Menu

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,555
    #6

    Отговор: TCL 55C735 - проверка на работни часове

    Цитат Първоначално публикувано от leo34 Виж публикацията
    За съжаление не успях да вляза в сервизното меню. Пробвах по 4-5 начина като въвеждах 9735, 6425, 1950 и т.н., но не става... Имам две дистанционни и с двете пробвах всички намерени методи, но без успех
    С 6425 става от раз , и стъпките от пост 2
    Този пост е редактиран от brotzki; 03-06-23 в 19:23.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #7

    Отговор: TCL 55C735 - проверка на работни часове

    Как да видим наработеното време на телевизора ?
    Влизаме в сервизното меню:
    Меню - > Изображение - > Допълнителни Параметри - > Настройка яркост - > Спираме на Контраст
    Набираме с голямото дистанционно 6425. Отваря се отделно SALE MENU, в което има параметър Running Time - пълното време на работа на ТВ от момента на първото включване.


    Как да влезем в сервизното меню на телевизора с малкото дистанционно ?
    Преминете в режим "ТВ" - появява се възможност да натискате цифри.
    Настройки - изображение - доп. параметри - настройки яркост - контраст.
    In the Picture setting/ Advanced/ Brightness menu, choose "Contrast" and at this point type:
    Цифри на малкото дистанционно - https://forum.xda-developers.com/att...1-jpg.5254253/ натискате и се появяват цифри.
    1950 - General Service Menu (Design Menu)
    9735 or 6428 - Subsection Factory Menu
    9705 - Subsection Service Menu
    6405 - subsection Hotel Menu
    6425 - Running Time..quick access to reset (Reset All and Reset Shop >).
    Exit: Go back button

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Работните часове
    От johnterry7 във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 15-10-17, 17:56
  2. Работни часове на телевизор Сони KDL50-808C
    От Аматьора Бс във форум Sony телевизори
    Отговори: 33
    Последно: 21-08-17, 00:27
  3. Малка пералня за работни дрехи
    От ivanxxx във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 01-09-16, 03:59
  4. Проверка за часове работа?
    От profusion във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 10-07-16, 17:40
  5. Отговори: 67
    Последно: 02-06-16, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе