Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54

помощ за toshiba rl 938

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #31

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Пробвайте със смяна на канала на който излъчва рутера и вижте какво е маркирано да излъчва - само на N или всички стандарти .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    121
    #32

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Когато правих настройките бях на B G N-mixed, а в момента пробвах само на N-стандарт и си работи без проблем при мен. Само смених стандарта на излъчване на рутера и друго не съм правил по телевизора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    21
    #33

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    от каде влезе да смениш стандарта на рутера как става смяната на стандарта на рутера

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    44
    #34

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Цитат Първоначално публикувано от dracon1111 Виж публикацията
    от каде влезе да смениш стандарта на рутера как става смяната на стандарта на рутера
    Въпросът ми е същия!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    121
    #35

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Примерно от уеб менюто на рутера и за всеки е различно виж си упътването му, там е обяснено. Търси нещо като Wireless Settings

    И нещо друго, в книжката на телевизора пише:

    Прикачен файл 7996

    На рутера бях на настройки както са си по подразбиране и когато пусна медия плеара, картини и клипове не ми ги плейваше, а сега направих

    • Channel Width от ауто на 40MHz
    • и предаването да е само на N
    • Max Tx Rate на 150Mbps

    Едва тогава клипове и картиники се отвориха и гледах от руската програма "домашний медия сервер" нормално. може да не е свързано с настройката на безжичен нет, но може да е от полза ня някого.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    11
    #36

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    А моят проблем е със субтитрите на този телевизор. По мрежата не ги намира от медия сървара на компа, но това вероятно е мое недоглеждане, може да го оправя софтуерно на компа.
    Но когато пускам филм от USB памет, субтитрите излизат, но с нечетим енкодинг. Когато е ANSI и Unicode енкодинг, текстът излиза на правоъгълничета, а когато е на UTF-8 - на маймуница. Няма откъде да се сменя шрифта на ТВ-то.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    4
    #37

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    и при мен го има същия проблем на модел RL933g какво може да се направи за да се четът субтитрите на български..може ли нещо да се направи...ъпдейтване на софтуера на тв.? или firmware -to? незнам но е много неприятно,разчита и mkv. но пак със маймуница и квадрачетра...попагайте ако може

    - - - Обновено - - -

    преди малко конвертирах суб.в unicode 8 и се получи вече суб. са на бг...успех на всички с програмата Subtitle Edit

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    44
    #38

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    В кой USB вход вкарвате флашката или компютъра? Компютър мога ли да свържа чрез USB кабел?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    21
    #39

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    здравеите успях да се свържа рутера и телевизора но нямам интернет скорост 0 какво да правя

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    11
    #40

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Виж си настройките пд IP и DNS. При мен когато бяха зададени стойности беше същото каквото описваш - връзка има, интернет няма. Избери автоматично определяне на IP и DNS. Интересното, че аз не бях въвеждал нищо, но се бяха самовъвели.
    При мен продължава проблемът със субтитрите. Телевизорът е 40RL938. Чете ги от флашка. На Unicode излизат квадратчета. На UTF-8 - маймуни. Когато направя енкодинга на Cyrillic чете правилно, но едиторът на събтитрите е скапал вече текста при този енкодинг и има само гласни. Според мен шрифтът на субтитрите трябва да се смени, но телевизорът няма опция за избор на шрифт. Сменях енкодинга и с нотпад и с едитор за субтитри - същата работа. Пробвах всички видове енкодинги - не става и не става!

    - - - Обновено - - -

    Готово!
    UTF-8, но използвах за смяна на енкодинга един стар комп с ХР и нотпад, а не Уин7 на компа, на който по принцип работя. Сега субтитрите вървят на ТВ-то.

    - - - Обновено - - -

    И най-важното - четат се!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    21
    #41

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    пак не става пиша ип адреса днс сърварите давам автомат. настроики и нищо

    - - - Обновено - - -

    как дА ВИДЯ МОДЕЛЪТ НА ТЕЛЕВИЗОРА МИ

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    11
    #42

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    На опаковката отстрани трябва да имаш етикет с модела на телевизора.
    IP адреса не го пиши, сложи го да се определя автоматично и тогава за DNS дори няма да имаш възможност да въвеждаш каквото и да е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    44
    #43

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Вчера и днес страхотни проблеми с тоя боклук. Бях на път да прежаля неработещия Wifi модул. Снощи включвам дървото и само звук, картина никаква. С натискането на който и да е бутон от дистанционното боклукът се изключваше. Решението беше изключване от захранващия кабел за електричеството. Днес не вървяха HD каналите. Бутоните от дистанционното командваха произволни функции- примерно увеличавам звука- сменя канали и тн. Отново рестартиране с изключване на захранващия кабел. Утре следва замяна с друга марка телевизор или скандал с Техномаркет. Предната вечер направих нещастен опит да пусна филм със субтитри през флашка. Субтитрите вървят на извънземен език, при все, че ги разкодирах с програма. Съветът ми към хората, пред които стои дилема дали да си купят Тошиба- ако искате да не си загубите парите и скъсате нервите, за бога, изберете друга, произволна марка!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    11
    #44

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    За субтитрите е написано и проблемът доказано е решен. UTF-8, но и Уиндоусът ти трябва да е КОРЕКТНО настроен за да стане коректен енкодинг. При мен не беше коректно настроен и докато не го направих, субтитрите излизаха на маймуница. Но това беше проблем не на телевизора, а на Уиндоуса на компа, дори не и на това, а мое недоглеждане, въпрос на настройка.
    Безжичната мрежа и при мен тръгна трудно, отне ми около час, но с малко заиграване тръгна и работи отлично вече 10 дена . И аз имах веднъж (още когато правех настройките) подобен проблем със странна реакция на менютата на телевизора, но също като теб го излекувах с един студен рестарт. От тогава не ми е правил абсолютно никакви проблеми - работи перфектно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    44
    #45

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Сега се връщам от Техномаркет. Довечера им го нося, да видим...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От em_gibg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 89
    Последно: 26-07-17, 08:45
  2. Малко помощ за тв Toshiba L3433 DG
    От Ив Щуракът във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-14, 20:56
  3. Помощ за настройка на Toshiba 40TL933
    От maxuel82 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 36
    Последно: 18-06-12, 18:42
  4. Помощ за notebook Toshiba Satelite A30
    От stekyman във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 15-12-07, 16:54
  5. Помощ - CDта за Toshiba Tecra 9100
    От Dart2 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 01-06-05, 01:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе