Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 54 от общо 54

помощ за toshiba rl 938

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #46

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Цитат Първоначално публикувано от dimitar1914 Виж публикацията
    Вчера и днес страхотни проблеми с тоя боклук. Бях на път да прежаля неработещия Wifi модул. Снощи включвам дървото и само звук, картина никаква. С натискането на който и да е бутон от дистанционното боклукът се изключваше. Решението беше изключване от захранващия кабел за електричеството. Днес не вървяха HD каналите. Бутоните от дистанционното командваха произволни функции- примерно увеличавам звука- сменя канали и тн. Отново рестартиране с изключване на захранващия кабел. Утре следва замяна с друга марка телевизор или скандал с Техномаркет. Предната вечер направих нещастен опит да пусна филм със субтитри през флашка. Субтитрите вървят на извънземен език, при все, че ги разкодирах с програма. Съветът ми към хората, пред които стои дилема дали да си купят Тошиба- ако искате да не си загубите парите и скъсате нервите, за бога, изберете друга, произволна марка!
    Постави му един галваничен разделител - на кабела от кабелната преди да влезе в телевизора.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    11
    #47

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Някой успя ли да пусне субтитри на 40RL938 от мрежови медия плеър (от медия сървар на компа), но без транскодиране (разкодиране, кодиране и вкърване на субтитрите още на компа). Целта ми е телевизора да си намира субтитрите и видеото от компютъра. Това не успявам да го постигна. Никакъв проблем да намира само видеото, никакъв проблем да плейва вече обработеното със субтитри видео от медиа сървара. Но директното четене на субтитри го пробвах и с WMP, и с HMS, и WMS и с PS3 - не става и не става! Явно не опира до настройките на медия сърварите, защото пробвах три различни (HMS и WMS са едно и също). За WMP съм чел, че по принцип не поддържа субтитри. Но другите поддържат. Проблемът остава да е или в някакви настройки на Уиндоуса или в настройки на телевизора или в невъзможност на използваната в телевизора DLNA да намира субтитри. От флашка си ги чете без проблем с UTF-8 енкодинг.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #48

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Цитат Първоначално публикувано от dimitar1914 Виж публикацията
    Сега се връщам от Техномаркет. Довечера им го нося, да видим...
    на коледа им върнах на техномаркет същия работи само 10-ина часа и приключи

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #49

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Здравейте имам Toshiba 40RL938 от 2 дни ...с повечето неща се сборих след четене - субтитри, wifi и прочие ...Въпросът е следния:При влизане в Youtube и опит за гледане на клип излиза съобщение, че няма инсталиран adobe flash player и иска инсталация, при кликване върху линка ме води до сайта на ADOBE и ми дава Adobe Flash v.11.2.202.261 your system:Linux 32bit, Safari, при избор на който и да е от вариантите отдолу и натискане на Download ми дава грешка."Не се поддържа MIME тип" Не може да бъде отворен ресурс от MIME Тип ...."
    Моля за помощ как да се оправя с тази инсталация.
    Благодаря !

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #50

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Не може да инсталираш флаш - гледай от приложението YouTube .

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #51

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Аммм а къде е това приложение ? Не го намерих - но четох че от менюто ако избера държава Германия и после дам пак на каналите да се наредят ...излизало някъде - вярно ли е ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #52

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Toshiba Places

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    11
    #53

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Взех си комплект USB Wireless клавиатура и мишка К220 на Logitech. Комплектът работи без проблем на 40RL938. В бръузъра излиза първо клавиатурата на екрана, но с натискане на Esc. на хардуерната клавиатура, екранната се разкарва и се ползва истинската. Само в някои от менютата на Toshiba Places не мога да ползвам хардуерната. В Youtube си работи. Мишката работи навсякъде, където има възможност. Стрелките на клавиатурата на повечето места заместват "стрелките" на дистанционното.

  11. vei
    vei е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    8
    #54

    Отговор: помощ за toshiba rl 938

    Здравейте!
    От 10 месеца имам телевизор Тошиба 32инча ЛСД.Досега работеше без проблем,но снощи при опит за смяна на програмата с дистанционното просто се "заступори" на един канал и изобщо не иска да се сменя.Не реагира на дистанционното и на клавишите на корпуса.
    Може ли някой да ми каже какво е станало?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От em_gibg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 89
    Последно: 26-07-17, 08:45
  2. Малко помощ за тв Toshiba L3433 DG
    От Ив Щуракът във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-14, 20:56
  3. Помощ за настройка на Toshiba 40TL933
    От maxuel82 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 36
    Последно: 18-06-12, 18:42
  4. Помощ за notebook Toshiba Satelite A30
    От stekyman във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 15-12-07, 16:54
  5. Помощ - CDта за Toshiba Tecra 9100
    От Dart2 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 01-06-05, 01:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе