Резултати от 1 до 7 от общо 7

Мними файлове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #1

    Мними файлове

    Предполагам доста от вас са се сблъсквали с проблема "мними" файлове - хем са там, хем ги няма. Опитваш се да го изтриеш, а Windows ти се репчи, че такъв файл не съществува. Преди съм оправял проблема с проверка от Norton SystemWorks и/или System Mechanic, но сега трябва да оправя един компютър, където не бих искал да инсталирам подобен софтуер. Някой знае ли как може да се разреши проблема без допълнителен софтуер (т.е. как са "заключени" тези файлове между битието и небитието...)?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Мними файлове

    предполагам, че т.нар. от теб "мними" файлове са със странни символи в името, некоректна големина и т.н.



    странните символи идват от имена на кирилица. оправят се с рестарт под dos, кирилизираща програма и ръчно изтриване



    некоректната големина е признак за "прецакан" fat, което се оправя с ndd или подобна програма. нямаш проблем и с dos-овския ndd да го направиш



    други файлове, които win не ти позволява да изтриеш за тези системни файлове, които са от жизненоважно значение и той не ти позволява достъп ( напр. swap-а ти ). е тях вече определено не трябва да ги пиап, нищо, че под dos пак можеш да ги изтриеш.



    дай повече инфо за един такъв "мним" файл, за да получиш по-конкретна информация и съвети.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #3

    Мними файлове

    Благодаря за бързия отговор!

    Наистина го изтрих от добрия стар ДОС (prompt). Не знам защо не се сетих сам...

    Прав си, че подобни неща винаги стават при два случая: трит-недоизтрит файл или скапано име на файл. Естествено и в двата случая е прецакан FAT-а, но не ми идваше на акъла как да го оправя.



    В конкретния случай, на десктопа имах (празна) папка i_iaa, която не можех да изтрия. В ДОС я видях като I_IAA~1 и си я махнах с rd... Преди съм имал подобни проблеми с трити-недотрити Favourites...



    А за NDD - допреди време ги оправях тези неща с него, но преди 2-3 месеца ми скапа много яко кирилските имена (имам доста музика) и оттогава реших че май вече няма да го пускам... Струваше ми доста време да си възстановявам имената на песните (предимно)...

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #4

    Мними файлове

    Точно проблеми с скапани кирилски имена на файлове и папки каквито са в твоя случай най-лесно се оправят с някоя версиа на NDD. Той ги преправя на $4$23$ или нещо подобно и след това се трият

  6. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #5

    Мними файлове

    Точно ДОСовския НДД не бих съветвал да се използва при подобни случаи. При него покрай сухото....

    Най често става въпрос за малко на брой файлове или папки (омазана кирилица...), както каза FearMe триете под дос на ръка!!!

    Не се лъжете с НДД...ще страдате...

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Мними файлове

    <font color="blue">System Mechanic </font id="blue">може да се стартира от CD, да си свърши работата и да си прeбереш диска отново, без да е нужно да се инсталира каквото и да било от него.

    ------

    Това, което не иска да се изтрие в нормални условия се трие или в чист DOS, или в Safe Mode на Windows-a.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #7

    Мними файлове

    Ташов, не ме бъзикай, както вече писах по-горе, наскоро яко страдах именно от NDD - скапа ми около 50% от съвсем редовните кирилски имена на файлове и папки (как ги подбира, иди го разбери). Парен каша духа...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. *.BGR файлове
    От ilhanbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-03-07, 16:35
  2. MPC Файлове
    От hrtddy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 12-09-06, 16:17
  3. ISO файлове.
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 08-11-05, 15:17
  4. *.mdf i *.mds файлове
    От ilhanbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-09-05, 09:32
  5. .bin файлове?
    От OvErRiD3 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 09-09-04, 00:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе