Резултати от 1 до 11 от общо 11

Какво е isass.exe ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #1

    Какво е isass.exe ?

    Какво е isass.exe ? Знае ли някой, рових из интернет и последно струвами се е нещо като червей ама нали с английския съм на ... и недоразбрах[] Пусках search ама не го намерих като файл само в регистри го открих и го делнах там ама дали съм го махнал напълно не знам? Може ли някой да ми каже нещо по въпроса? Ще съм много благодарен[]

  2.  
     
  3. wfw
    wfw е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    73
    #2

    Какво е isass.exe ?

    lsass.exe съдържа почти всички сервизи, свързани по някакъв начин със сигурността на системата ти. Най-важният от тях е Security Account Manager (SAM). В момента в мрежата се разпространява червей, който използва препълване на буфер в некадърно написана част от програмите в lsass за да изпълнява отдалечено код и да се самопрехвърля от машина на машина. Като страничен ефект от този процес програмата lsass "гърми", ако червеят не уцели правилно отместванията в стека, където се намира буфера, който се препълва.



    За съжаление сървиса SAM е критичен за функционирането на NT базираните Windows (NT, 2k, XP, 2k3) и спирането му причинява рестартиране на системата. За разлика от Remote Procedure Call (RPC) сервиса, той не може да бъде направен да се саморестартира и така да се избегне рестартирането на цялата система



    На http://www.studgrad.net/download/ има всички необходими кръпки и инструменти за премахване на червея и бъдещо предпазване от него и от разни хакерски атаки, които той използва.



    ----------------------------------------------------------

    накратко това го взех от единия от форумите ни.. линка няма да работи, но мисля че те интересува по-скоро информацията

    10х на ицаци, задето го е написал

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Какво е isass.exe ?

    wfw

    AVATARAT не пита за легитимния Windows файл lsass.

    Не си внимателен. [:D]

    На това са разчитали и авторите на долупосочения вирус.



    Въпроса е за isass.exe.

    Най вероятно става дума за вирус [някой от вариантите OPTIX PRO използват файл с такова име, чист троянец, TCP порт 3410, дава възможност за неоторизиран контрол върху компютъра.]

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #4

    Какво е isass.exe ?

    Maloun мисля че wfw може и да е прав, щото ключът който изстрих в регистрито беше в ../remoute asisstent но никъде другаде не го намерих затова го делнах, дано да не съм направил някой гаф...[]

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Какво е isass.exe ?

    Повтарям пак

    lsass и isass са различни файлове.

    Първия е елемент от Windows, а вторият е най вероятно в резултат от наличието на някъкъв вирус в операционната ти система.



    Да прав е, има такъв файл при тебе [lsass], но твоя въпрос не е за lsass, а за isass.exe.

    Поне така си написал.

    Така, че това което е написал в известен смисъл е вярно, но не се отнася до твоя въпрос.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">дава възможност за неоторизиран контрол върху компютъра.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Този вид контрол обикновено се упражнява remote, а не локално.

    [:D]

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #6

    Какво е isass.exe ?

    Ами аз го засякох че се е стартирал в Таск Manager беше като system файл и понеже там не дава път от където се е стартирал почнах да го търся къде е, обикновенно така правя като видя файл който не ми е познат така че незнам кое точно е било!? Там си пишеше isass.exe

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Какво е isass.exe ?

    Е като го потърси какво стана?

    Намери ли го и къде?

    Освен в регистратурата, откъдето казваш, че си го изтрил.

    И в кой ключ беше в регистратурата. Изпиши го целия.

    Преди имаше ли някакви оплаквания от нещо необичайно?

    А сега имаш ли, след изтриването?

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #8

    Какво е isass.exe ?

    Ами не сега вече не го намирам никъде. Ами опитах се да намеря ключа ама не успях забравих да си го запиша А оплаквания нямах, както писах по горе просто го забелязах в Таск Manager-а и затова тръгнах да го търся. В момента нямам проблеми също (надявам се и занапред) просто като го пуснах тогава в google и ми изкара разни страници на който пишеше че може и да е червей или вирус и затова тръгнах да го търся и като не го открих никъде и се шашнах и писах тука[]

    Все пак много благодаря за помоща[8D]

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Какво е isass.exe ?

    За нищо. []

    Щом не го намираш никъде значи проблема е решен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    55
    #10

    Какво е isass.exe ?

    wfw май съм се завирусил с тоя гад дето го описваш. Не мога да отворя странцата която си дал. Моляте няма ли някъде другаде из нета? Имали връзка между часа и активирането му. Прави ми впечатление, че ми къса нервите само около 21:00. Можи и да греша или да има нещо друго. Благодаря предварително.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #11

    Какво е isass.exe ?

    Изтегли си това и го пусни, евентуално може да открие вируса и да го отстрани от РС-то ти.



    <font color="navy">EDIT: И докато "лекуваш", е желателно да не си свързан към Интернет.</font id="navy">

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. КАКВО Е S-ВИДЕО КАБЕЛ И ЗА КАКВО СЛУЖИ?
    От monto във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 28-04-15, 12:51
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-03-14, 17:29
  3. Отговори: 6
    Последно: 01-03-10, 11:59
  4. Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...
    От Pa3KaTaH във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 62
    Последно: 08-03-04, 19:50
  5. Отговори: 4
    Последно: 24-02-03, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе