Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

DivX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #16

    DivX

    Kak?..Като нямам codec, как да прекодирам? Може би по-коректно ще е да задам въпроса така:

    Как да разбера какъв codec ми трябва?



    Идеята е, че virtual dub екстрактва аудиото, без да се замисля какъв вид е то. Така получавам .wav-a с дължина ~150MB, който никоя програма не разпознава...





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    DivX

    именно, ghost. virtual dub-а прави нещо, но не може да се разбере дали това, което extract-ва е аудио или не! това което ти предлагам, е просто да отвориш файла и после да го запишеш, като не дадеш на аудио настройките никакъв кодек !!! така ще го запишеш без звук! те това е идеята. но след като вече каза, че dub-а вади 150 мб 'нещо си' подозирам, че наистина нямаш кодек^^. да взема да ти пратя mpeg4 и mpeg2 codecs да провериш дали ще стане, а?




  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #18

    DivX

    Би било чудесно! ;-)))

    Само не ги пращай на e-maila - ползвам М$ОЕ и няма да мога да си получа пощата докато не ги дръпна...

    Ако не ти е проблем, ги качи някъде или дай линкове.

    10х :-))









    __________________

    <u>VOICE IN YOUR HEAD!</u>

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    DivX

    утре ги имаш. по какъв начин - ще реша допълнително, но не се притеснявай, 100% общо няма да надхвърлят .5 мб ( нямам точен спомен, но mpeg4 май беше около 200k, а mpeg2 < ). а link-ове не мога да ти дам, защото съм си ги събирал от времето, когато ботушите ми бяха малки джапанчици




  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #20

    DivX

    Вече няма проблем по пощата да се прати.

    Друг е въпроса, че и някой друг може да ги иска тия codec-ци.









    __________________

    <u>VOICE IN YOUR HEAD!</u>

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    DivX

    ghost, ако още не си забелязал, пратих ти ги сутринта ( не за друго, ама защото не виждам link към някоя халба )))))




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #22

    DivX

    Получих ги. Още не съм ги пробвал...след 2-3 часа ще се стигне и до тест. Халбата я имаш - на първата Setcom среща, на която се засечем! :-)))







    __________________

    <u>VOICE IN YOUR HEAD!</u>

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #23

    DivX

    Imam slednija vupros - napravih edin 90 min film (Highlander 4 - The end game) na Divx i mu dadox Bitrate 1700 4e da stane na 2 CD-ta s perfektno ka4estvo, a toi vze 4e stana 670 Mb, ama ka4estvoto pak si e super de. Zasto taka se polu4i.




  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    DivX

    че то bitrate 1700 хич не е много! аз лично си ги харесвам на 2100




  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #25

    DivX

    Ооох!...Пригответе се за четене на дълъг пост, ама няма как - мисля, че ще е полезно, но не може да се каже с 2 думи...



    I. Реших проблема

    II. Странични ефекти (WinXP)

    III. Решение.



    I.



    В моя случай проблемът се оказа липсата на "InterVideo Audio Decoder".

    Решението с получи от само-себе си. Просто инсталирах "Nimo Codec pack v4.32".

    Това е пакет от различни codecs.

    FearMe, твоята халба не се губи, макар че още не съм пробвал това, което ми прати. :-))))



    II.

    По време на инсталацията на "Nimo Codec pack v4.32" WinXP пита на няколко пъти дали искам да презапиша съществуващ системен файл с негова по-стара версия. Аз отговорих "NO".

    След инсталацията MPlayer може да чете въпроснoто DivX movie (The Matrix, 2 CDs).

    Може да чете и всичко, което е работело до момента, НО!!!! КОГАТО ТРЯБВА ДА ОТВОРИ MP3 ИСКА ДА ДЪРПА CODEC ОТ М$!!!. Ако му се каже да не дърпа MPlayer отваря съответното МР3 и го "изпява". Проблем е ако е зададен списък с МР3-та, щото тогава пита на всяко дали да не дръпне codec...



    III.

    Първото, което направих беше да позволя на MPlayer да смъкне codec от M$.

    ...Не помогна - след всяка песен искаше да дърпа наново. ;-(

    Проблема реших с няколко команди в "Command Prompt".



    Преди това, обаче, запазете като тема вашитe Desktop Settings и вашите Sound Settings!



    Команди:

    1. sfc /purgecache

    2. sfc /scannow

    (ако разполагате с WinXP install CD, ви съветвам да зададете и sfc /cachesize=0 преди горепосочените - така ще спестите 200~400MB HDD Space)



    Следва reboot.



    Ако сте инсталирали XP Style "ToothPaste", ще трябва да го инсталирате пак (още един reboot)...;-(



    Заредете запазените Desktop Settings. Заредете запазените Sound Settings.





    --------------------------------------------

    И така, ако някой се интересува от "Nimo Codec pack v4.32" да пише тук, пък ще измислим нещо (public FTP най-вероятно)...



    П.П.

    БАСИ!...Толко ноо не съм писал наведнъж от дипломната работа насам!...Някой ще трябва да ме черпи бира... lol











    __________________

    <u>VOICE IN YOUR HEAD!</u>

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #26

    DivX

    google, i az se zapalih po ludata programa za play-vane pod DOS!Samo deto ne spored men ne vurviat po-dobre ot win-a.. tova, koeto ne mojah da razbera e zashto ne moga da si pusna zvuka na divx filmite. Za mp3-ki, mpg filmcheta niama problem, zvuka e kristalen.. za divx niama.. i osven tova neshto mi maje, btw ti s kakuv hardware si? Osven tova imash li krak za poslednata versia? Za koi filmi ti se e poluchaval problem? Dai da razviem tazi tema.. chestno kazano mi se se struva po-interesna.. ))




  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    DivX

    ghost, колко е голям codec pack-а? ако става за mail-иране, бухай насам



    rozowata pantera, за 2.42 има, но за 2.46 няма засега ( и аз търсих )







    Edited by - FearMe на 23/11/2001 13:12:29

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #28

    DivX

    A be ne znam, no "coded in pure assembler" me vazbujda )). Az moite problemi si gi reshih, v online dokumentaciata pishe, che pri niakoi divx filmi e normalno da niama zvuk [pri men pri vsichki, koito pusnah [3 na broi.. ot nai-razlichni raznovidnosti] niama.. ama are]. A otnosno crack-a, naistina ima samo za 2.42, no to ne e crack, a instrukcii kak da si go patch-nesh s hex editor [i moje bi disassembler], koito idei predpolagam mogat da se prilojat i za 2.46, no az niamam mnogo praktika v tazi oblast, a i vreme.. inache bih se zahvanal.. moje bi za niakoia sledvashta po-kachestvena versia..




  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #29

    DivX

    codecs ще има най-вероятно на ftp.ttm.bg в събота след обяд.

    Повтарям има и странични ефекти от инсталацията, така че backup или restore point преди setup-a няма да навредят. :-))

    Утре ще дам точния адрес.







    __________________

    <u>VOICE IN YOUR HEAD!</u>

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #30

    DivX

    Готово! ;-))

    CODECS се намират на адрес:

    София, бул. "България" ....майтапя се... ;-))



    ftp://ftp.ttm.bg/incoming/Ghost_Foru...Pack-v4.32.exe













    __________________

    <u>VOICE IN YOUR HEAD!</u>

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да се сложи DivX на DVD без DivX
    От hriss_d80 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 22:37
  2. DIVX
    От borkobo във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-04, 21:50
  3. help za divX
    От kotze във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-03, 15:30
  4. WMP 8.0 i DivX
    От ap_pz във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 02-06-02, 15:02
  5. Divx
    От Kiko във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 14-04-02, 12:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе